24/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Mourinho: Očekávání není přítěž

José Mourinho tvrdí, že velké očekávání by nikdy nemělo být pro Manchester United přítěží.

Manažer United povede svůj tým k dalšímu utkání v rámci Premier League, přičemž soupeřem bude pro dnešek mužstvo ze Sunderlandu. V čele tohoto klubu pak není nikdo jiný než vůbec první náhrada za legendárního Sira Alexe Fergusona, David Moyes, jehož působení na Old Trafford nedopadlo zrovna podle jeho představ. Mourinho však tvrdí, že ke Skotovi chová pouze a jen respekt. Jedním dechem ale dodává, že nahradit Sira Alexe Fergusona není nemožné. Na otázku týkající se očekávání a co nejlepších výsledků Mourinho odpověděl následovně:

Necítím to jako přítěž. Cítím jenom ohromnou historii tohoto klubu, což je jenom dobře, nikoliv špatně.

A pokud máte podmínky pro to, abyste tuto úspěšnou historii následoval, pak je to jiný příběh. Jedna věc je mít Garyho Nevilla, Paula Scholese, Davida Beckhama, Ryana Giggse nebo Nickyho Butta ve věku šestadvaceti sedmadvaceti let. Druhá věc je mít je ve věku jednatřiceti dvaatřiceti let.

On (Moyes) je neměl vůbec, což asi sehrálo určitou roli. Přišel v pro něj ne zrovna ideálních časech, protože udržet tým na vítězné vlně není nic lehkého. A navíc, což je ještě možná důležitější, Premier League se hodně rychle mění.

Na otázku, zda Mourinho čelí větší výzvě, než které čelil David Moyes, Portugalec odpověděl:

To nevím. Nevadilo by mi ale být v klubu s nejvyššími ambicemi a s hráči jako Giggs, Chicharito, Vidič nebo Evra. Nevadilo by mi to.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!