04/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Mourinho chválí Rashforda

Manažer Manchesteru United Jose Mourinho oceňuje střelce dvou branek v sobotním utkání FA Cupu, Marcuse Rashforda, a vysvětluje svůj přístup k mladému talentu United.

Wayne Rooney otevřel skóre utkání a brzy ho s druhou brankou následoval Anthony Martial. O poločase vedli United rozdílem dvou branek a poté se po skvělé přihrávce Michaela Carricka prosadil právě Marcus Rashford. O pár minut později se mu vyplatil jeho neúnavný pressing, když zúročil chybu brankáře Readingu a vsítili svůj druhý gól.

Pro Rashforda to byla první branka od zářijového zápasu s Leicesterem, ale Mourinho vysvětluje, že jeho přínos pro tým je pro něj důležitější než počet vstřelených branek.

Góly jsou pro útočníky vždy důležité. Pro jeho sebevědomí to znamená hodně, že se dvakrát trefil, ale vyhráli jsme s West Hamem s jeho pomocí, podobně tomu bylo i proti Middlesbrough. A v těchto utkáních neskóroval.

Mluvil jsem s ním o poločase a řekl mu, že mi je jedno, že neproměnil šance v první půli. Měl velkou zodpovědnost ve způsobu, jakým jsme zdolávali jejich defenzivní linii a vedl si výborně, takže nevyužité šance pro mě nic neměnily.

Je velmi rychlý a rádi ho stavíme proti týmům, které jsou zvyklé rozehrávat pomalu a od brankáře. A za dobrý pressing může přijít odměna.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!