Hodnotenie: Manchester United – Reading

Súperov manažér Stam sa už na tlačovej konferencii vyjadril, že nič nehodlá meniť na ich štýle hry. To je na jednej strane sympatické, ale na tej druhej, keby dnes prehrali 10:0, tak by nemohli povedať ani slovo. Dopredu nepredviedli takisto nič a úprimne povedané som čakal od tretieho mužstva Championship väčší odpor.

Sergio Romero –  Prvá strela na bránu v 92. minúte, za ktorú si súper vyslúžil dokonca potlesk štadióna Old Trafford, hovorí za všetko. Romero nemal čo robiť, nešli ani centre, nemusel ani vybiehať, jednoducho tam bol dnes úplne zbytočný, za čo som ja maximálne rád. Hodnotenie je preto v jeho prípade absolútne nepodstatné, keďže nie je čo hodnotiť. 8/10

Ashley Young – Podľa komentátora to bol faul za potiahnutie rukou, ale podľa mňa to bol jasný „dive“ a už by bolo načase, aby s tým Ashley prestal, nie sme v La Lige. Inak zahral veľmi solídny zápas a viackrát zamestnal obranu svojim prienikom a kvalitným centrom. 7/10

Marcos Rojo –  Dúfam, že to nie je nič vážne, lebo Marcos predvádza v poslednej dobe skvelé výkony a pri absencii Baillyho ho určite budeme potrebovať – Bez hodnotenia

Chris Smalling – Manchesterský Paolo si dnes okrem jednoduchej hry vzadu mohol dovoliť aj výpady, či dokonca finálne prihrávky a dalo sa na to pozerať. Vďaka jeho rýchlosti nedostali hráči súpera ani najmenšiu šancu na vytvorenie si niečoho nebezpečného. Skvelý výkon. 9/10

Daley Blind – Pre mňa o triedu lepší hráč ako Darmian a v takýchto zápasoch to platí dvojnásobne. Odohral to úplne so suchým tričkom, okrem faulu na konci neurobil jedinú chybu, rozohrával v kľude, podporoval útok keď bolo treba, ale hlavne svojou hernou inteligenciou nepúšťal súpera k ničomu okrem jedného strelo-centra v prvom polčase, ktorý zastavil Romero. 7/10

Michael Carrick – Toto je hráč, ktorý keď si vypýta loptu, tak vždy vie presne čo s ňou, lebo má priestorové videnie na tej najvyššej úrovni a celé ihrisko si nonstop mapuje. Pri niektorých prihrávkach mi poskočilo srdiečko, „finálka“ na Rashforda bola z inej galaxie. Pre mňa hráč zápasu a zároveň najväčší problém Manchestru United, lebo zatiaľ za neho nemáme absolútne žiadnu adekvátnu náhradu, ale to nemá ani Bayern za Alonsa. MOTM 9/10

Marouane Fellaini – Veľmi kvalitný výkon, obrovské množstvo vybojovaných lôpt a dnes pridal aj nadstavbu v podobe ofenzívnych prienikov s loptou, ktoré som u neho vážne snáď nikdy nevidel. Je na ňom vidieť, že je obrovsky vďačný za dôveru manažéra, ktorú mu deklaruje každý jeden zápas a každú jednu tlačovú konferenciu aj napriek kritike fanúšikov, ktorej ja nerozumiem a nikdy rozumieť nebudem. 8/10

Juan Mata –  Veľa chcel, behal, skúšal, ale v konečnom dôsledku tam bolo málo či už vytvorených pozícií na zakončenie alebo prekvapivých riešení. Mata ma v dnešnom zápase zaujal najmenej. 6/10

Wayne Rooney – Dnes si ten zápas užíval od prvej do poslednej minúty. Niektoré situácie dokáže určite vyriešiť lepšie, ale bolo ho plné ihrisko a rekord Sira Bobbyho prekoná určite už čoskoro. Nie je to ten starý dobrý Wayne, lebo už taký nikdy nebude, ale je to hráč, ktorý ma Manchestru United stále čo ponúknuť. 8/10

Marcus Rashford –  Obrana Readingu nevedela, kde je. Celý zápas si robil Rashford čo chcel, ale namiesto dvoch gólov mal dať aspoň 5. Dovoľoval si, bol sebavedomý a bavil takmer vypredaný Old Trafford. 8/10

Anthony Martial – Aj Anthony ukazuje, že je späť, jeho sebavedomie sa vrátilo, berie na seba zodpovednosť a v súbojoch 1 na 1 je obrovský problém ho zastaviť. Najväčšie nedostatky sú finálne riešenia, ktoré sú často ešte zlé, ale je veľmi mladý a preto som presvedčený, že ho čaká hviezdna budúcnosť. 8/10

Striedajúci hráči:

Phil Jones – Nastúpil v priebehu prvého polčasu za Roja a zápas odohral s absolútnym prehľadom a nie je mu čo vytýkať. 8/10