11/05/2021

Manažér po remíze s Evertonom

José Mourinho bol pochopiteľne frustrovaný po tom, čo jeho družina bola nútená sa opäť uspokojiť s ďalšou remízou v Premier League po neskorom vyrovnávajúcom góle Evertonu v Goodison Parku. V nasledujúcich odstavcoch si môžete prečítať súhrn bodov, o ktorých manažér diskutoval na svojej pozápasovej tlačovej konferencii.

Výsledok neodrzkadľuje výkon
Prezentovali sme sa veľmi dobrým výkonom, ale zaznamenali sme nepriaznivý výsledok. Jednoznačne sme boli lepším tímom, avšak nevyhrali sme. Mohli sme zvýšiť na 2:0, avšak nastrelili sme iba tyč domáceho brankára a v posledných minútach stretnutia sme inkasovali vyrovnávajúci gól. Za iných okolností by bod z Goodison Parku predstavoval dobrý výsledok, pretože na tejto pôde sa hrá naozaj ťažko, ale my sme boli tým lepším tímom a remíza pre nás predstavuje výsledok, ktorý sme si nezaslúžili.

Kontrola zápasu
Je nemožné alebo veľmi ťažké kontrolovať hru celých 90 minút. Z môjho pohľadu sme kontrolovali zápas približne 80 minút. Je normálne, že súper zareaguje a ak začne nakopávať dlhé lopty do nášho pokutového územia, je nemožné to zastaviť. Ak súper hrá po zemi, môžete ich napádať, ale ak sa rozhodnú hrať prostredníctvom dlhých lôpt, je nemožné zastaviť loptu vo vzduchu. Takže nás dostali pod menší tlak, ale to je normálne.

Zlatan v dobrej forme
Zlatan hrá tak, ako hrá tím. Tím a hráči hrajú naozaj vynikajúco. Povedal by som, že Phil Jones a Marcos Rojo boli fenomenálni. Jones neodohral v priebehu posledných rokov päť zápasov v rade a Rojo hral v minulej sezóne buď na pozícii ľavého obrancu, alebo bol na lavičke a doma. V súčasnosti nastupuje ako stopér a v posledných piatich zápasoch sa objavil v základnej zostave. V posledných stretnutiach sme predviedli brilantné výkony.

Zaslúžili sme si lepšie výsledky
Ak by ste mi povedali, že v každom našom remízovom stretnutí bol súper bližšie k víťazstvu ako my, okamžite by som vám to vyvrátil. V každom remízovom zápase sme boli oveľa bližšie k víťazstvu ako súper a tieto stretnutia sme si zaslúžili vyhrať. Opakujem, v tejto sezóne záleží na výsledkoch, nie na kvalite futbalu.

Tím hrá naozaj slušne
Som znepokojený, pretože nezaznamenávame výsledky, ktoré si zaslúžime. Viem, že ak by moje tímy vyhrávali zápasy, v ktorých by sa prezentovali iným štýlom futbalu, potom by záležalo na predvedenej hre, nie na výsledkoch. V súčasnosti hrajú v Premier League tímy, ktoré sa prezentujú defenzívnym futbalom a hrajú na protiútoky, avšak vyhrávajú. Táto sezóna je podľa vašich slov fenomenálna. Ak hrajú moje tímy naozaj skvele, výsledky sú oveľa dôležitejšie. Presne tu sa nachádzame. Avšak som rád, že môj tím hrá naozaj dobre, a to aj v náročných zápasoch, ako bol tento. Máme problém, pretože nedostávame to, čo si zaslúžime a ďalším problémom je naše postavenie v tabuľke, ktoré absolútne nekorešponduje s našou predvedenou hrou.

zdroj: manutd.com