07/03/2021

PL2: United – Manchester City 1:3

Ve 13. kole Premier League 2 podlehl Manchester United U23 na domácím hřišti rivalovi z Manchesteru City U23 1:3.

V brance Manchesteru United nastoupil Joel Castro Pereira, který se vrátil z hostování v portugalském Belenenses. Hned v úvodu utkání se domácí United dostali do zajímavé akce, kdy Matthew Olosunde pronikl do pokutového území a přihrávkou hledal své spoluhráče, ale neuspěl. V 13. minutě utkání přišel jeden z důležitých momentů utkání. Po faulu Regana Poole na Paola Fernandese ukázal rozhodčí utkání Anthony Backhouse domácímu hráči červenou kartu. Nutno podotknout, že se nejednalo o žádný tvrdý faul, nicméně Poole šel do souboje oběma nohama napřed. Manažer United Nicky Butt na situaci zareagoval tím, že ze hřiště stáhnul Calluma Gribbina, jehož nahradil Sadiq El Fitouri. V 21. minutě byli hostující Citizens blízko vstřelení branky a to když Brahim Diaz těsne minul levou tyč branky United. O chvíli později se Diaz dostal do další střelecké příležitosti, tentokrát však Pereira zasáhl dobrým zákrokem. Pereira musel zasahovat i proti šanci Jadona Sancha. První poločas nakonec skončil bezbrankovou remízou.

Hned v úvodu druhého poločasu, konkrétně v 51. minutě utkání, se hostující City dostali do vedení. Po akci Paola Fernandese se střelou do protipohybu brankáře Pereiry prosadil skvěle hrající Brahim Diaz0:1. Vedení Manchesteru City vydrželo ale pouze šest minut. V 57. minutě utkání vyrovnal po přihrávce Demetri Mitchella Sean Goss1:1. I toto skóre se však záhy měnilo. V 60. minutě sice ještě Pereira proti akci Diaze zasáhl, ale dorážející Isaac Buckley-Ricketts dopravil míč do sítě – 1:2. O několik minut později mohl vyrovnat střelec první branky United Sean Goss, ale brankář Angus Gunn jeho střelecký pokus kryl. Konečnou podobu výsledku dal v 73. minutě utkání Paolo Fernandes, který využil zaváhání Olosundeho a prostřelil brankáře United – 1:3. V závěru utkání ještě mohl navýšit vedení hostů Sancho, naštěstí pro United trefil pouze pravou tyč. Manchester City byl po celé utkání lepším týmem a zaslouženě tak zvítězil v poměru 3:1.