11/05/2021

Hodnotenie: Zorya Luhansk – Manchester United

Futbalisti z Old Traffordu pricestovali na zamrznutú Ukrajinu dohrať skupinovú fázu Európskej ligy proti „domácemu“ tímu Zoryi Luhansk. Na veľmi zlom trávniku a v nezávideniahodných podmienkach nakoniec vybojovali postup do vyraďovacích bojov. Ako si počínali naši hráči sa dočítate v hodnotení.

Sergio RomeroSergio Romero –  Dnes dostal šancu v bráne Romero, a hoci sa pred zápasom nedala očakávať kanonáda zo strany súpera, aj tak sa vyznamenal 2 fakt kvalitnými zákrokmi – jeden vytiahol už v 9. minúte, keď sa k lopte dostal súper po nedôraznom bránení a druhý (zrejme rozhodujúci za stavu 1:0 pre hostí) po štandardke, kde zase svojho hráča neustrážil Fellaini a Sergio ukázal kvalitné reflexy po hlavičke zblízka. 7/10.

Ashley Young 2016 hodnotenieAshley Young – Po dlhej dobe sa v základnej zostave objavil aj Ashley, no nie na krídle, ale na pravej strane obrany (túto sezónu tam už hral). V prvom polčase, ako skoro všetci v červenom, bol dosť nevýrazný, v obrane prakticky nemal žiadnu prácu, pretože ojedinelá šanca Zorye prišla po strane Blinda. Nepodporoval ofenzívu, netlačil sa ani veľmi do miest, kde by sa dalo uvažovať o centroch. V závere polčasu a potom aj v druhej 45 minútovke to už bolo lepšie. Nemôžem si pomôcť, ale dnešnou hrou mi pripomínal Darmiana. Každopádne som rád, že mal možnosť zahrať si. 5.5/10

Eric Bailly 2016 hodnotenieEric Bailly – Z jeho návratu majú radosť asi všetci fanúšikovia Manchestru United. Vôbec to nevyzeralo, že nastúpil po zranení a nútenej dlhšej pauze. Dnes bol Eric perfektný. Lopty odoberal čisto, nerobil zbytočné fauly, všetko riešil s pokojom a prehľadom. Prvé zakončenie na bránu v zápase mal na svedomí práve on, keď sa po Rooneyho rohu a spracovaní na prsiach odhodlal k nožničkám, ktoré ale brankár chytil. V 2. polčase nešťastne dopadol na trávnik a vyzeralo to na striedanie, no rozbehal to a snáď bude OK. V závere dostal žltú kartu a zrejme mohol dostať aj druhú po ohnaní sa nohou na ležiaceho súpera. Aj napriek tomu je dnes, pre mňa, MOTM. 8/10

Marcos Rojo 2016Marcos Rojo – Aj Marcos dnes pôsobil v strede obrany veľmi presvedčivo. Dostal sa aj k zakončeniu, ktoré len tesne minulo bránu. Zapracoval v strede ihriska pred gólom Mkhitaryana, keď dobre napádal súpera, ktorému zároveň Henrikh vzal loptu a po sóle skóroval. Rozohrávka síce trochu pokrivkávala, ale vynahradil to v bojovnosti a prehľade vzadu. Spoľahlivý výkon. 7/10

Daley Blind 2016Daley Blind – Ak bol nevýrazný Young, Daley mu veľmi zdatne sekundoval. Ak by nezahrával rohy z našej ľavej strany a v úvode zápasu neposlal 2 centre na Ibru/Rooneyho, asi by som si ho ani nevšimol. Na ľavej strane naozaj pôsobil veľmi nevýrazne, možno aj vďaka tomu bol Mkhitaryan hrajúci pred ním v prvom polčase mimo hru, keďže sa mu nedostávalo zo zadu žiadnej podpory. To isté sa ale dá povedať aj o Youngovi a Matovi na druhej strane. 5.5/10.

Ander Herrera 2016 hodnotenieAnder Herrera – Na mňa dnes Herrera nepôsobil zlým dojmom. V prvom polčase si to s Pogbom pekne posúvali, aj keď veľmi konštruktívne to v podstate nebolo. Predviedol, okrem klasických prihrávok na 5 metrov, aj niekoľko prenesení lopty na druhú stranu ihriska, kde hľadal najmä Younga a Matu. V strede sa prezentoval bojovnosťou, no vytýkam mu prvú šancu domácich, keď nepokryl zakončujúceho hráča, a ten sa objavil pred šestnástkou úplne sám. Paradoxne by som uňho viac chválil prvý polčas ako ten druhý. Čakám od neho ale trochu viac. 6/10

Paul Pogba 2016 hodnoteniePaul Pogba – Francúz bol jeden z najaktívnejších hráčov hostí. Pokúšal sa o zakončovanie, a to hneď niekoľkokrát. Nastúpil v strede ihriska s Herrerom, vymieňali si loptu, skúšali to. Sem-tam sa mu podarilo loptu zbytočne stratiť, no je tam na to, aby skúšal niečo vymyslieť, a to sa dá odpustiť. Ponúkol opäť niekoľko zaujímavých lôpt, oceňujem jeho presné pasy aj na 40-50 metrov, najmä na krídla. Dostal sa aj do niekoľkých zakončení, ktoré ale boli buď nepresné, alebo nie príliš kvalitné. Asistoval na gól Ibrahimovića zo záveru zápasu. Určite odohral lepší zápas ako v lige na pôde Evertonu, kde bol jedným z najhorších na ihrisku. 7/10

Juan Mata 2016 hodnotenieJuan Mata – Juan dnes vyzeral veľmi „zamrznuto“. Síce občas vymyslel nejaký center alebo kolmejšiu prihrávku, no centre boli neobyčajne nepresné a prihrávky nenachádzali adresátov v červenom. Prezentoval sa veľmi nevýrazným futbalom a pokojne mohol byť vystriedaný už v polčase. Nakoniec jeho chvíľa prišla až v 65. minúte, keď ho vystriedal Lingard. 4/10.

