20/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Statistiky United na Ukrajině

Ve čtvrtek odehrají svěřenci Josého Mourinha utkání na půdě Zoryi Luhansk, a tak není od věci se podívat, jak to vůbec hráčům z Old Trafford v této zemi v minulosti šlo.

Dvě utkání odehrál Manchester United na stadionu Dynama Kyjev a jedno v Šachťaru Doněck, přičemž všechna tři utkání se odehrály mezi lety 2000 a 2013.

Dynamo Kyjev 0:0 Manchester United (září 2000)
Žádný anglický tým tenkrát nezvítězil na Republican Central Stadium a nepovedlo se to ani družině Sira Alexe Fergusona. V bráně tehdy na úkor Fabiena Bartheze nastoupil Raimond van der Gouw, přičemž si tento holandský brankář vedl velmi dobře, když chytil několik nebezpečných střel. Před ním pak na místě stopera nezvykle nastoupil Gary Neville. Útočnici si ale tak skvěle nevedli, a tak utkání skončilo bez branek. Tým tehdy vypadl ve čtvrtfinále s Bayernem Mnichov.

Dynamo Kyjev 2:4 Manchester United (říjen 2007)
Tehdy vstřelil svůj jediný gól v evropských soutěžích Rio Ferdinand. Stalo se tak hlavičkou po přesně zahraném přímém kopu Ryana Giggse. Branky pak vstřelili také Wayne Rooney a Cristiano Ronaldo, přičemž se pak Kyjev snažil vstřelenou brankou dostat do utkání, ale všechny ukrajinské snahy zmařil zdařilým pokutovým kopem opět Cristiano Ronaldo. Netřeba asi připomínat, že v této sezoně si došli svěřenci Sira Alexe Fergusona pro titul v Lize mistrů.

Šachťar Doněck 1:1 Manchester United (říjen 2013)
Už pod novým manažerem Davidem Moyesem nastoupili hráči United k utkání proti Doněcku. Skóre tohoto utkání otevřel odchovanec Danny Welbeck, nicméně na konečných 1:1 snížil Brazilec Taison. Pro Welbecka to byl tehdy třetí gól sezony.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!