18/05/2021

Hodnotenie: Crystal Palace – Manchester United

V ďalšom zápase Premier League Diabli vycestovali na pôdu Crystal Palace. Zápas ponúkol dobrý futbal zo strany United a Zlatanov gól ku koncu stretnutia zabezpečil dôležité tri body. Zápas sa nakoniec skončil 1:2. Poďme sa spoločne pozrieť na jednotlivé výkony hráčov.

David De Gea

David De Gea – V prvom polčase nemusel čeliť ani jednej strele na bránu. To sa však zmenilo v druhom polčase, kedy fantastickým zákrokom zneškodnil prvú strelu na bránu. No proti McArthurovmu vyrovnávajúcemu gólu toho moc narobiť nemohol. 6,5/10

Daley Blind 2016Daley Blind – Holanďan dostal šancu po nevydarenom Darmianovom zápase proti Tottenhamu a v zápase bol o niečo lepší ako jeho kolegovia na opačnej strane či už to bol Bailly alebo Darmian. Blind si v obrannej fáze viedol celkom dobre a aktívne sa zapájal do rozohrávky na súperovej polovici. S centrami do 16tky to bolo o niečo horšie, pretože mu vyšiel iba jeden, čo je n krajného obrancu veľmi málo. Celkovo predviedol dobrý výkon. Vyhral 4 obranné súboja a 4 krát odkopol loptu do bezpečia. 7/10

Marcos Rojo 2016Marcos Rojo – Rojo nenadviazal na svoje vynikajúce výkony z predchádzajúcich zápasov. Úplne nepochopiteľne dal „sane“ Zahovi, za čo videl právom žltú kartu. Podobný zákrok sme už od neho videli v predchádzajúcom zápase a na toto by si mal dávať pozor. Dostal sa do snubnej šanci po rohovom kope, ale nanešťastie hlavou minul súperovu bránu. Vyhral len jeden z troch súbojov, 2 krát zachytil rozohrávku súpera a 5 krát odkopol loptu do bezpečia. Dopustil sa pri tom troch faulov a pri spomínanom zákroku na Zahu dostal žltú kartu. 5,5/10

Phil Jones 2016 hodnoteniePhil Jones – Phil na rozdiel od svojho kolegu zo stredu obrany pokračoval v dobrom výkone z predchádzajúcich zápasov a začína dokazovať, že pokiaľ je zdravý, tak je veľmi platný. V obrane riešil situácie jednoducho a neurobil skoro žiadnu chybu. Pri góle možno mohol byť o niečo bližšie druhému stopérovi, pretože McArthur si nabehol práve do miest, kde má operovať Jones, ale gól nebol vyložene jeho chyba. Vyhral 5 zo 6 hlavičkových súbojov, jeden krát zachytil rozohrávku súpera a 6 krát odpratal loptu do bezpečia. 7/10

Eric Bailly 2016 hodnotenieEric Bailly – V skorých minútach prvého polčasu to vypadalo na nútené striedanie kvôli zranenie po jednom zo súbojov, ale Eric to našťastie rozchodil. S pozíciou krajného obrancu sa vysporiadal celkom dobre. Snažil sa podporovať ofenzívu, ale na Antonia sa rozhodne čo sa ofenzívy a nabehaných kilometrov nechytá. Vyhral 2 z 3 hlavičkových súbojov, raz zachytil rozohrávku súpera a tri krát odkopával do bezpečia. Na začiatku druhého polčasu bol zo zdravotných dôvodov vystriedaný Darmianom. 6,5/10

Michael Carrick hodnotenieMichael Carrick –  Zo začiatku sa málo zapájal do hry a na hru nemal moc veľký vplyv tak ako sme u neho zvyknutý. Keď však začal dirigovať hru, bolo to ihneď vidieť. Ako išiel jeho výkon postupom času hore, tak aj celková hra United sa posúvala vyššie. Druhý polčas mal lepší ako ten prvý a spolu s Herrerom dobre kontrolovali stred poľa. Úspešnosť Carrickových prihrávok sa vyšplhala na 88%, ďalej vyhral všetky hlavičkové súboje a raz zachytil rozohrávku súpera. 7/10

Ander Herrera 2016 hodnotenieAnder Herrera – Predviedol svoj klasický výkon plný energie a nabehaných kilometrov. Ander je užitočný ako vpredu tak aj vzadu, čo dokazujú aj jeho štatistiky. Po strate lopty sa neotáčal a nešiel dozadu, ale snažil sa loptu ihneď vybojovať späť a niekoľko krát sa mu to aj podarilo. Zaznamenal 4 úspešné obranné súboje a takisto dosiahol 85% úspešnosť nahrávok. 7/10

