Review: Manchester United – Middlesbrough

Hráči United vyhráli poslední čtyři ligová utkání a udrželi se tak v kontaktu s týmy na předních pozicích tabulky. Naopak soupeř bojuje těsně nad pásmem sestupu a v zápase jim šlo o každý bod, který by je nad tímto pásmem udržel. Pojďme se spolu nyní podívat na „sestřih“ tohoto utkání.

V základní sestavě udělal Mourinho několik změn. Stoperskou dvojici vytvořilo duo Smalling – Baily, Carricka nahradil Fellaini a na křídlech se od začátku objevili Martial a Mkhitaryan.

Zápas začali aktivněji hráči v rudých dresech, kteří se hned v úvodu dostali k zahrávání dvou rohových kopů. Oba ale mířily na přední tyč, kde míč odkopl první bránicí hráč. Velkou příležitost ke skórování si tak vytvořil soupeř. Právě po našem rohovém kopu se dostal do protiútoku a přečíslení, ve kterém se řítili tři hráči Boro proti osamocenému Valenciovi. Adama ale naštěstí prováhal možnost přihrávky a rozhodl se zakončit sám. Jeho střela ale nebyla dostatečně prudká ani přesná a de Gea tak mohl zůstat v klidu. K další střele se dostal o chviličku později Downing, trefil ale pouze Valenciu, od kterého se míč odrazil na roh. Z této příležitosti hráči Boro vytěžili další střelu. Ani ta ale nebyla přesná a mířila pouze nad bránu. Na druhé straně dostal možnost rozehrát roh Mkhitaryan. Jeho přesný centr našel Fellainiho, který ale hlavičkoval doprostřed brány a Valdes si s jeho pokusem poradil. Na začátku 11. minuty se ve vápně uvolnil Martial a přihrával na Ibru. Ten ale nedokázal zakončit a slibná šance zůstala nevyužitá. Ve 13. jsme byli velice blízko krásnému gólu. Martial poslal do vápna centr na volného Mkhitaryana, který míč sklepl na Pogbu. Ten se pokusil zakončit nůžkami, jeho hezká střela ale orazítkovala pravou tyč. Tentýž hráč se dostal ke střele i o minutu později, jeho střela ale mířila vysoko nad bránu. Další příležitost dostali také hráči soupeře. V 18. minutě měl na chvilku odkrytou bránu Friend, míč si ale naštěstí potřeboval zpracovat a střelu stihl zablokovat Fellaini. Další šance již byla zase na naší straně. Volný přímý kop z dobré pozice získal Martial. Pogbova střela ale o velký kus minula bránu soupeře. Valdes tak měl práci až ve 30 minutě, kdy si dokázal poradit se střelou Mkhitaryna. O chvilku později si připsal další střelecký pokus Fellaini, mířil ale nepřesně a jeho hlavička skončila nad břevnem. O další nepřesnou střelu se postaral Mkhitaryan. Ve 39. minutě jsme viděli dvě velice zajímavé situace. Nejprve krásnou, dalekonosnou střelu, kterou Martial trefit tyčku a poté GÓL, který vstřelil Zlatan. Mohl tak navázal na svou produktivitu z předcházejících zápasů, jenže jeho gól nebyl kvůli faulu uznán. Po střetu Zlatana s Valdesem musel být brankář hostí dokonce ošetřován. 2 minuty před koncem poločasu se dostal k hlavičce opět Fella, ani tentokrát ale neměl Valdes s jeho střelou větší potíže. Po další minutě si připsali další nepřesnou střelu také hráči Boro. Ta byla ale poslední šancí, které jsme v prvním poločase viděli. Hráči tedy odcházeli do šaten za stavu 0:0.

