07/03/2021

Review: Everton – Manchester United

V zápase 14. kola Premier League sa Diabli predstavili v Goodison Parku, kde ich očakával Everton. Zápas však oku diváka rozhodne neulahodil a oba tímy si vďaka vyrovnaniu po Bainesovej penalte v záverečných minútach pripisujú po bode za remízu 1-1.

Button - Před zápasem

Pred týmto zápasom mohla byť atmosféra v kabíne United naozaj skvelá, veď ich predvádzaná hra sa v posledných týždňoch výrazne zlepšila a v pohárovom duely s West Hamom konečne prelomili streleckú smolu. Na potešenie mnohých fanúšikov sa v základnej zostave znovu objavili Mkhitaryan spolu s Martialom a po odpykaní kartového trestu sa vrátil aj Pogba.

Button - První poločas

Zápas lepšie začali domáci, keď už v druhej minúte musel Carrick hasiť nebezpečie pred Mirallasom. Prvá strela však prišla z kopačky Paula Pogbu, no ten spoza šestnástky mieril nepresne. Nasledujúce minúty sa hra presúvala zo strany na stranu a ani jeden z tímov si nedokázal vytvoriť šancu, či streleckú pozíciu. Vzrušenie tak priniesli až dva nepríjemné fauly, ktorými sa prezentovali Rojo a následne Barry. Najväčšou hrozbou pre obranu United predstavoval Bolasie, ktorý sa na kraji niekoľko krát šikovne uvoľnil, ani jeho práca ale ovocie nepriniesla. V 30. minúte získal Mkhitaryan priamy kop na hranici šestnástky a k exekúcii sa postavil Ibrahimović, ktorý zo sľubnej pozície trafil len múr. Hoci Diabli už tradične dominovali v držaní lopty, hra smerom dopredu bola príliš pomalá a bez myšlienky. Aj napriek nevýraznému polčasu sa ale diváci gólu dočkali, keď Martialovu dlhú loptu skvelým lobom zúžitkoval Ibra a potrestal tak zaváhanie Stekelenburga: 0-1.

Button - Druhý poločas

Do druhého polčasu nastúpili družstvá bez zmeny a očakával sa tlak zo strany domácich, ktorí museli naháňať jednogólové manko z prvého dejstva. Veľmi blízko bol Mirallas, proti však bol De Gea a výborným zákrokom jeho strelu vyrazil nad brvno. Šancu na zvýšenie náskoku mal v 60. minúte Herrera, ale loptu napálil len do tyče. Prišla však ďalšia nie príliš záživná pasáž z oboch strán a prerušil ju až v 82. minúte Valencia, ktorého hlavičku De Gea dokázal pokryť. Následne sa Mourinho rozhodol stiahnuť Martiala a na jeho miesto poslal Rashforda. Druhé striedanie prišlo o 2 minúty neskôr, keď Mikiho nahradil Fella. Bol to pre neho 100. zápas v červenom drese, no práve jeho chyba viedla k vyrovnaniu, keď neohrabaným zákrokom fauloval Gueyeho a daroval domácim penaltu. Tú Baines premenil a vyrovnal tak na konečných 1-1.

Button - Závěr

Dnes to bol jeden z tých horších výkonov v podaní United. Hra smerom dopredu viazla a jednotlivci ako Pogba, či Henrikh podali výkon ďaleko za očakávaniami. Diabli si za 90. minút nedokázali vytvoriť žiadnu výraznú šancu a jediný vstrelený gól padol po obrovskej chybe brankára domácich. Po sérii dobrých ba až vynikajúcich výkonov prišiel jeden zo slabších tohtosezónnych zápasov, z ktorého sa budú musieť hráči čo najskôr otriasť a plne sa sústrediť na nadchádzajúce zápasy vo vonkajšom prostredí.

Everton: Stekelenburg, Coleman (Holgate 67), Funes Mori, Williams, Baines, Barry, Cleverley (Deulofeu 65), Gana, Bolasie (Valencia 68), Mirallas, Lukaku.

Nestriedaní hráči: Joel, Jagielka, Barkley, McCarthy.

Žlté karty: Barry, Lukaku.

Manchester United: De Gea, Valencia, Jones, Rojo, Darmian, Carrick, Herrera, Mkhitaryan (Fellaini 85), Pogba, Martial (Rashford 82), Ibrahimovic.

Button - Náš další soupeř

Ďalší zápas čaká na hráčov z Manchesteru už vo štvrtok, keď sa predstavia na ihrisku Zorye Luhansk v rámci Euróskej Ligy. Súboj sa odohrá 08.12.2016 o 19:00 SEČ.