09/03/2021

PL2: Chelsea – Manchester United 3:1

Manchester United U23 prohrál ve 12. kole Premier League 2 na půdě Chelsea U23 3:1.

V úvodu utkání byli o něco aktivnější hráči Manchesteru United, nicméně Sean Goss střílel vedle a o chvíli později byla střela Reagana Poole zblokována na roh. United se ale přeci jenom dočkali vstřelené branky. V 19. minutě po rohovém kopu Gosse se k míči dostal Axel Tuanzebe a střelou zblízka otevřel skóre utkání – 0:1.

Domácí Chelsea poprvé zahrozila v podání Fikayo Tomoriho, jehož střela se otřela o tyč branky, kterou v utkání střežil Kierana O’Hara. Chelsea se podařilo vyrovnat v 30. minutě utkání. Ugbo po rychlé akci připravil střeleckou pozici pro Dujona Sterlinga, který i s pomocí teče obránce Poola, překonal hostujícího brankáře – 1:1. V 37. minutě Matty Willock v pokutovém území nešikovně fauloval Masona Mounta a rozhodčí nařídil pokutový kop. O‘Hara ale skvělým zákrokem vytěsnil pokus Jaye Dasilvy. V závěru utkání byla Chelsea jasně lepším týmem, naštěstí pro United však O’Hara zneškodnil střelecký pokus Ugba, Mount nedosáhl na přihrávku Quintera a sám Quintero o pár okamžiků později střílel těsně vedle.

V druhém poločase Chelsea pokračovala v tlaku a v 52. minutě se po zásluze dostala do vedení. Dasilva přihrával a Josi Quintero trefil přesně horní roh hostující branky – 2:1. O pár minut později spálil obrovskou šanci ke skórování Ugbo. Manchester United se zoufale snažil o vyrovnání, ale brankář Chelsea Bradley Collins nemusel ani jednou zasahovat. Konečnou podobu výsledku dal v nastaveném čase střídající Jacob Maddox3:1.

Chelsea tak nakonec zaslouženě vyhrála 3:1. Další zápas tým Manchesteru United U23 čeká v Premier League 2 až v lednu příštího roku, nicméně do konce roku 2016 tým United čekají ještě dva zápasy Premier League International Cup.