06/03/2021

Mourinho bol spokojný po víťazstve nad WBA

Síce o niečo neskôr, ale prinášame vám po zápasový rozhovor s manažérom v ktorom bol Jose Mourinho spokojný s prístupom svojich hráčov po vonkajšom víťazstve 0:2 nad nepríjemným súperom West Bromwich Albionom.

Podľa môjho názoru sme hrali oveľa lepšie ako proti Crystal Palace, pretože proti Crystalu sme mali krátku fázu v druhom polčase v ktorom sme stratili kontrolu nad zápasom. Proti West Bromu sa to nestalo a zápas sme kontrolovali počas 90 minút, čo je veľmi, ale veľmi dôležité. Hráči boli fenomenálni. Organizácia hry bola výborná, potešila ma veľmi silná psychika tímu, takže som naozaj veľmi potešený z hráčov a z výsledku. Dúfame, že po Vianociach môžeme byť na lepšej pozícii.

Poznám Tonyho [Pulisa] veľmi dobre, aj jeho tímy. Keď proti nim stratíte kontrolu, tak ste v problémoch, lebo v hocijakom momente môžu proti vám získať roh, alebo priamy kop z ktorého môžu skórovať a potom sa môže celá hra kompletne zmeniť. Sú psychicky veľmi silní, takže proti jeho tímom je veľmi dôležité držať loptu, kontrolovať hru a hrať na ich polovica ihriska, čo najďalej od nášho pokutového územia a to sa nám teraz darilo takmer 90 minút.

Mourinho pochválil Jesseho Lingarda za jeho herný prínos

Je odlišným hráčom ako Juan Mata. Obaja sú to veľmi dobrí hráči, ale vo všeobecnosti sú rozdielni. Proti Palace bolo viac dôležité mať v hre Juana s jeho kvalitami, ktorý vie dobre podržať loptu. Proti West Bromu sme potrebovali viac ofenzívnejších hráčov, rýchlych hráčov, doslova bežcov akými sú Jesse a neskôr aj Marcus. Medzi poslednými zápasmi sme na tréningoch tvrdo pracovali. Na poslednom tréningu sme dosť času venovali aj trénovaniu defenzívy a obrany pred priamymi kopmi, skúšali sme meniť pozície obrancov a analyzovať rôzne situácie. Urobili sme si našu domácu úlohu veľmi dobre a dobrú prácu odviedli aj ľudia, ktorí tieto analýzy pripravujú. Nikto ich nepozná, ale sú to ľudia, ktorí pre mňa robia fantastickú prácu.

Nasledujúci odddych pred Boxing Day

Teraz máme dva dni voľné a hráči si to naozaj zaslúžia. Videl som informácie, ktoré o mne hovorili, že som zlý chlapec, ktorý im nechce dopriať voľna, ale ja nie som až taký zlý, ako o mne tieto informácie tvrdia, pretože som im dal dva dni odpočinku, ktoré si zaslúžia.

O fanúšikoch a ich reakcii na Fellainiho

Boli fantastickí, len mali naposledy impulzívnu reakciu voči Marouanemu a to bola ich reakcia na zápas s Evertonom, ale oni dobre vedia, že Marouane je chlap, ktorý do toho dáva všetko. V kabíne ho ľudia majú veľmi radi a pre Fellainiho je dôležité, aby mal dobrý pocit aj z fanúšikov, ktorí by mu mali dať vedieť, že za ním stoja.

zdroj: manutd.com, Manchester Evening News