15/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Johnstone odchází do Aston Villy, Pereira se vrací na Old Trafford

Brankář Manchesteru United Sam Johnstone odchází do konce sezony na hostování do Aston Villy, zatímco portugalský brankář Joel Castro Pereira se vrací z hostování v Belenenses zpátky na Old Trafford.

23letý anglický brankář Manchesteru United Sam Johnstone v minulosti hostoval v Scunthorpe United, Walsallu, Yeovil Town, Doncaster Rovers a Prestonu North End. Nyní bude opět hostovat, tentokrát však v Aston Ville. Johnstone se tak stal první posilou manažera Steve Bruce. Ke svému odchodu Johnstone uvedl:

Jsem rád, že přicházím do Aston Villy. Je to skvělá příležitost, která se jednoduše nemohla odmítnout. Už se nemůžu dočkat, až začnu pracovat pod Steve Brucem, o kterém jsem slyšel jenom skvělé věci.

Johnstone minulý rok v říjnu podepsal s Manchesterem United nový kontrakt s platností do června roku 2018 s možností opce na další rok. V této sezoně nastupoval především za tým Manchesteru United U23 a dvakrát se objevil na lavičce náhradníků v prvním týmu Rudých ďáblů. V novém působišti by měl dostat více herních příležitostí. Aston Villa kromě něj může využít také služeb Pierluigiho Golliniho a Marka Bunna. Aston Villa se momentálně v Championship nachází na 12. místě, když na příčky zaručující postoupit do play-off ztrácí sedm bodů.

Z hostování v portugalském klubu Belenenses se naopak do Manchesteru United vrací portugalský brankář Joel Castro Pereira. Pereira, který v minulosti krátce hostoval také v Rochdale, odchytal za Belenenses celkem deset utkání a ve čtyřech případech se mu podařilo udržet čisté konto. Na Old Trafford by měl nyní krýt záda Davidu De Geovi a Sergio Romerovi.

Ke svému hostování v Portugalsku Pereira uvedl:

Chtěl bych všem v Belenenses poděkovat za to, že mi pomohli stát se lepším hráčem. Všem děkuji za příležitost, kterou jsem dostal. Byla to pro mne skvělá zkušenost a jsem rád, že jsem mohl hrát za tento tradiční portugalský klub a věřím, že jsem pomohl k dobrým výsledkům. Nemůžu se dočkat toho, až se vrátím do Manchesteru a budu tvrdě pracovat se svými spoluhráči.

Zdroj: manutd.com, skysports.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!