26/02/2021

U18: United – Manchester City 2:2

Manchester United U18 v 15. kole Premier League U18 remizoval na domácím hřišti s Manchesterem City 2:2.

Utkání slibovalo velkou podívanou a to nejenom proto, že se střetly dva týmy z Manchesteru, ale zároveň proti sobě nastoupili dle ligové tabulky dva nejlepší týmy soutěže. Hned v úvodu utkání zahrozili hosté a to když v 6. minutě utkání Tom Dele-Bashiru svým střeleckým pokusem orazítkoval tyč branky Manchesteru United. Na druhé straně nejprve nepřesně střílel Joshua Bohui, kterého o chvíli později napodobil i DJ Buffonge. Nepřesně střílel i hostující Lukas Nmecha. Oba týmy hrály v obraně velmi organizovaně, přesto se v závěru prvního poločasu podařilo United dostat do vedení. Buffonge skvělým zákrokem vybojoval míč pro Calluma Gribbina, který přesnou střelou k tyči překonal brankáře Pawla Sokola v brance City – 1:0. O pár chvil později mohl vyrovnat Joe Latibeaudier, naštěstí pro domácí střílel vedle.

V úvodu druhého poločasu nejprve pozornost Sokola otestoval střelou z dálky George Tanner, zatímco Ilias Moutha-Sebtaoui v brance United musel zasahovat proti střele Brahima Diaze. V 58. minutě Diaz svojí střelou trefil tyč domácí branky. City bylo v této fázi hry aktivnější a Moutha-Sebtoui musel následně zasahovat proti střele Jadona Sancha. Neujala se ani střela Diaze. V 71. minutě, z ničeho nic, mohli United navýšit své vedení. Brankář Sokol v pokutovém území nešikovně fauloval Bohuie a rozhodčí nařídil pokutový kop. Callum Gribbin však ze značky pokutového kopu přestřelil. O tři minuty později, v 74. minutě utkání, Sancho přihrál Diazovi, který se prosmýkl přes obranu United a skóroval – 1:1. V 81. minutě si United vzali vedení zpět na svoji stranu. Joshua Bohui centroval a DJ Buffonge překonal polského brankáře v brance City – 2:1. Vedení ale United neudrželi příliš dlouho. V 84. minutě pronikl do pokutového území Sancho, jehož střelu Moutha-Sebtaoui ještě vyrazil, ale proti dorážejícímu Philu Fodenovi už neměl šanci – 2:2. V závěru utkání mohli City rozhodnout, ale belgický brankář v brance United vytáhl proti střele Nmechy skvělý zákrok.

Oba týmy si tak rozdělily po bodu za remízu 2:2.