07/03/2021

PL International Cup: United – Sparta Praha 2:0

Manchester United U23 ve druhém zápase skupiny B Premier League International Cupu porazil Spartu Praha U23 2:0.

V úvodu utkání se jako první dostal k zakončení Matty Willock, který však střílel vysoko nad. To střela Joshua Harropa o chvíli později byla mnohem nebezpečnější a hostující brankář Patrik Štorc měl plné ruce práce, aby ji vytěsnil. V 21. minutě už se domácí dočkali. Willock nádhernou přihrávkou za obranu uvolnil Harropa, který obešel brankáře a pohodlně skóroval do prázdné branky – 1:0. Následně mohl navýšit vedení United Devonte Redmond, ten však po centru Mitchella hlavičkoval těsně vedle pravé tyče hostující branky. Na druhé straně hřiště zahrozil Filip Havelka, ale Kieran O’Hara nemusel proti jeho nepřesné střele vůbec zasahovat.

Hned v úvodu druhého poločasu musel Štorc zasahovat proti nepříjemnému centru z kopačky Willocka. Sparťanský brankář si poradil i se střelou Mitchella o pár minut později. V 55. minutě Mitchell vrátil míč před branku, kde stál Redmond a střelou z první prostřelil brankáře Štorce – 2:0. Manchester následně trochu polevil, čehož chtěli využít hosté. Střela Havelky z přímého kopu však byla nepřesná, stejně tak jako hlavička Matěje Pulkraba po centru Lukáše Čajkovského. Největší šanci Sparty si v závěru utkání vypracoval Václav Dudl, ten však střílel do připraveného O’Hary.

Zápas tak nakonec skončil vítězstvím Manchesteru United 2:0. United příští týden ve čtvrtek čeká poslední utkání základní skupiny proti Middlesbrough U23, ve kterém si to oba týmy utkají o prvenství ve skupině.