23/06/2021

Mourinhův pohled na vítězství se Sunderlandem

Manchester United porazil Sunderland 3:1 na domácí půdě a zde jsou vyjádření Josého Mourinha k zápasu.

Zlepšení po poločase

Byl jsem spokojen s druhým poločasem. Ten první byl špatný. Vedli jsme 1:0 a myslím, že měla být ještě písknuta penalta v náš prospěch. Přesto se nemyslím, že jsme si zasloužili vést. Soupeř byl dobře organizovaný – přijeli sem bránit a hrát na protiútoky s dlouhými míči na Victora Anichebeho, což se jim dařilo dobře. Druhý poločas byl ale lepší, protože jsme začali hrát náš fotbal z posledních měsíců – velká intenzita, kreativita a dynamika. Mohli jsme skórovat šestkrát. Ze zápasu máme tři body a za poslední čtyři zápasy máme dvanáct bodů. Hrajeme dobrý fotbal již delší čas, ale nyní potřebujeme body.

Poločasové instrukce

O poločas jsem řekl týmu, že se zápas vyvíjí směrem, kdy kontrolujeme hru, ale jde o apatickou kontrolu hry a zde nikdy nevíte co se stane. Potřebovali jsme hru zrychlit, napadat výš a hrát rychleji s krátkými přihrávkami. Zápas jsme museli dostat na jinou úroveň, a to se nám podařilo od první minuty druhého poločasu. S příchodem Mkhitaryana a Martiala jsme zvýšili intenzitu ještě více a vstřelili druhou i třetí branku.

Mickiho branka

On střílí krásné branky celou kariéru. U nás dává nejen góly, ale přináší také defensivní práci a kreativitu. Jsem šťastný, že je po zranění zpět. Je také šťastný a cítí, že ho fanoušci milují, což je pro něj velice důležitá věc.

O Zlatanovi

Mohl skórovat vícekrát! Měl šanci, kdy se ocitl před Pickfordem a já si pomyslel: „2:0 a máme to v kapse“, ale bohužel. Ovšem nezávisle na gólech, jeho práce je úžasná. Viděl jsem jak běžel proti Konemu a Djilobojimu, což jsou mladí kluci a on byl rychlejší a silnější než oni. Je skvělý.

Další zápas proti Middlesbrough

Bude to těžký zápas. Middlesbrough potřebují body, protože prohráli s Burnley. Aitor Karanka jsem přijede pro body – je to můj velký přítel, ale ve fotbale musíte zapomenout na přátelství. Půjde o další těžké utkání.