09/05/2021

Zlatan: Bral bych radši vítězství

Střelec jediné naší branky ve včerejším utkání s Evertonem, které skončilo remízou 1:1, se nechal slyšet, že by rád vyměnil branku za vítězství.

Švédský útočník vstřelil letos již svůj dvanáctý soutěžní gól, přičemž poslední branku si nechal pro brankáře Stekelenburga, kterého výstavním lobem přehodil, načež se míč dotknul jak břevna, tak také tyčky a až poté zapadl do sítě. Radost z krásné branky mu však překazil Leighton Baines, který se v devětaosmdesáté minutě nemýlil z penaltového kopu.

Samozřejmě nejsme spokojeni, protože několik posledních utkání v Premier League jsme nedosáhli toho, čeho jsme dosáhnout měli, zvláště pak, když podáte velmi dobrý výkon. Měli jsme hru pod kontrolu, sice ne úplně 100%, ale lepší jsme byli a do sedmdesáté minuty jsme si vedli opravdu dobře. Pak jsme ale přestali hrát naši hru, sebevědomí šlo dolů a nakonec jsme ztratili dva body.

Pozitivní je, že jsme utkání neprohráli. Ale my musíme vítězit. Chceme Ligu mistrů a vyhrát titul a na to potřebujete sbírat tři body.

Zlatan také odpověděl na otázku, zda mu vstřelení branky zvedlo sebevědomí.

Byl bych sebevědomější, kdybychom byli výše v tabulce, protože hrajete kvůli tomu.

Nabíhal jsem do prostoru a dostal skvělý míč od Martiala, přičemž jsem viděl, že brankář je daleko od brány. Pak jsem zkrátka jen kopl do míče, ten se odrazil od břevna, poté od tyčky a zapadl do brány.

Sice jsem skóroval, ale stejně máme pouze bod. Radši bych vyměnil vítězství za branku. Příště se musíme více snažit a tři body získat.

Ibrahimovič také obhajoval střet s obráncem Colemanem.

Hráli tvrdě. A slyšel jsem, jak nějaký komentátor hlásal, že jsem jej kopl do hlavy, ale byl to střet tělo na tělo. Dostal mě na zem a já se naopak snažil vyhnout, abych jej kopl.