25/02/2021

U18: West Bromwich – United 2:3

Manchester United U18 zvítězil v 16. kole Premier League U18 nad West Bromwichem Albion U18 3:2.

Skóre utkání se poprvé měnilo v 10. minutě. Tahith Chong byl v pokutovém území domácích faulován a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten proměnil Angel Gomes, který překonal brankáře Jaska Keranovice – 0:1. Hosté se ale z vedení radovali pouze čtyři minuty. Ve 14. minutě utkání se střelecky prosadil Marcus Forss1:1. Obrat v skóre nastal v 29. minutě utkání a to když se po přihrávce z levé strany střelecky prosadil Ray Tulloch2:1. United však o pouhé dvě minuty později vyrovnali. Přihrával George Tanner a úspěšným střelcem byl Ethan Hamilton2:2. V 42. minutě se Manchester mohl dostat opět do vedení. Kapitán domácích Max Melbourne zahrál v pokutovém území rukou a rozhodčí nařídil další pokutový kop. Tentokrát však Angel Gomes trefil pouze břevno a skóre tak zůstalo nerozhodné.

V druhém poločase tempo hry trochu upadlo, nicméně v 58. minutě se opět měnilo skóre. Svojí druhou branku v utkání vstřelil Ethan Hamilton, který se prosadil nádhernou střelou do horního rohu branky – 2:3. West Bromwich se snažil o vyrovnání, ale největší šanci v druhém poločase promarnil Sameron Dool, jehož střelu vyrazil brankář Ilias Moutha-Sebtaoui. Manchester United se tak nakonec mohl radovat z výhry 3:2.