15/05/2021

Hodnocení: Manchester United – Middlesbrough

Přinášíme Vám hodnocení hráčů po zápase s Middlesbrough.

David De Gea

David De Gea – Dnes moc práce neměl. Za inkasovaný gol nemohl. Za stavu 2:1, v závěru zápasu, s klidem dvakrát dobře sbalil vysoký míč a zlikvidoval dalekonosnou střelu Leadbittera. 6,5/10

Antonio Valencia – Jak už je jeho zvykem, odvedl svůj klasický výkon. V defenzívě výraznou chybu neudělal, i když, po jeho faulu ve druhé půli a následné standardní situaci jsme inkasovali. Snažil se podporovat ofenzívu a poslal do vápna soupeře pár dobrých centrů. 6,5/10

Eric Bailly – Eric odehrál výborný zápas. Hlavně po vystřídání Smallinga to měl vzadu na starosti právě on a vedl si výborně. Na míči byl dnes také velmi dobrý a nebál se jej vyvézt. Je to v dobrém slova smyslu opravdu ,,beast‘‘. 7,5/10

Chris Smalling

Chris Smalling © – I on, stejně jako jeho kolega ze stoperské dvojice, odvedl velmi dobrý výkon. V první půli vyhrával souboje o míč a byl opravdu dominantní. Při inkasované brance stál od Negreda daleko, takže má na golu Borou svůj podíl. V 72. minutě ho z taktických důvodů vystřídal Rashford. 6,5/10

Daley Blind – Daley dnes podal špatný výkon a patřil k nejslabším hráčům na hřišti. V prvním poločase prohrál souboj u lajny a byla z toho velká šance Borou. Celkem často se v prvním poločase dostával k centrům, ale vůbec se mu nedařili. Stejně tak jako jeho zahrávání rohů není zrovna ideální. Jednou musel, po zaváhání Herrery, zatáhnout za záchranou brzdu a za cenu žluté karty zastavit Traorého. I proto byl střídán Rojem v 64. minutě. 5,5/10

Marouane Fellaini – Fella dnes nic nepokazil, ale ani nic nevymyslel. Zapojoval se do kombinace, kdy akorát míč posunul na nejbližšího hráče. Třikrát zakončoval hlavou. Dvakrát na bránu, jednou mimo. Spolu s Herrerou dvakrát propadl uprostřed hřiště. V 64. minutě ho vystřídal Mata. 5,5/10

Ander Herrera – Ander dnes předvedl špatný výkon. Spolu s Blindem nejhorší na hřišti. Je pravda, že Fellaini mu uprostřed hřiště moc nepomáhal, ale i tak, některé věci co Ander předvedl, museli vytočit nejednoho fanouška United. V první půli šli hosté po jeho zaváhání tři na jednoho. Dvakrát spolu s Fellou uprostřed hřiště úplně propadli. Sice se neustále nabízel a snažil se rozehrávat, ale moc mu to nešlo a prakticky jen posouval míče na nejbližšího hráče. Ve druhé půli, po odvrácené standardce, presoval soupeře daleko od naší brány a při inkasovaném golu, o pár vteřin později, pak chyběl v prostoru před stopery. Kromě toho dvakrát zbytečně střílel volejem úplně mimo bránu, navíc v době, kdy jsme měli tlak a soupeře mačkali před jeho vápnem. Nemám nic proti střelám z dálky, ale takhle z místa, jednou ještě k tomu levačkou, v době kdy máme tlak a potřebujeme hrát trpělivě, je tohle vážně unáhlené a zbytečné. Až asi posledních patnáct minut mělo z jeho strany nějakou úroveň. 5,5/10

Paul Pogba – Hrál opět výborně. Tak jak je jeho zvykem, snažil se o kombinaci, otáčel hru, prosazoval se individuálně, tlačil se směrem k bráně soupeře. Zlepšil si osobní statistiku nastřelení brankové konstrukce, když nůžkami trefil pravou tyč. V 85. minutě, přesným pasem za obranu, založil akci vedoucí k vyrovnávacímu golu. O minutu později, po centru Maty, rozhodl zápas přesnou hlavičkou do šibenice. Už delší dobu si drží výbornou formu a i dnes byl rozdílovým hráčem. 8/10

