Review: West Ham – Manchester United

V dnešnom zápase sa Diabli predstavili na Olympijskom štadióne v Londýne, kde ich čakali Kladivári, ktorí zaostávajú za úspechom z minulej sezóny. Hráčom United sa po dlhom dobíjaní oslabeného West Hamu napokon podarilo zvíťaziť 0-2 a šnúru víťazných zápasov tak natiahli na číslo 6.

Do zápasu vstupovali dva odlišne naladené tímy. Na strane jednej West Ham, ktorý po minulej sezóne stále hľadá svoju stratenú formu, na strane druhej Manchester, ktorý sa konečne dostal na víťaznú vlnu. Mourinho sa po výhre s Boro rozhodol pre päticu zmien v základnej zostave, v ktorej sa objavili Jones, Rojo, Darmian, Carrick a Lingard.

Výkop zápasu mali na starosť domáci a práve oni sa postarali o prvý strelecký pokus, keď v 10. minúte Lanziniho prízemný pokus z hranice šestnástky vyrážal De Gea na roh. O pár minút neskôr mali však domáci úplne iné starosti. Feghouli šiel nebezpečne do súboja s Jonesom a jeho tvrdý zákrok, odmenil Dean dosť prísnou červenou kartou. Zápas sa zmenil v dobíjanie domácej šestnástky plné frustrácie hráčov West Hamu a nedostatočného pohybu hráčov United. Prvá šanca prišla až v 35. minúte, keď Henrikh vracal Ibrov center pred bránu, no Valenciovu strelu Randolph skvele vyrazil a Lingard z dorážky trafil len tyč. Trestať v závere polčasu tak mohol znovu Lanzini, no famózny De Gea bol znovu proti a jeho krásnu strelu vyrazil na ďalší roh.

0

Do druhého polčasu vystriedal Mata nevýrazného Darmiana, ktorého post zaujal Rojo a na stopéra sa stiahol Carrick. Po ďalšej nezáživnej pasáži sa rozhodol Mourinho poslať na ihrisko Rashforda, ktorý nahradil Jesseho. Po tomto striedaní sa do veľkej šance vďaka zaváhaniu obrany dostal Antonio, ale zoči voči De Geovi nepochodil ani on. Ako sa však hovorí „nedáš, dostaneš“ a po skvelej práci Rashforda, ktorý vycvičil obranu súpera sa strelou z prvej presadil Mata a otvoril tak skóre zápasu: 0-1. Po prelomení defenzívny sa Diabli hnali za ďalším gólom, svoje šťastie skúšal Pogba, ale jeho obstrely ľavou a následne aj pravou nohou mierili tesne vedľa brány. Trvalo 15 minút kým Ibra svojim pohotovým volejom zvýšil na záverečných 0:2, hoci sa pre jeho postavenie v ofsajde jednalo o veľmi sporný gól.

Manchester United zaknihoval siedme (šieste ligové) víťazstvo v rade a natiahol svoju šnúru bez prehry na 13 zápasov. Pre Mourinha to je najdlhšia séria víťazstiev od roku 2013, keď sa mu s Realom Madrid podarilo vyhrať 7 zápasov. Jeho dve skvelé striedania rozhodli o dnešnom víťazstve. Rashford po svojom príchode neustále zamestnával obranu domácich a jeho rýchlosť a prehľad znamenali prvý gól, ktorý pohotovo zakončil rovnako striedajúci Mata. Podobne ako v predchádzajúcich dueloch, ani v tom dnešnom sa však rozhodcovia nevyhli zaváhaniam, ktoré priebeh tohto fyzicky náročného zápasu výrazne ovplyvnili.

West Ham: Randolph; Nordtveit, Reid, Ogbonna, Cresswell; Obiang, Kouyate (Fernandes ]82); Feghouli, Lanzini (Ayew ’89), Payet (Carroll ’69); Antonio.

Nestriedaní hráči: Adrian, Noble, Quina, Fletcher.

Žlté karty: Payet, Nordtveit

Červená karta: Feghouli

Manchester United: De Gea, Valencia, Jones, Rojo, Darmian (Mata ’45), Carrick, Herrera, Pogba, Lingard (Rashford ’59), Mkhitaryan (Smalling ’65), Ibrahimovic.

Nestriedaní hráči: Romero, Fellaini, Young, Martial.

0

Diabli sa v ďalšom zápase predstavia v FA Cupe proti druholigovému Readingu. Duel sa odohrá 7.1.2017 o 13:30 SEČ.

Review&Hodnotenie: Manchester United – Fulham 4:1

Preview: Manchester United – Fulham

Review&Hodnotenie: Manchester United – Arsenal 2:2