24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Mourinho před zápasem proti Readingu

José Mourinho má k dispozici takřka kompletní kádr pro výběr sestavy k sobotnímu utkání FA cupu proti Readingu. Mimo jiné se také vyjádřil k přestupům a k bývalému hráči Manchesteru United, Jaapu Stamovi.

ROTACE HRÁČŮ

Nemáme žádné zranění! Máme 27 hráčů a 26 jich je k dispozici – jedinou výjimkou je Eric Bailly [Africký pohár]. Některé hráče musíme nechat odpočívat kvůli náročnému zápasovému programu.  Situace je tedy taková, že pár jich potřebuje odpočinek, mnoho jich potřebuje hrát a mnoho si jich zaslouží hrát.  Všem jim věřím. Jsem si vědom toho, že pokud změním pouze tři, nebo čtyři hráče v sestavě, tak někteří budou namítat, že je to risk, ale Reading z Championship je lepší, než některá mužstva z Premier League. Jediný risk je, pokud k zápasu špatně přistoupíme. Jestli hráči nastoupí zodpovědně a s touhou po vítězství jako v posledních zápasech, pak máme šanci vyhrát i s hráči, kteří zatím tolik šancí nedostávali.

SCHWEINSTEIGER

Je nominován, takže může být na lavičce, nebo může nastoupit od začátku. Je pro nás další možností do záložní řady. Několik měsíců tomu tak nebylo, což bylo naše rozhodnutí. Když jsme ho vzali zpět do týmu, tak první týdny ještě nebyl připraven. Od té doby však udělal velký pokrok, trénoval dobře a nebyl zraněný – minulý týden byl nemocný, ale ne zraněný. Aktuálně je v pořádku a připraven. Znovu zopakuji. Můj postoj je takový – a myslím, že z lidského hlediska správný – pokud hráč nehraje, nemohu mu bránit v odchodu. Samozřejmě pokud přijde správná nabídka. Bastian za nás odehrál pouze pár minut proti West Hamu, ale rozhodl se zůstat, takže zůstává a my v něm máme další možnost do sestavy. Čeká na svou šanci a myslím, že leden k tomu bude ideální vzhledem k počtu zápasů, které nás čekají.

SCHNEIDERLIN A DEPAY

Oběma dovolím odejít, pokud za ně obdržíme dobrou nabídku. Normálně by do zápasu zítra nastoupili, ale v takovéto situaci to nelze. Čekáme na nabídku, která před pár týdny vypadala jako hotová věc, ale do teď žádná taková nabídka nepřišla.

O STAMOVI

Mám respekt ke každému hráči, který pomáhal utvářet historii mého klubu. Určitě mu fanoušci připraví skvělé přivítání, ale myslím, že by byl radši kdybych o něm hovořil jako o manažerovi. Reading hraje velmi dobrý fotbal, takže to musí být známka dobrého manažera. Pokud o víkend vyhrajeme, bude to dobrý týden. Případné opakování zápasu by pro nás nebylo dobré.

O DE GEOVI

Pokud brankář vyhraje ocenění „Hráč sezony“, pak musí být něco špatně. Přál bych mu spíše vyhrát Zlatou rukavici. Po zápase s West Hamem jsem ho musel obejmout, protože jeho zákrok proti Antoniovi nám zajistil tři body.

 

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!