Hodnotenie: Manchester United – Hull City

50

Ďalšie stretnutie v krátkom časovom úseku priniesol prvý zápas semifinále EFL Cupu, kde sa Manchester United predstavil doma na Old Trafford proti Hull City. Diabli napokon zvíťazili v pomere 2:0 a do druhého zápasu si tak prenášajú dvojgólový náskok.

David de Gea – David si pripisuje ďalšie čisté konto na svoj účet. V tomto zápase nemusel vyťahovať žiadne world class zákroky, pretože obrana pred ním dovolila iba 3 strely na bránu a ani s jedna mu nerobila vážnejší problém. 6,5/10

Antonio Valencia – Po dlhej dobe sa dostal do zakončenia a zistili sme, že Tony dokáže použiť aj ľavú nohu. Antonio bol na čiare tak ako ho poznáme veľmi aktívny a takisto viac ofenzívnejší ako Darmian. Za zápas sa pokúsil o niekoľko centrov a po jednom z nich padol úvodný gól stretnutia. V obrane si počínal veľmi dobre ako vždy. 7/10

Chris Smalling & Phil Jones – Už dlho spolu nenastúpili títo dvaja Angličania bok po boku v srdci obrany United a podarilo sa im udržať útočiacich hráčov Hullu na uzde. Obaja stopéri predviedli podobný výkon – vyhrali množstvo súbojov, čistili priestor pred De Geom a riešili veci jednoducho. Smalling to mal v druhom polčase o niečo ťažšie, pretože práve on čelil väčšine súbojov, z ktorých aj tak vychádzal víťazne. 7/10

Matteo Darmian – Matteo dostal šancu na ľavej strane obrany na úkor Blinda, aj keď jeho silnejšia strana je pravá. Zo začiatku zápasu poslal dva presné centre do 16tky, z ktorých mohol padnúť gól. Boli to žiaľ jediné svetlé momenty tohto talianskeho obrancu, pretože v obrannej fáze sa mu často stávalo, že bol ďaleko od hráča a dovolil mu tak ďalej rozvíjať útok. Väčšina centrov do 16tky išla z jeho strany. V závere si pripísal presným centrom asistenciu na Fellainiho gól. 6/10

Ander Herrera – Ander mal v tomto zápase pri absencii Carricka viac defenzívnych úloh a mal to byť práve on, kto mal zastúpiť tohto nestarnúceho Angličana, čo sa mu aj darilo. Prezentoval sa aktívnym pohybom a spolu s Pogbom mali kontrolu nad stredom ihriska. Je dobré, že ak je potreba, Herrera dokáže zaskočiť na viacerých postoch a to z neho robí veľmi platného hráča. 6,5/10

Paul Pogba – Paul sa takisto ako Ander pri absencii Carricka stiahol trochu bližšie k svojej obrane. To mu ale nebránilo v pokusoch o lopty za obranu, či strely z diaľky ako sme u neho zvyknutí. Žiaľ chýbal mu jeho partner Zlatan, ktorý takéto šance s radosťou premieňa. Diktoval tempo hry a jeho sila v osobných súbojoch spolu s technikou a prihrávkami je v strede poľa kľúčová.  V druhom polčase mu chýbalo trochu „šťastíčka“ pri priamom kope, ktorý skončil len na žrdi súperovej brány. 7/10

Juan Mata – Juan obhospodaroval veľký priestor v poslednej tretine ihriska, čím sa snažil otvoriť obranu súpera. Často sme ho mohli vidieť mimo jeho pozície v strede, dokonca na ľavej strane. Skoro v každom zápase, v ktorom tento kreatívny Španiel nastúpi sa mu podarí skórovať alebo si pripásať asistenciu. Inak tomu nebolo ani v tomto zápase, kedy Juan v 56. minúte otváral skóre zápasu. V 79. minúte ho vystriedal Fellaini, ale celkovo zanechal po sebe dobrý dojem. 7/10

Wayne Rooney © – Rooney bol v prvom polčase skoro neviditeľný. Na hru mal minimálny vplyv a väčšina akcií išla mimo neho. V druhom polčase sa to nezmenilo a tak bol v 60. minúte vystriedaný Martialom. Otázkou ostáva, čo stálo za Rooneyho nie príliš oslnivým výkonom, ale snáď nám to vynahradí v zápase proti Liverpoolu. 5,5/10

Henrikh Mkhitaryan – Armén nastúpil z ľavého krídla, čo nie je jeho najlepší post, ale často sa sťahoval do stredu ihriska, odkiaľ sa dostával do zakončenia. Henrikh predviedol pekné sólo od polovice ihriska v závere prvého polčasu, avšak jeho snaha sa neskončila gólom. Aj napriek nižšiemu vzrastu sa presadil vo vzduchu a našiel Matu v malom vápne, ktorý už nemal problém skórovať. Henrikh predviedol sympatický výkon a v 71. minúte bol vystriedaný Lingardom.7/10

Marcus Rashford – Marcus chcel, chcel a chcel, ale žiaľ nešlo to. Dvojgólový strelec z predchádzajúceho zápasu toho nabehal veľa pri napádaní súpera a ponuke hráčom United, ale žiaľ od útočníka sa očakávajú góly a ten sa mu nepodarilo streliť. Je na ňom vidieť obrovská snaha  a chuť po góloch, no niekedy človek nemá svoj deň. 6,5/10

Striedajúci hráči

Anthony Martial – Prišiel na ihrisko v 60. minúte a zaradil sa na ľavý kraj zálohy. Martial sa ťahal viac z krídla a dával obrancom Hullu zabrať, preto ho neskôr zdvojovali. Dostal sa do jednej príležitosti v závere zápasu, no žiaľ gól sa mu nepodarilo streliť. 6,5/10

Jesse Lingard – Do hry sa dostal v 71. minúte a zaradil sa na post #10 pod Rashforda, ale jeho výkon bol nemastný neslaný rovnako ako Rooneyho. 6/10

Marouane Fellaini – Dostal sa do zápasu na záverečných 12 minút, aby posilnil stred a vypomáhal pri vzdušných  súbojoch. Tento Mourinhov ťah sa vyplatil a mnohými odpisovaný Fellaini skóroval hlavou v 87. minúte zápasu a zvýšil tak šancu na postup. 7/10

Tímový výkon – Ťažko sa vyberá MOTM spomedzi hráčov, pretože v tomto zápase nikto príliš nevyčnieval. Skôr to bol dobrý tímový výkon a každý prispel niečím vlastným, aby sme sa nakoniec mohli radovať z výhry. Hráči sú určite vyčerpaní, čo bolo vidieť na menšom napádaní súpera, čo je pochopiteľné. Zápas sa zaobišiel bez žltých kariet na strane United, čo je veľmi pozitívne. Horšie to bolo so zakončením, pretože hráči sa nemali problém dostať  do zakončenia, ale strely vo väčšine prípadov nenašli priestor brány. 7/10

Predchádzajúci článokPL2: United – Manchester City 1:3
Ďalší článokReview: Manchester United – Hull City
Vyštudoval som informačný management na VUT v Brne a pracujem v IT oblasti. Futbalu sa venujem od svojich 8 rokov a aktívne ho hrám doteraz. United fandím od roku 2004. V tom čase som začal pozorne sledovať Premier League a samozrejme aj Manchester United. Moji najobľúbenejší hráči sú Cristiano Ronaldo, Paul Scholes, Ryan Giggs a Rio Ferdinand. Najradšej spomínam na fantastickú sezónu 2007/2008.