07/05/2021

Review: West Brom – Manchester United

Dnes sa Diabli predstavili na The Hawthorns, kde ich privítal v dobrej forme hrajúci West Brom. Naši hráči mali zápas pod kontrolou od úvodného hvizdu a zvíťazili 0:2.
Button - Před zápasem

Do zápasu vstupovali obe mužstvá po úspešných dueloch v poslednom kole s dobrou formou a očakával sa tak atraktívny futbal. José sa rozhodol pre tri zmeny v zostave oproti súboju s Crystal Palace a do zostavy sa tak vrátil Valencia, na kraji obrany sa objavil aj Darmian a Matu nahradil Lingard.

Button - První poločas

Už v 5. minúte sa United ujali vedenia, keď Valencia, skvelým pasom našiel Lingarda, ten ponúkol Zlatanovi loptu ako na zlatom podnose a Švéd hlavičkou otvoril skóre: 0-1. O pár minút neskôr pripravil Valencia podobnú pozíciu pre Rooneyho, ale náš kapitán ju zúžitkovať nedokázal. Šancu na reparát dostal Rooney v 23. minúte, po prihrávke od Lingarda pálil z hranice šestnástky, no bývalý brankár United Foster jeho strelu vyrazil na brvno. Následne videl Ibra žltú kartu za tvrdý zákrok na Dawsona. Domácim snaha ohroziť bránu De Geu nevychádzala, nakoľko Bruntova strela mierila priamo do stredu brány a Rondon hlavičkoval nepresne. Trestať tak mohol Lingard, no ten si svoju šancu skvele vytvoril a bombou nad brvno aj zahodil.

Button - Druhý poločas

Do druhého dejstva sa nastupovalo bez zmien a znova to boli hráči United, ktorí úvod polčasu zvládli lepšie. Pogbov lob síce Fostera príliš nevystrašil, no potom čo si Ibrahimović vymenil loptu s Rooneym už nemal šancu. Zlatan si ju hodil pomedzi dvoch obrancov a tvrdá tečovaná strela skončila v sieti: 0-2. Ďalší závar prišiel po nie príliš futbalovom predstavení od Rondona, ktorý bol zo skvelého bránenia od Roja a Jonesa tak frustrovaný, že si svoju zlosť vybil na prvom menovanom. Marcos ho odstavil v rohu ihriska a po výmene názorov ho Rondon odstrčil a následne mu uštedril aj facku a žltú kartu videli obaja hráči. Hra sa prelínala z jednej strany na druhú bez výraznejších šancí a tak Mourinho v rozmedzí niekoľkých minút poslal na ihrisko Rashforda a Fellu za Rooneyho a Lingarda. Marcus sa snažil presadiť po strane a využiť zaváhania v obrane, no Brunt mu priam hokejovým zákrokom križoval cestu, za čo videl žltú kartu. V závere sa na ihrisku objavil aj Smalling, ktorý sa tak konečne vracia po doliečení zranenia.

Button - Závěr

Dnešný zápas zvládli Josého zverenci s pokojom a prehľadom. Domácich až na hlavičku Rondona z prvého polčasu nepustili do žiadnej šance. Dva rýchle góly na začiatku oboch polčasov v podaní Ibrahimovića tak stačili na víťazstvo, ktoré mohlo byť aj o niečo vyššie.

West Brom: Foster; Dawson (Morrison 74), McAuley, Olsson, Nyom; Yacob, Fletcher; Brunt, Chadli (Leko 82), Phillips (Robson-Kanu 82); Rondon.

Nestriedaní hráči: Myhill, Galloway, Gardner, McClean.

Žlté karty: Dawson, Rondon, Brunt.

Manchester United: De Gea; Valencia, Jones, Rojo, Darmian; Carrick, Herrera (Smalling 91); Lingard (Rashford 77), Pogba, Rooney (Fellaini 84); Ibrahimovic.

Nestriedaní hráči: Romero, Blind, Mata, Martial.

Button - Náš další soupeř

Ďalší súper čaká na náš milovaný klub dva dni po Vianociach, keď na Old Trafford privítajú Sunderland, s ktorým sa vráti aj Moyes, či Januzaj. Zápas sa odohrá 26.12. o 16:00 SEČ.