24/07/2021

Hodnocení: Manchester United – Sunderland

Přinášíme Vám hodnocení hráčů po zápase se Sunderlandem.

David De Gea

David De Gea – Dnes nás opět podržel. V prvním poločase vyrazil přímý kop van Anholta mimo bránu. Poradil si se zakončujícím Anichebem a následně i Defoem, kteří se ocitli v jedné velmi dobré příležitosti ke skorování. Je škoda, že neudržel čisté konto, ale se střelou Boriniho nemohl nic udělat. Celkově působil jistějším dojmem, než v předcházejících zápasech. 7/10

Antonio Valencia 2016 hodnotenieAntonio Valencia – Předvedl svůj standardní výkon. Chybu neudělal a jak už je jeho zvykem, snažil se podporovat ofenzívu, ale jeho finální fáze v podobě centru nebyla moc dobrá. Není mu moc co vytknout. Ještě musím zmínit, že jako jediný z našich obránců v prvním poločase, dostupoval protihráče ještě předtím, než měli míč pod kontrolou. Zbytek jeho kolegů z obrany to dělali ve spoustě situací přesně naopak. 6,5/10

Phil Jones 2016 hodnoteniePhil Jones – Phil odehrál dobrý zápas. Byli situace, kdy nás Sunderland přehrával, ale obránci, včetně Phila, si vedli slušně. I když, ne tak bezchybně jako v minulých zápasech, o čemž svědčí velká šance Anichebeho a následně Defoea v prvním poločase. Vytknul bych mu špatné dostupování hráčů v první půli, kdy měli útočníci soupeře dost prostoru a času na to, aby se zapojovali do kombinace svého týmu. A pak ta jeho rybička v předposlední minutě za stavu 3:1! To asi každému fanouškovi vyletěl tep na 150! 6,5/10

Marcos Rojo 2016Marcos Rojo – Stejně jako Jones. V první půli také často nedostupoval protihráče. Po jeho vyjetí s míčem k vápnu soupeře padl první gol zápasu. V 92. minutě byl dobře postavený a stihl zavřít Defoea po zkratu Jonese. 7/10

Daley Blind 2016Daley Blind – V první půli, co se týče dostupování, stejně jako stopeři. Udělal velmi hloupý faul těsně před vápnem. Mám pocit, že kdyby to Anichebe ustál a pokračoval, Daley by ho držel snad do té doby, než by se pískala penalta. A snad by se asi ještě divil. Vstřelil první branku zápasu, když si naběhl do vápna a po přihrávce Ibry zakončil k levé tyči. Zablokoval dost centrů, což je pozitivní. Negativní je to, že většina těchto jeho bloků nakonec skončila rohovým kopem pro soupeře. Celkově kromě toho hloupého faulu v první půli chybu neudělal, snažil se podporovat ofenzívu a díky své aktivitě vstřelil branku. 7/10

Michael Carrick hodnotenieMichael Carrick © – Dnes odehrál slabší zápas. Měl by to být on, kdo si bude při bránění přebírat odskakující útočníky směrem do středu pole, ale nic takového se nedělo. Spíše jen vykrýval prostor před stopery. Snažil se sice rozehrávat, ale ke svým typickým skrytým přihrávkám středem pole se nedostal. Měl by určitě také zachytávat odražené míče z naší obrany, ale při střele Boriniho byl daleko a má na této brance svůj podíl. Nebyl uprostřed hřiště zkrátka tak dominantní jako v předcházejících zápasech, a i to bylo důvodem, proč nás hosté chvílemi přehrávali. 6/10

Ander Herrera 2016 hodnotenieAnder Herrera – Ander dnes předvedl průměrný výkon. Ani špatný, ani dobrý. Byl všude a nikde. Podobně jako Carrick, ale samozřejmě s lepším pohybem. Měl by možná trošku více přemýšlet., když se vrhá do souboje. V jedné situaci si ho Ndong, díky hře tělem, povodil jak malého kluka. I jemu jde na vrub, že byli hosté chvílemi herně lepší, protože získali střed hřiště. Byl střídán v 84. minutě Fellainim. 6/10