První velkou šanci druhého poločasu měl na svých kopačkách Ibrahimović. Pogbovo prostrčení ale nedokázal přetavit v gól a Valdes si tak připsal další úspěšný zákrok. Do další šance se už dostal Pogba sám. Po rohovém kopu se pokusil o další nůžky, tentokrát ale vůbec netrefil bránu. Další příležitost si vypracovali hráči hostí, konkrétně Forshaw, jehož střela ale nemířila mezi tři tyče. V 64. minutě udělil rozhodčí Mason první žlutou kartu. Za svůj faul jí viděl Daley Blind. V dalším průběhu utkání si připsal střelu také Herrera, ani on ale nemířil přesně a míč letěl nad bránu. V 63. minutě využil prvního střídání trenér hostí, bývalý asistent Josého Mourinha, Aitor Karanka. Ze hřiště odešel Downing, kterého nahradil Ramirez. V zápětí střídal také zmíněný Mourinho. Rojo, nahradil Blinda, Mata Fellainiho. V 65. minutě se dostal k zakončení z dobré pozice Martial. Jeho střele ale chybělo více přesnosti, takže s ní neměl Valdes velké problémy.  GÓL! To, co se nemělo stát, se stalo v 67. minutě. Příliš volný Leadbitter dostal ve vápně dobrou přihrávku hlavou a z bezprostřední blízkosti propálit de Geu – 0:1. Hned po dvou minutách mohl vyrovnat Ibrahimović, který se ocitl sám před Valdésem. Snažil se střílet po zemi, trefil ale pouze vybíhajícího brankáře soupeře. V 70. minutě využil Mou posledního střídání. Ze hřiště odešel kapitán týmu Chris Smalling, jehož vystřídal Marcus Rashford. Tento mladík se hned podílel na slibné příležitosti na vyrovnání, kdy se dokázal uvolnit ve vápně a přihrát před bránu. Jeho přihrávka ale mířila dále od spoluhráčů, než by bylo třeba a míč tak prošel před bránou až mimo vápno. Akce ale pokračovala a na jejím konci byla střela Herrery. Ta byla ovšem velice nepřesná. U další příležitosti byl opět Rashford, jenž se dostal ke střele. Valdes si s ní ale dokázal poradit a stav se tak neměnil. V 78. minutě jsme byli svědky druhého střídání na straně Middlesbrough. Dolů šel střelec gólu Leadbitter, nahoru Clayton. Další útok United vedl Rashford, který se ve vápně snažil přejít přes obránce. Při kličce ale upadl a všichni hráči a fanoušci United se dožadovali penalty, rozhodčí byl ale jiného názoru. V 80. minutě se dostal tváří v tvář brankáři Martial, jeho střelu ale vybíhající Valdes vyrazil.  Martial zůstal ležet na trávníku, hra ale pokračovala do té doby, než nesevřel v náručí Pogbovu střelu Valdes. Během ošetřování využil Karanka posledního střídání. Na hřiště se dostal bývalý hráč United, brazilský obránce Fábio. Dohrál Adama Traore. V probíhající 82. minutě se dostal ke střele z prostoru penalty Mata. Střela byla ale zablokovaná, takže jsme z této příležitosti vytěžili pouze rohový kop, ze kterého ale nic nebylo. GÓÓÓL! Na 1:1 vyrovnává v 85. minutě Martial. Po dlouhém nákopu Pogby sklepl míč hlavou Ibra a Anthony se nemýlil! O chvilku později se dostali do útoku hráči domácích a jeden z nich se po kontaktu ve vápně s Bailym ocitl na zemi. Hráči Boro zvedali ruce a otáčeli se k rozhodčímu, ten měl ale stejně jako v situaci na druhé straně jasno. Dopředu tak mohli jít opět hráči v rudém. GÓÓÓL! 86. minuta a opět tu máme změnu skóre. Trochu se štěstím dokázal Mata poslat míč přesně do míst, kde stál Pogba. Středopolař hlavou mířil přesně a otáčí tak stav zápasu ve prospěch United – 2:1. O vyrovnání se střelou pokusil Forshaw. Trefil ale pouze prostředek brány, kde byl připravený de Gea. V zápase udělil sudí ještě jednu žlutou kartu. V 82. minutě ji dostal Chambers. V nastavení přidal gól také Mata, který stál ale v ofsajdu. Stejně jako Ibrovo gól nebyl tedy uznán ani tento. Žádná další větší šance již v utkání nebyla a rozhodčí tak zápas ukončil.

Po dramatickém závěru jsme tedy dokázali dobrý výkon, kterému ale chyběly až do 85. minuty góly, přetavit ve vítězství a z utkání tak získat plný počet bodů. Třešničkou na dortu je fakt, že přihlížející Alex Ferguson slavil narozeniny. Dárkem byl tedy zápas, který se rozhodl v čase, který se právě po něm označuje jako Fergie time.

Manchester United: de Gea – Valencia, Baily, Smalling (72‘ Rashford), Blind (64‘ Rojo) – Fellaini (64‘ Mata), Herrera, Pogba – Mkhitaryan, Ibrahimovič, Martial

Middlesbrough: Valdes – Chambers, Espinosa, Gibson, Friend – de Roon – Traore (82‘ Fábio), Forshaw, Leadbitter (78‘ Clayton), Downing (63‘ Ramirez) – Negredo