Manažér po zápase s West Hamom United

José Mourinho pochválil svojich náhradníkov Juana Matu a Marcusa Rashforda, keďže práve títo hráči sa do veľkej miery podpísali o víťaztsvo Manchesteru United nad West Hamom United v pomere 2:0.

Gratulácia všetkým
Blahoželám všetkým hráčom na ihrisku, pretože si uvedomujem, že to bolo naozaj ťažké. Bol som trochu sklamaný, pretože sme sa dopustili niekoľkých chýb a niekoľkých zlých rozhodnutí, avšak to je typické pre únavu a nemôžeme čakať žiadne zázraky. Súper hral dokonca v 10 hráčoch a pre nich to bolo ešte náročnejšie. Chceli sme si udržať čisté konto, čo sa nám aj nakoniec podarilo, pretože David predviedol veľmi dôležitý zákrok po strele Antonia. Snažili sme sa posúvať loptu, pokúšali sme sa hľadať medzery v ich obrane a chceli sme zrýchliť hru. Viedli sme si dobre. Nebol to fenomenálny zápas, avšak okolnosti boli naozaj ťažké, takže ešte raz gratulujem všetkým zúčastneným.

Čo si myslíte o červenej karte pre Feghouliho?
Neviem vám nato odpovedať, pretože som bol naozaj ďaleko a nemal som ešte tú možnosť si to pozrieť v televízii. V prvej polovici tejto sezóny som sa musel naučiť trochu krotiť, pretože proti nám bolo odpísakných niekoľko kontroverzných rozhodnutí. Musel som sa vysporiadať s frustráciou. Ďalej som sa musel vyrovnať s tým, že Zlatanov gól nebol uznaný. Musím sa vyrovnať s jasnou penaltou proti Crystal Palace v posledných fázach stretnutia. Jednoducho sa musím vysporiadať s mnohými zlými rozhodnutiami, ale úprimne si myslím, že obdobie Vianoc a Nového roku bolo pre rozhodcov naozaj náročné. Pre ľudí, ktorí prišli priamo na štadión a pre tých, ktorí sledovali naše zápasy z pohodlia domova, to bolo skvelé obdobie. Ale pre nás všetkých je to ťažké. Aj pre mňa, aj keď nie som priamo na trávniku, je to náročné.

Extra hráč navyše
V prvom polčase sme nevyužili našu prevahu, pretože niekedy hrali naši traja obrancovia proti nikomu. Jones, Carrick a Rojo hrali takmer proti nikomu, takže West Ham mal deväť hráčov tam, kde my sme mali sedem. Museli sme využiť extra hráča a aby to bolo možné, Carrick sa presunul na stopérsku pozíciu, aby sme vyradili jedného obrancu a poslali Matu na pozíciu, na ktorej bude spôsobovať problémy.

Palebná sila na lavičke
Bol to ťažký zápas, avšak na lavičke som mal palebnú silu v podobe Matu a Rashforda, ktorí boli kľúčoví v oboch dueloch, do ktorých zasiahli z lavičky. V týchto stretnutiach je veľmi dôležité mať na lavičke hráčov, ktorí sú schopní rozhodnúť zápas. Najprv som ich chcel poslať do základu, avsak neskôr som nadobudol pocit, že pre nich bude lepšie, keď zasiahnu z lavičky vtedy, keď už budú všetci unavení a toto rozhodnutie sa ukazálo ako správne.

Hrať proti unavenej defenzíve
Nordtveit odohral celých 90 minút proti Leicesteru City a dnes hral 60 minút proti Mkhitaryanovi a Lingardovi, kde musel predviesť veľa šprintov. V prvom polčase hral predo mnou a tento chlapec sa prezentoval neuveriteľnou snahou. Slaven Bilić nemal žiadneho ďalšieho obrancu na lavičke. Mal tam iba ofenzívnych hráčov. Tak som si pomyslel, že Rashford by mohol niečo zmeniť, a to nie stredom, ale zo strany.

De Geov vynikajúci výkon
Bol to kľúčový zákrok. Aby som bol úprimný, v prvom polčase sme mali veľkú šancu, avšak o nich platí to isté, keďže Antonio sa ocitol tvárou v tvár s Davidom. Bolo to veľmi dôležité. West Ham mal na lavičke Andyho Carrolla. Vedel som, že keď budú prehrávať, s určitosťou zasiahne do stretnutia. V tomto okamihu som cítil, že nastal ten správny čas poslať do zápasu ďalšieho stredného obrancu v podobe Chrisa Smallinga.

Nečakaný bonus
Ako hral Liverpool? (Redaktor: 2:2) Nevedel som, že sa to skončilo 2:2. Takže sme získali dva body na Liverpool. Premýšľal som o strenutí Chelsea s Tottenhamom, pretože jeden z nich stratí alebo obaja zremizujú. Ale tiež aj o Liverpoole, takže sme stiahli náskok na tím, ktorý sa nachádza na druhom mieste a najbližši zápas hráme s nimi na Old Trafford. Ak nás bude 75,000, potom môžeme vyhrať.