04/08/2021

Hodnotenie: Manchester United – Tottenham Hotspur

V dnešnom zápase privítali hráči United na Old Trafford súpera zo severného Londýna. Napínavý duel s Tottenhamom sa im podarilo zvládnuť a po výhre 1-0 znížili svoju bodovú stratu práve na Kohútov. Teraz sa spoločne pozrieme na výkony jednotlivcov.

David De Gea 2016

David De Gea – Potom, čo vo štvrtok chytal Romero, sa Španiel znovu vrátil do brány a ďalším dobrým výkonom pomohol svojmu tímu k udržaniu vedenia. Čelil najmä strelám z kopačky Eriksena, a jednému pokusu Sona, no zo všetkými si dokázal poradiť a udržal si čisté konto. 7/10

Antonio Valencia 2016 hodnotenieAntonio Valencia – Antonio bol jedným z hráčov, ktorí na zápas do Luhansku nevycestovali a proti Kohútom tak nastúpil s doplnenými silami, čo bolo vidieť najmä pri podpore ofenzívy. Svoju rýchlosť však skvele využil aj pri bránení a až na dve zaváhania si viedol dobre. V druhom polčase takmer vytvoril šancu pre Aliho, no skvelým návratom mu ju ihneď zmaril. 6,5/10

Phil Jones 2016 hodnoteniePhil Jones – Phil sa svojej šance v základnej zostave chytil priam ukážkovo. Pri absencii Smallinga s Baillym sa dostal do základu a odvety podáva veľmi dobré výkony a dnešok nebol výnimkou. Dúfajme teda, že sa mu budú zranenia vyhýbať aj naďalej. 7/10

Marcos Rojo 2016Marcos Rojo – Od svojho zaradenia do stopérskej dvojice išli Marcosove výkony rapídne nahor. Hlavne v dvojici s Jonesom pôsobí veľmi presvedčivo. Dnes perfektne vymazal Kanea, ktorému nedal dýchať a stíhal vypomáhať aj Darmianovi. 8/10

Darmian 2015Matteo Darmian – Dnes znovu zaskakoval na pozície ľavého obrancu pri pretrvávajúcich zdravotných problémoch Shawa. Nepôsobil však príliš sebaisto a väčšinu ofenzívnych akcií tak Tottenham ťahal práve po jeho strane, kde mu robil problémy najmä striedajúci Sissoko. 5/10

Michael Carrick hodnotenieMichael Carrick – Ďalší skvelý a profesorský výkon v podaní Carrasa. V prvom polčase rozdal niekoľko krásnych prihrávok a keď hostia v druhom polčase zatlačili, prezentoval sa skvelou defenzívnou hrou. Aj napriek svojmu veku zvládal osobné súboje so silnými a rýchlymi hráčmi v strede súperovej zálohy bez väčších problémov. 7,5/10

Ander Herrera 2016 hodnotenieAnder Herrera – Španielsky záložník sa prezentoval veľmi energickým a nezištným výkonom. Neúnavne napádal súperovu rozohrávku a práve vďaka jeho zisku lopty v strede poľa sa do šance dostal Mkhitaryan, ktorý otvoril skóre zápasu. 7,5/10

Henrikh Mkhitaryan hodnotenieHenrikh Mkhitaryan – Aj dnes dostal Henrikh Josého dôveru a nastúpil od začiatku. Svojim výkonom ho rozhodne nesklamal, keďže už od úvodu patril k najlepším hráčom na ihrisku. Skvele vyvážal loptu, zakladal nebezpečné protiútoky a v druhom zápase po sebe sa mu podaril skórovať. Musel však predčasne striedať, keďže si po faule od Rosea nepríjemne poranil členok. 8/10 MOTM

Paul Pogba 2016 hodnoteniePaul Pogba – Pogbov výkon bol o niečo lepší v porovnaní s minulým zápasom, kde strácal príliš veľa lôpt. Straty sa mu podarilo obmedziť a pridal k ním tri veľmi dobré strely, ktoré sa žiaľ gólom neskončili. Dve mu perfektne zlikvidoval Lloris a jeho takmer výstavný priamy kop skončil na tyči. 7/10

Anthony Martial 2016 hodnotenieAnthony Martial – Anthonymu zápas príliš nevyšiel. V rozhodujúcich momentoch mu chýbal pokoj a kvôli slabej podpore od Darmiana sa len ťažko presadzoval cez Walkera. V druhom polčase sa vďaka nátlaku od Tottenhamu z hry vytratil a preto ho vystriedal Rashford. 5,5/10

Zlatan Ibrahimovič hodnotenieZlatan Ibrahimović – Na hrote tradične začal Zlatan a svojim perfektným krytím robil defenzíve Kohútov výrazné problémy. Hoci sa dnes strelecky nepresadil, svojou prácou výrazne dopomohol k víťazstvu. Mnohokrát sme ho mohli vidieť ako skvele podržal loptu medzi 2, či 3 protihráčmi. 7/10

Striedajúci hráči:

Marcus Rashford 2016 hodnotenieMarcus Rashford – Na ihrisko prišiel v 72. minúte, ale do zápasu sa poriadne nedostal, keďže sa United prevažne bránili. 5,5/10

Eric Bailly 2016 hodnotenieEric Bailly – Do zápasu prišiel v 85. minúte za zraneného Mkhitaryana a aj počas odohraných 10 minút nám stihol predviesť svoju silu v hlavičkových súbojoch a dobré čítanie hry. Nehodnotený

Marouane Fellaini 2016 hodnotenieMarouane Fellaini – Prišiel až minútu pred koncom ako taktické striedanie, tentokrát našťastie len ako zdržanie času. Nehodnotený

Hodnotenie je subjektívnym názorom autora článku.

[RegUserOnly][statsfc-player-rater key=KU9gthPkWBYkDqti0ftomcjbeC6Xf1rHYaCaxSUP team=“Manchester United“ competition=EPL date=2016-12-11 restricted=true hide_average=true][/RegUserOnly]