Carrick: Sebavedomie dokáže spraviť rozdiel

10

Michael Carrick je spokojný s výsledkom včerajšieho zápasu, keďže United dokázali zvížaziť na ihrisku West Hamu v pomere 0:2.

United zlomili zápas v druhom polčase, keď skóroval Juan Mata a Zlatan Ibrahmiovič. United tak vyhrali už sesť ligových zápasov v rade a vo všetkých súťažiach neprehrali už trinásť zápasov po sebe.

V prvom polčase sme nehrali tak, ako by sme chceli. Hlavne čo sa týka držania lopty a vytvárania šancí na skórovanie. Neboli sme úplne vo forme, keďže sme hrali aj v sobotu, ale musím pochváliť aj hráčov West Hamu, lebo oni tiež hrali v sobotu a dnes museli hrať iba s desiatimi hráčmi. Teší nás, že sme tento zápas dokázali vyhrať. Stále držíme šnúru víťazstiev a naše sebavedomie stále stúpa. V takýchto zápasoch to veľmi pomáha, lebo sme cítili, že dokážeme skórovať a stále nás to ťahalo do úspešného konca.

Počas bezgólového stavu vytiahol David de Gea vynikajúci zákrok proti Antoniovi, ktorý sa ocitol pred Davidom úplne osamotený. Tento moment sa ukázal ako zlomový, keďže United dokázali skórovať o štyri minúty neskôr.

David predviedol perfektný zákrok. Všetci vieme, aký je dobrý a takéto zákroky predvádza už niekoľko rokov. Bol to zlomový moment v zápase a Juanovi sa našťastie podarilo skórovať na druhej strane ihriska, čím sme získali veľkú výhodu. Na začiatku sezóny sa nám takéto veci nedarili, ale teraz hráme dobre a sami sme si strojcom svojho šťastia. Takáto šnúra víťazstiev dokáže spraviť rozdiel.

Carrick nezabudol pochváliť aj Marcusa Rashforda, ktorý svojou rýchlosťou vniesol do zápasu nový vietor.

Rýchlosť dokáže spraviť veľký rozdiel. Na ihrisku boli voľné miesta a Marcus to dokázal využiť. Cítili sme, že môže niečo vytvoriť, keďže už pred gólom dokázal niekoľkokráťt preniknúť do šestnástky. Pri prihrávke na Juana si počínal naozaj skvele a ten využil svoju šancu, takisto ako Ibra. Takže môžeme ísť domov spokojní.

United odohrali svoj prvý zápas na novom štadióne West Hamu a Michael priznal, že pre neho, ako bývalého hráča West Hamu, to bol divný pocit.

Bolo to zvláštne. Keď vidíte okolie štadióna, prichádzate dnu a celé to je také zvláštne. Som hráčom United už nejakú tú dobu, takže môj domov je teraz tam, ale prísť sem a nehrať na Upton Parku, to je niečo naozaj odlišné.