Review: Manchester United – Hull City

V dnešním pohárovém utkání přivítal Manchester United na svém hřišti Hull City. Pojďme se spolu nyní podívat na „sestřih“ tohoto utkání.

United prožívají skvělou vítěznou šňůru, kterou chtěli před zápasem jistojistě prodloužit o dalších pár zápasů a postoupit tak do finále EFL Cupu. Hull se naopak trápí a nedaří se mu tak, jak by si hráči, trenéři a vedení představovali. Pro domácí tým to tedy neměla být příliš velké překážka. Jak ale všichni víme, i takové předpoklady občas neplatí…

Hned ve 2. minutě jsme byli svědky šance na straně domácích. Darmian poslal přízemní přihrávku do vápna, následnou Matovu střelu, mířící k tyči, dokázal ale brankář hostí jen tak tak vyrazit. Další možnost se naskytla o 4 minutky později opět po přihrávce Darmiana. Tentokrát střílel Rashford a ještě se pokoušel střelu tečovat Rooney, ani tuto příležitost jsme ale nedokázali proměnit v úvodní gól. První střelu si Hull připsat v 9. minutě. Hostující hráč prošel přes tři naše hráče a vystřelil. Střela byla naštěstí málo prudká a de Gea si s ní snadno poradil. V 17. minutě musel být po souboji s Pogbou ošetřován Henriksen. Po zásahu lékařů hra opět pokračovala a zanedlouho se ve velké příležitosti ocitl Mkhitaryan. Ve vápně se velice dobře uvolnil Mata a přihrál volnému Henrikhovi, který ale nedokázal trefit soupeřovu bránu. Po této šanci následovalo první střídání. Již zmíněný Henriksen musel být nahrazen. Novým mužem na trávníku byl Abel Hernandez. Po několika minutách hry se ke střele dostal opět náš arménský záložník. Ani v tomto případě však nemířil přesně a střela šla mimo bránu. Totéž můžeme říci také o střele Valencii, která proletěla vysoko nad břevnem ve 26. minutě. Další projektil vypustil Pogba a jeho dalekonosná rána již mířila mezi tři tyče. Brankář hostí však vyrazil střelu na roh. Uběhlo sotva pár minut a se svou střelou se vytasil také Rashford. Ani on však neuspěl a míč proletěl těsně nad břevnem. Do veliké příležitosti se tak ve 31. minutě dostal Hull. Po centru z volného kopu hlavičkoval jeden z hostujících hráčů a střela, které vypadala celkem nevinně, nakonec skončila na tyči. I kdyby ale gól padl, nebyl by uznán, protože hlavičkující hráč se nakonec nacházel v ofsajdu. Poté se přesunula hra opět na opačnou stranu hřiště, kde své štěstí zkoušel Herrera. I on ale mířil nepřesně. Náš soupeř byl o něco přesnější, neboť si dokázal připsat další střelu na bránu. De Gea si ale opět poradil. Běžela 40. minuta a my jsme mohli vidět první žlutou kartu. Za faul na Mkhitaryana ji obdržel Maguire. Následoval volný přímý kop, po jehož dohrání se sám ve vápně ocitl Pogba. Míč ale ještě pouštěl za sebe na Henrikha, takže z šance nic nebylo. Na druhé straně si připsal další zákrok de Gea, který lapil střelu Hernandeze. Nepřesněji střílejícím hráčem United byl Pogba, jenž si připsal ve 43. minutě další střelu na bránu. Také tato ale nebyla dostatečně prudká a brankář Jakupović si s ní poradil. V další akci se po vynikajícím průniku Mkhitaryana dostal před bránu Rashford. Jeho zakončení ale bylo zablokováno. Nakonec byl z této akce pouze odkop od brány.  Nic dalšího, co by stálo za zmínku, se do konce poločasu neudálo. Díky neproměňování šancí na obou stranách tak skončil 1. poločas nerozhodně 0:0.

Do druhé části hry nastoupily oba celky beze změn. Hned ve 46. minutě se po výborné přihrávce Pogby  ocitl tváří v tvář brankáři Mkhitaryan. Dal si ale míč daleko od nohy a nedokázal zakončit. V 50. minutě byl Wayne Rooney blízko k osamocení se na čele historické tabulky střelců United. Jeho střela prolétla jen těsně vedle tyče. GÓÓÓL! To, na co jsme celý zápas čekali, přišlo v 56. minutě. Centr Valencii hlavičkoval Mkhitaryan na zadní tyč, kde do prázdné brány dorážel Mata – 1:0. 3 minuty po gólu přišlo na řadu střídání. Ze hry odešel Rooney, kterého nahradil Martial. O akrobatické zakončení se v 65. minutě pokusil Diomande. Jeho rána naštěstí mířila vysoko nad bránu. V 71. minutě přišlo na řadu druhé střídání Manchesteru. Zápas skončil pro Mkhitaryana. Naopak minuty navíc dostal Lingard. Minutu po střídání vybojoval volný přímý kop z velice dobré pozice Rashford. K zahrání se postavil Paul Pogba a vyslal krásnou ránu, za kterou se brankář pouze ohlédl. V cestě stála ale tyč, kterou míč orazítkoval. Druhé střídání proběhlo i na straně The Tigers. Diomandeho nahradil Maloney. Nově příchozí se po chvilce na hřišti dostal ke střele, naštěstí pro domácí ale netrefil bránu. Posledního střídání využil José Mourinho v 79. minutě. Dohrál Mata, kterého nahradil Fellaini. GÓÓÓL!!! Darmian poslal v 87. minutě centr na zadní tyč, kde číhal Fellaini. Ten hlavou zamířil přesně a dokázal zvýšit náskok na 2:0.  O minutu později se ke střele dostal Martial, Jakupović jí však vyrazil. V poslední minutě základní hrací doby musel být pro další zranění stažen Tymon, kterého nahradil odchovanec Rudých Ďáblů James Weir. Sudí nastavil 4 minuty, ve kterých se ale nic zásadního nestalo. Zápas tak skončil výhru domácích v poměru 2:0.

Žádné velké překvapení se tedy nekonalo a hráči Manchesteru United dokázali zvítězit a natáhnout tak svou vítěznou šňůru. Jsme ale teprve v polovině a důležitý bude odvetný zápas, do kterého si však odnášíme pozitivní, dvougólový náskok.

Manchester United: de Gea – Valencia, Jones, Smalling, Darmian – Herrera, Pogba – Mata (87´Fellaini), Rooney (59´Martial), Mkhitaryan (71´Lingard) – Rashford

Hull City: Jakupović – Meyler, Maguire, Huddlestone, Robertson – Henriksen (19´Hernandez), Mason, Clucas, Tymon (90´Weir) – Snodgrass, Diomande (74´Maloney)