15/05/2021

Review: Zorya Luhansk – Manchester United

V poslednom zápase skupinovej fázy Európskej Ligy sa hráčom United na nekvalitnom povrchu podarilo zdolať Zoryu 0:2 a zaistili si tak postup z druhého miesta.

Button - Před zápasem

Po neúspechu v Goodison Parku, kde Diabli „len“ remízovali, ich čakal dôležitý zápas Európskej Ligy v Ukrajine. Zlá kvalita trávniku a mrazivá teplota znepríjemňovali pobyt hráčov na ihrisku. José sa rozhodol urobiť hneď niekoľko zmien a v zostave sa objavili Romero, Young, či už aj uzdravený Bailly. Diablom stačila na postup aj remíza, no s tou by sa zrejme žiaden z fanúšikov neuspokojil.

Button - První poločas

Hoci United začali zápas už tradične s loptou na svojich kopačkách boli to domáci, ktorí ohrozili bránu ako prví. Kharatin skúsil Romerovu pozornosť volejom spoza šestnástky, Sergio jeho strelu vyrazil a následná dorážka mierila mimo. Zvyšok polčasu sa niesol v dobíjaní domácej šestnástky, no hráči v červenom si nedokázali vytvoriť žiadnu výraznejšiu príležitosť a strelecké pokusy spoza pokutového územia boli neúspešné. Po jednom z mnohých centrov svoje schopnosti predviedol Bailly, ktorý si loptu pripravil na nožničky, no chýbala mu razancia. Brankárovi Luhansku dala zabrať až Rooneyho tečovaná strela v závere polčasu a z následného rohu sa k odrazenej lopte dostal Rojo, ale jeho volej mieril nad.

Button - Druhý poločas

Do druhého dejstva vstúpili oba tímy bezo zmeny a už 48. minúte videli diváci prvý gól zápasu. Potom čo Rojo skvele zatlačil na jedného z hráčov Luhansku, sa lopty zmocnil Mkhitaryan a sólom pomedzi 3 či 4 hráčov pohodlne otvoril skóre: 0-1. United držali loptu na svojich kopačkách aj po zvyšok zápasu a domáci hráči sa snažili hroziť najmä z brejkov, no tie sa väčšinou končili na skvele hrajúcom Baillym a zvyšok ustrážil Rojo. Azda najväčšia príležitosť Luhansku prišla v 74. minúte, keď po priamom kope hlavičkoval Sivakov, no Romero je strelu dokázal vyraziť. United boli strelecky veľmi aktívny, no ich pokusom často chýbala presnosť. V samotnom závere sa na streleckú listinu pripísal aj Ibra, ktorý zúžitkoval skvelú Pogbovu prihrávku a zoči voči brankárovi zvýšil na konečných 0-2

Button - Závěr

Mourinhovi zverenci zápas aj napriek zlým podmienkam zvládli, hoci najmä v prvom polčase svojou hrou príliš nepresvedčili. Obrovskú územnú prevahu napokon dokázali zúžitkovať a z Ukrajiny si odniesli dôležité víťazstvo, nielen z hľadiska tabuľky, ale aj pohody a morálky v kabíne, ktorá po ďalšom neúspešnom domácom zápase s Evertonom jednoznačne dostala zabrať.

Zorya Luhansk: Levchenko; Opansenko, Sivakov, Forster, Sukhotskiy; Karavaev, Kharatin (Grechyshkin 57), Chaykovskiy, Petriak; Ljubenovic (c) (Lipartia 72); Bezborodko (Bonaventure 54).

Nestriedaní hráči: Shevchenko, Kulach, Paulinho, Checher.

Manchester United: Romero; Young, Bailly, Rojo, Blind; Herrera, Pogba; Mata (Lingard 65), Rooney (c) (Fellaini 70), Mkhitaryan (Fosu-Mensah 84); Ibrahimovic.

Nestriedaní hráči: De Gea, Jones, Martial, Rashford.

Button - Náš další soupeř

V ďalšom súboji na United čaká skúška o niečo ťažšia, keď sa predstavia proti tímu z White Hart Lane – Tottenhamu, ktorý okupuje 5. miesto. Zápas sa odohrá 11.12.2016 o 15:15 SEČ a pozrieť si ho budete môcť na Digi Šport 1.