01/03/2021

FAYC: United – Southampton 1:2

Manchester United U18 překvapivě končí už ve 3. kole FA Youth Cupu, když na Old Trafford podlehl Southamptonu U18 1:2.

Do první vážnější střelecké příležitosti utkání se dostal Joshua Bohui, jehož přízemní střelu musel nohama na rohový kop vyrazit hostující brankář Adam Parkes. Manchester United byl aktivnější a v další šanci zahrozil v podání Angela Gomese, který bohužel pro domácí v dobré střelecké pozici přestřelil. O několik okamžiků později po rohovém kopu domácích hlavičkoval nepřesně obránce Lee O’Connor. S hlavičkou Ethana Hamiltona si po centru Jake Kenyona poradil brankář Parkes a střela Bohuie byla zblokována vedle. Hosté si jedinou vážnější šanci vypracovali z přímého kopu, ale Thomas O’Connor nemířil přesně.

V úvodu druhého poločasu nejprve nepřesně hlavičkoval hostující Afolabi, ale v 64. minutě to byli přece jenom domácí, kteří se dostali do zaslouženého vedení. Přihrávka Kenyona našla v pokutovém území střídajícího Tahitha Chonga, který střelou z otočky nedal brankáři Southamptonu žádnou šanci – 1:0. Když už to vypadalo, že Manchester dovede utkání do zdárného konce, udeřili v 82. minutě hostující hráči. Thomas O’Connor nechytatelnou střelou překonal Iliase Moutha-Sebtaouie – 1:1. Aby toho nebylo málo, o tři minuty později se střelou doprostřed branky prosadil i Will Smallbone1:2. United se snažili o vyrovnání, nicméně střelu Bohuie skvělým zákrokem zneškodnil Parkes. V nastaveném čase se blýskl i Moutha-Sebtaoui, který skvěle zasáhl proti střele Valeryho.

Na výsledku 1:2 už se ale nic nezměnilo a Manchester United tak musel přijmout krutou porážku, která znamená, že United končí v FA Youth Cupu už ve třetím kole.