Paul Pogba 2016 hodnoteniePaul Pogba – Byl by to opravdu román, když bych měl napsat co všechno během zápasu stihl. Takže zkráceně. Má asistenci, dostal se několikrát do zakončení, snažil se neustále o kombinaci, poctivě se vracel a pomáhal bránit. Byl celkově minimálně o třídu lepší než ostatní hráči, co podali dobrý výkon. Měl tam v první půli zase asi dvě situace, kdy to překombinoval, ale co na tom, když o pár vteřin později otočí hru přesným pasem na čtyřicet metrů. Je to náš klíčový hráč a v tomto zápase hrál výborně. 8,5/10 MOTM

Juan Mata 2016 hodnotenieJuan Mata – Stejně jako Lingard, ale obráceně. Pohybem slabší, ale na míči lepší. I tak ale zklamání. Jednou dobře ohrozil Pickfordovu bránu, když se po své simulaci ujal přímého kopu a mířil k pravé tyči. Ve druhé půli pak dobře vysunul Zlatana do šance. Možná se na něj měla pískat penalta, ale to je věc názoru. Byl střídán v 74. minutě Martialem. 5,5/10

Jesse Lingard 2016Jesse Lingard – Hýřil pohybem, tak jak je u něj zvykem. Bohužel, k ničemu to nevedlo. Ukazoval nekvalitu na míči. Za tu hodinu co odehrál asi dvakrát dobře rozjel akci, jednou dobře narazil ke střele Pogbovi, ale to je opravdu málo. Zklamání. Byl střídán Mickym v 62. minutě zápasu. 5,5/10

Zlatan Ibrahimovič hodnotenieZlatan Ibrahimovic – Splnil, co měl. Dal gol a připsal si dvě asistence(i když jedna neměla platit). Herně už to ale moc dobré nebylo. Byl chvílemi mimo hru a nebylo to jen díky slabé podpoře spoluhráčů, ale i díky jemu samotnému. Dvě šance neproměnil, když jednou netrefil ani bránu a podruhé ho výborně vychytal Pickford. Řečí čísel MOTM. Jen ty přímé kopy, ty by měl přenechat Pogbovi. 7,5/10

Henrikh Mkhitaryan hodnotenieHenrikh Mkhitaryan – Přišel na hřiště v 62. minutě a postavil se na levé křídlo místo Lingarda. Po jeho příchodu se naše hra zvedla. Micky to výborně rozhýbal, dobře kombinoval a byl odměněn v závěru zápasu, když zvyšoval akrobaticky na 3:0 a užil si diváckých ovací přímo před tribunou Stretford End. I když v době přihrávky byl v ofsajdu a branka tedy platit neměla. Jasná volba na křídlo do dalšího zápasu. 7,5/10

Anthony Martial

Anthony Martial – Přišel na hřiště v 74. minutě místo Maty. I jeho příchod naší hře pomohl. Nezaznamenal sice branku nebo asistenci, ale snažil se být nebezpečný a předvedl pár dobrých driblingů. I vzhledem k tomu, jak v poslední době na křídle zahráli ostatní hráči, by měl další zápas dostat šanci on. 6,5/10

Marouane Fellaini 2016 hodnotenieMarouane Fellaini – Přišel na hřiště v 84. minutě místo Herrery. NEHODNOCEN.

Týmový výkon: Povinnost splněna. Získali jsme tři body, vyhráli rozdílem třídy. Co víc si přát. Pěkný ,,boxing day‘‘ v našem podání. První půle byla slabá a myslím, že nás Sunderland trochu zaskočil tím, že chtěl hrát i dopředu. To se určitě nečekalo, a i sami hráči asi byli zaskočeni, protože nás soupeř místy přehrával. Druhá půle už byla lepší, hlavně po příchodu Mickyho a následně Martiala. Škoda inkasované branky, ale to už byla jen kosmetická úprava jinak jasného výsledku. 7/10.

[RegUserOnly][statsfc-player-rater key=KU9gthPkWBYkDqti0ftomcjbeC6Xf1rHYaCaxSUP team=“Manchester United“ competition=EPL date=2016-12-26 restricted=true hide_average=true][/RegUserOnly]