Paul Pogba 2016 hodnoteniePaul Pogba – Paul ako to už býva zvykom toho veľa vytvoril a bolo ho dosť vidieť. Pogba mal prsty skoro vo všetkých príležitostiach United v zápase. Najskôr v prvom polčase vymyslel vynikajúcu prihrávku na Rooneyho, potom sa dostal do snubnej šance o pár minút neskôr a nakoniec strelil prvý gól United v nadstavenom čase prvého polčasu. V druhom polčase zase naservíroval gólovú prihrávku na druhý gól. Tento krát som vybral dvoch MOTM, pretože Paul so Zlatanom si to určite za tento zápas zaslúžia. Vytvoril 4 šance, z toho jedna bola asistencia a strelil jeden gól. 9/10 MOTM

Juan Mata 2016 hodnotenieJuan Mata – V prvom polčase prakticky neviditeľný. Veľa krát sa s loptou nestretol a nevytvoril nič až na skvele zahraný priamy kop, po ktorom nasledoval úvodný gól stretnutia. Jeho výkon bol ovplyvnený najmä tým, že za sebou nemal klasického krajného obrancu, ktorý by plne podporoval útok a tým jeho hra trpela. Juan pred svojim odchodom z ihriska stihol dať gól, ktorý mu však rozhodcovia zobrali po avizovanom offside, v ktorom nebol. V druhom polčase bol vystriedaný Lingardom. 6/10

Wayne Rooney 2016 hodnotenieWayne Rooney © – Ponúkal sa spoluhráčom a dobre kombinoval s útočiacimi hráčmi, najmä so Zlatanom. Predviedol skvelý nábeh za obranu na Pogbovu prihrávku, škoda že sa to neskončilo gólom. Wazza bol aktívny a nabiehal si do voľných priestorov, kde čakal finálne prihrávky. Nakoniec bol v závere nahradený Rashfordom, ale určite to bol Rooneyho lepší zápas. Vytvoril 3 šance a zanechal po sebe dobrý dojem. 7/10

Zlatan Ibrahimovič hodnotenieZlatan Ibrahimovič – Zlatan sa na hrote útoku plne udomácnil a v momentálnej situácii tam len tak niekoho nepustí. Opäť sa ponúkal a pre prihrávky si často chodil hlbšie do poľa, čím aj vypomáhal s rozohrávkou. Jeho gólová prihrávka je dôkazom jeho prehľadu a tímovej hry. V tomto zápase skôr rozdával prihrávky a vytváral šance ako sa dostával do zakončenia. V závere zápasu po peknej prihrávke Pogbu strhol víťazstvo na stranu United a zabezpečil tak 3 body. Zakončenie nebolo jednoduché, ale toto Zlatan vie a gól si určite zaslúžil. 8,5/10 MOTM

Striedajúci hráči

Matteo Darmian

Matteo Darmian – Vystriedal zraneného Baillyho a postavil na sa pravý kraj obrany. Jeho výkon sa dá porovnať s výkonom Baillyho, keďže v obrane si svoje odrobil a útok podporoval len zriedkavo. 6,5/10

Jesse Lingard 2016Jesse Lingard – Po vystriedaní Matu sa zaradil na jeho mieste na pravej strane zálohy. Dostal sa do dobrej príležitosti na hranici malého vápna, ale nepodarilo sa mi skórovať. Nehodnotený

Marcus Rashford

Marcus Rashford – Zaujal Rooneyho miesto na ľavej strane, po tom ako ho v 80. minúte vystriedal. Za 10 minút toho nestihol veľa predviesť. Nehodnotený

Hodnotenie tímu – Od začiatku zápasu Diabli kontrolovali hru až na pár minút v druhom polčase. Celkovo hráči podali dobrý výkon najmä v ofenzíve, kde bolo miestami radosť sa pozerať na prihrávky na jeden dotyk, keď si hráči často menili miesta a ponúkali sa do kombinácie. V defenzíve riešili situácie jednoducho a zbytočne nič nekomplikovali. Po strate lopty na útočnej polovici nasledoval pressing a snaha loptu získať späť do vlastnej moci. Tak sa zdá, že Mourinho našiel optimálny systém a už ho bude iba dolaďovať.

Hodnotenie je subjektívnym názorom autora článku.