18/05/2021

PL International Cup: United – Middlesbrough 2:2

Manchester United U23 v posledním zápase základní skupiny B Premier League International Cupu remizoval na domácím hřišti s Middlesbrough U23 2:2 a zajistil si postup do další fáze soutěže.

K prvnímu ohrožení hostující branky došlo ve 14. minutě utkání a po když po centru Joshua Harropa hlavičkoval přímo do brankáře Pearse Devonte Redmond. O chvíli později zahrál v pokutovém území rukou Julien De Sart a rozhodčí nařídil pokutový kop. Joshua Harrop však nepříliš povedenou střelou nechal vyniknout brankáře Middlesbrough. Do další šance domácích se dostal Matthew Olosunde, jeho střelu z úhlu však brankář vyrazil na rohový kop. V závěru prvního poločasu hosté zahrávali přímý kop, Carlos de Pena místo přímé střely zvolil přihrávku a proti střele Bryna Morrise musel zasahovat brankář United Sam Johnstone.

V úvodu druhého poločasu si na centr jednoho z hráčů Middlesbrough naskočil de Pena, ale Johnstone s tímto střeleckým pokusem neměl příliš starostí. O chvíli později neuspěl ani Callum Cooke, jehož střela byla zblokována na rohový kop. První branka utkání padla v 59. minutě a to když se pěknou střelou prosadil Demetri Mitchell1:0. Vedení United vydrželo pouhé čtyři minuty. V 63. minutě si na přihrávku na zadní tyč naběhl de Pena a vyrovnal – 1:1. V 72. minutě byl v pokutovém území Middlesbrough faulován Matthew Olosunde a rozhodčí nařídil další pokutový kop. Tentokrát se k jeho exekuci postavil Sean Goss a přesnou střelou k pravé tyči překonal brankáře Aynsleyho Pearse – 2:1. Middlesbrough se snažilo a vyrovnání, ale střelu Juniora Mondala skvěle vyrazil Johnstone. V 83. minutě se hosté ale přeci jenom vyrovnání dočkali. Krásnou a trochu překvapivou střelou z přímého kopu se opět prosadil Carlos de Pena2:2. V závěru utkání mohl rozhodnout Scott McTominay, s jeho střelou si však Pears poradil a zápas tak skončil remízou 2:2. Remíza však stačila Manchesteru United U23 k tomu, aby skončil ve skupině B Premier League International Cupu na prvním místě a postoupil do vyřazovací části soutěže.