Wayne Rooney 2016 hodnotenieWayne Rooney (C) – Ďalší do partie tých, ktorých zrejme ukrajinská zima zaskočila. Ako AM sa s loptou stretával podstatne častejšie než Mata na RW, no žiadna hitparáda to teda nebola. Vyklusával, nenapádal rozohrávku súpera, situácie na lopte často vyriešil zbrklo a hlavne nepresne. Predviedol niekoľko otrasne slabých rohových kopov. Pri Pogbovej šikovnej kolmici si loptu v „plnom“ behu niekoľkokrát pustil, až mu ušla za bránkovú čiaru. Pri tejto akcii vyzeral ako starý veterán, ktorý nevládze behať. V závere prvého polčasu ale 2x slušne vystrelil, no to je jednoducho málo. Nedokázal teda nadviazať na perfektný výkon z pohára proti WHU a tiež patril ku kandidátom na striedanie už po prvom polčase. Dole šiel nakoniec až v 70. minúte. 4.5/10

Henrikh Mkhitaryan hodnotenieHenrikh Mkhitaryan – Mata, Rooney a aj Henrikh boli v prvom polčase myšlienkami asi v Manchestri alebo niekde v teple. Za prvý polčas v podstate nie je čo hodnotiť. Všetko ale odčinil v polčase druhom, keď hneď v jeho úvode predviedol parádne sólo zakončené gólom. Brániaceho hráča domácich doslova zosmiešnil, ten ho nechal prejsť až priveľmi lacno. Po góle ožil, menil si LW s AM, pripravil „pološancu“ Ibrahimovićovi, ktorý ale loptu nedočiahol. Za prvý polčas 3/10, celkovo ale 7/10

Zlatan Ibrahimovič hodnotenieZlatan Ibrahimović – Asi ako jediný z útočnej štvorky v prvom polčase javil známky života. Veľmi často sa objavoval pri Pogbovi v strede ihriska, ale to bolo zapríčinené statickosťou a nemohúcnosťou Rooneyho/Matu/Mkhitaryana. Skúšal kombinácie, prihrávky, niekoľko šikovných fintičiek jemu vlastných, no nemalo to želaný efekt. V druhom polčase v tom pokračoval, dostal sa aj do zakončenia, ktoré mu ale zlikvidoval súperov brankár. V závere zápasu ho pekným vysunutím našiel Pogba a Zlatan po „samostatnom nájazde“ upravil na konečných 2:0. Úprimne, nechcel by som byť v koži brankára, na ktorého sa rúti Zlatan Ibrahimović. 7/10

Striedajúci hráči

Jesse Lingard 2016Jesse Lingard – Vystriedal slabučkého Matu, no ani Jesse sa nejak výrazne do hry nezapojil. Dostal sa ale do jednej príležitosti, keď sa po prihrávke od Pogbu dobre uvoľnil, z čoho potom pramenil náš roh. Veľmi ale nie je čo hodnotiť. 5.5/10

Marouane Fellaini 2016 hodnotenieMarouane Fellaini – Prišiel namiesto nevýrazného kapitána a nejednému fanúšikovi sa asi toto striedanie veľmi nepozdávalo (Everton a jeho päťminútovku máme všetci v živej pamäti). Našťastie, nestihol predviesť nič podobné, aj keď práve po jeho nedôraznom bránení, keď nechal zakončujúceho hráča domácich úplne voľného, sa musel vytasiť s parádnym zákrokom Romero. V 76. minúte sa dostal aj k zakončeniu, ktoré ale bránu neohrozilo. 5.5/10

Timothy Fosu-Mensah 2016 hodnotenieTimothy Fosu-Mensah – Vybehol na ihrisko namiesto Henrikha, na posledných pár minút. Postavil sa na RB a Young záver zápasu dohrával na krídle. K ničomu výraznému sa nedostal. Za zmienku stojí ale jeho zakončenie v nadstavenom čase, z ktorého sme aspoň vyťažili roh. Nehodnotený

Tímový výkon – Zápas sme odohrali prakticky v plnej sile (s menšími výnimkami), no celkový dobrý herný prejav ostal na ostrovoch. Pri pohľade na základnú zostavu sme asi všetci očakávali viac. K horšej kvalite nášho výkonu ale rozhodne prispel veľmi zlý terén, s ktorým sa museli hostia vysporiadať. Snažíme sa prezentovať technickou hrou po zemi, no tá sa na takomto trávniku naozaj hrať nedá. Môžme byť ale radi za výhru a za lepší futbal v druhom polčase, no najmä za to, že sme zápas dohrali bez zranení a v plnom počte. 6/10