Henrikh Mkhitaryan – Od začátku až do konce zápasu se snažil o kombinaci a vytvoření nějaké golové příležitosti. Více se pohyboval ve středu hřiště, než u lajny. Jednou střílel nepřesně mimo bránu a měl tam spoustu momentů, kdy ho zradilo zpracování, nebo chyběl vždy ten poslední krok k nějakému ohrožení brány. Svědčí o tom situace, kdy mu v druhé půli výborně Zlatan prostrčil míč mezi obránci, ale Mickymu se následná zasekávačka vůbec nepovedla. I tak jako všichni hráči makal až do konce zápasu a celkově předvedl sympatický výkon. 7/10

Zlatan Ibrahimovic – Podal prakticky identický výkon, jako v zápase proti Sunderlandu. Dnes byl sice lepší na míči, ale i tak byl občas mimo hru. Je to asi tím, že už se tak moc netlačí zpět do středu pole pro míče a nechává rozehrávání akcí na svých spoluhráčích, resp. na Pogbovi. Tím pádem se více tlačí do vápna a je to znát. Dnes opět vstřelil branku, ale rozhodčí mu ji chybně neuznali. Asistoval Martialovi na vyrovnávací gol. Řečí čísel měl tedy mít v tomto zápase 1+1. Kvůli špatnému rozhodnutí rozhodčího má tedy jen tu asistenci. Znovu potvrdil, že věk v jeho případě nehraje roli, když ještě na začátku 93. minuty presoval stopery Borou. 7,5/10

Anthony Martial

Anthony Martial – Odehrál svůj nejlepší zápas v sezoně. Byl naprosto skvělý. Minulou sezonu odehrál také výborné zápasy, ale mám dojem, že tohle byl vůbec jeho nejlepší výkon v dresu United. Nahrál na gol Zlatanovi, který ale rozhodčí neuznali. Dalekonosnou střelou trefil brankovou konstrukci. Předvedl několik výborných driblingů. Ještě za stavu 0:1 spálil velkou šanci na vyrovnání. Po Zlatanově přiťuknutí se nakonec dočkal a vstřelil vyrovnávací branku. Řečí čísel, tak jako Zlatan, měl mít dnes 1+1. Nakonec má tedy jen ten vyrovnávací gol. Celý zápas s ním měl soupeř obrovské problémy a jen vinou smůly(a rozhodčího) nezaznamenal více kanadských bodů. 8,5/10 MOTM

Juan Mata – Přišel na hřiště v 64. minutě místo Fellainiho. Výborně zapadl do zápasu. Snažil se o kombinaci a vytvoření nějaké brankové příležitosti. Jeho moment přišel minutu po vyrovnávací brance, když se prosadil na pravé straně hřiště a posadil svůj centr na hlavu Pogby. Zaznamenal tak asistenci a celkově za tu půl hodinu předvedl velmi dobrý výkon. 7/10

Marcos Rojo – Přišel na hřiště v 64. minutě místo Blinda a vedl si lépe než Holanďan. Nedostal se sice k nějakému centru, ale po inkasované brance jsme hráli jen na tři obránce a tak bylo jeho úkolem hlavně bránit. A právě na inkasované brance má svůj podíl, když nedostoupil centrujícího hráče. 6,5/10

Marcus Rashford

Marcus Rashford – Přišel na hřiště místo Smallinga v 72. minutě jako reakce na inkasovaný gol. Tak jako Mata, i on výborně zapadl do zápasu a obránci soupeře s ním měli velké problémy. Po zákroku na něj se měla kopat penalta. I když nezaznamenal žádnou asistenci nebo gol, přispěl k naší výhře dobrým výkonem. 7/10

Týmový výkon: Povinnost splněna. Získali jsme tři body, ale pořádně jsme se na ně nadřeli. Dnes nám nepřálo ani štěstí, ani rozhodčí. Měli jsme kopat penaltu a neuznali nám regulérní gol. To jen tak na okraj. Hlavně musím hráče pochválit. Nenechali se rozhodit, makali celý zápas, šli si za vítězstvím a zaslouženě vyhráli. Pochválil bych je i kdybychom prohráli, protože ukázali charakter a nevzdali se, i když jim opravdu nebylo přáno. Teď se musí rychle oklepat, zůstat nohama na zemi a k dalšímu zápasu, který je tu co nevidět, přistoupit se stejným nasazením a zaujetím, jaké předvedli dnes. Týmový výkon byl dnes skvělý. Tohle byl ten pravý United, jaký jsme dřív pravidelně vídávali za Fergieho éry a jen jednobrankový rozdíl ve skore mi brání v udělení desítky. 9/10