16/05/2021

Hodnocení hráčů: Everton – Manchester United

Přinášíme Vám hodnocení hráčů po zápase s Evertonem.

David De Gea

David De Gea – V prvním poločase toho moc na práci neměl. V tom druhém nás opravdu podržel, hlavně při střele Mirallase. Skoro si sáhl na penaltu, když vystihl směr. Nemám z něj ovšem tak jistý pocit, jako minulou sezonu. Dnes dvakrát mohl vybíhat sbalit míč, ale zaváhal a stoperům nezbylo nic jiného, než odkop na tribunu. Taky při hlavičce Valencii měl vybíhat. Centr byl dost vysoký, letěl celkem dlouho a hlavně, šel na malé vápno, kde má brankář kralovat a nestát jako přikovaný k brankové čáře. I tak jsem ho nakonec zvolil za muže zápasu, protože nás pár minut po začátku druhé půle neskutečně podržel a uchoval naději na vítězství skvělým zákrokem. 7/10 MOTM

Antonio Valencia 2016 hodnotenie

Antonio Valencia – Předvedl svůj standardní výkon. Chybu neudělal a snažil se podporovat ofenzívu, i když se dneska k vápnu soupeře tak často nedostával. Určitě byl aktivnější a jistější než jeho kolega na druhé straně hřiště. Spolupráce s Mickym ještě nefunguje úplně ideálně, ale Antonio si vyhoví s každým a časem to bude určitě lepší. 6,5/10

Phil Jones 2016 hodnotenie

Phil Jones – Phil dnes odehrál dobrý zápas. Dostupoval a předskakoval protihráče. Dobře si rozuměl se svým kolegou ze stoperské dvojice. Čekal jsem, že jim Lukaku bude dělat větší problémy. Jen ta rozehrávka zrovna dneska nebyla ideální. Měl tam dvě opravdu laciné ztráty míče. Pozičně ale velmi dobře. 6,5/10

Marcos Rojo
Marcos Rojo

Marcos Rojo – Stejně jako Jones. Dobře dostupoval a předskakoval protihráče, vyhrával hlavičky a kromě jednoho zaváhání, kdy v prvním poločase podklouzl po souboji s Lukakem, předvedl opět výborný výkon. Jedna kaňka na jeho výkonu přeci jen je a všichni víme jaká. Těmto věcem se musí Marcos vyvarovat, jinak své mužstvo zbytečně oslabí. Jsem rád za tu zaujatost a chuť nechat na hřišti vše, ale tohle co předvedl bylo přes čáru. Může být rád, že nešel ven. 7/10

Matteo Darmian

Matteo Darmian – Neviditelný. A když už je vidět, tak to tak, že propadne. Slabý výkon a to hlavně v první půli, kdy ho Bolasie dvakrát úplně jednoduše obešel. Část druhé půle na něj hrál Deulofeu a musím říct, že se s ním Matteo vypořádal celkem slušně. I tak ale jeden z nejslabších hráčů zápasu. Hraje takový alibistický fotbal. Nic nezkazit, raději to hned odpálit a dopředu moc nechodit. Takhle bude jen paběrkovat a až se rozehraje konkurence v podobě Shawa, nekopne si už vůbec. 5/10

Michael Carrick hodnotenie

Michael Carrick © – V prvním poločase výborný. Jistý na míči, dobře přerušoval útoky soupeře středem hřiště a dostupoval protihráče. V druhé půli mu už podle mě ubývali síly a bylo to vidět. No spíše to bylo celkovým herním projevem ve druhém poločase, hlavně pak v poslední dvacetiminutovce, že už nebyl vidět a nedostával se moc k té své hře. Jednou se dobře vysunul až do vápna soupeře a přihrával Herrerovi do šance, která skončila nastřeleným břevnem domácí brány. 6,5/10

Ander Herrera

Ander Herrera – Ander dnes předvedl průměrný výkon. Ani špatný, ani dobrý. Mohl vstřelit náš druhý gol, ale jeho střela skončila na břevně. Jinak se snažil kombinovat, rozehrávat, tak jak je jeho zvykem, ale nebyl tak dominantní jako v jiných zápasech. Kromě toho zakončení do břevna, nepřidal nic navrch a lepší slovo než průměr mě v jeho případě nenapadá.  6/10

Henrikh Mkhitaryan hodnotenie

Henrik Mkhitaryan – Jeden z nejlepších hráčů zápasu. Hrál velmi dobře, hlavně v první půli. Získal standardku těsně před vápnem. Byl neustále aktivní a snažil se o kombinaci, pro kterou má smysl jako nikdo z našich hráčů. Velmi dobře vysunul Martiala do šance, bohužel taky do ofsajdu. Ve druhé půli pak získal míč i v těžké situaci mezi dvěma protihráči a založil výbornou akci, která vedla k Herrerově šanci. Pořád má ale problémy, když nemá míč úplně pod kontrolou a je málo prostoru. Musí zlepšit hru tělem. Je spousta hráčů drobnější postavy jako on, ale dokážou hrát tělem tak aby o míč nepřišli nebo byli alespoň faulováni. Tohle se ještě musí naučit a myslím, že tohle je přesně to o čem mluvil José, když jej ještě nedávno nenasazoval. No ta doba je už pryč a Micky je jedním z nejlepších hráčů naší ofenzívy, alespoň poslední dva zápasy. Byl střídán v 85. minutě. 7/10

Paul Pogba 2016 hodnotenie

Paul Pogba – Myslím, že to byl jeho nejhorší výkon v rudém dresu. Katastrofa. Byl na střídání. Svým tělem dokáže uhrát těžký míč, odstaví si protihráče, ale zase jak je u něj zvykem, spousta překombinovaných věcí a neefektivních řešení. Jediné, co z toho vždy vzešlo, byla ztráta míče. Můj názor je, že by měl hrát ve středu zálohy. Takhle jestli si myslí, že má na pozici AM volnost a může si dělat co chce, tak se plete a taky to šlo dneska vidět. Spolu s Darmianem nejslabší hráč naší sestavy. 5/10

Anthony Martial

Antonhy Martial – Dnes hrál dobře. Měl proti sobě Colemana, proti kterému to není vůbec jednoduché. Dvě branky v minulém zápase mu pomohli a jeho sebevědomí se zvedlo. Dnes opět zkoušel své průniky. Hodně kombinoval se Zlatanem, kterému asistoval při vstřelené brance. Sám jednou velmi dobře střílel, ale jen doprostřed brány. Líbil se mi a hlavně bych vyzdvihl tu poctivou práci směrem dozadu, což u něj dříve zvykem nebylo. Dostal se do šance po přihrávce od Mickyho, ale byl v ofsajdu. Byl střídán v 83. minutě. 7/10

Zlatan Ibrahimovič

Zlatan Ibrahimovic – Byl na hrotu cítit a obránci Evertonu s ním měli co dělat. Opět silný na míči a dobrý v kombinaci, i když si párkrát se spoluhráči neporozuměl. Po svém náběhu za obranu Evertonu vstřelil opravdu kuriozní branku. Ve druhé půli už byl na hrotu osamocen a měl to těžké. I jemu podle mne síly časem ubývali a doufám, že dostane ve čtvrtek volno. Každopádně úkol splnil, dal gol a patřil mezi to nejlepší na hřišti. 7/10

Marcus Rashford

Marcus Rashford – Přišel na hřiště v 83. minutě a postavil se na levé křídlo. K míči se dostal snad poprvé až za stavu 1:1, když předvedl úplně nesmyslnou patičku v době, kdy jsme Everton sevřeli před jejich vápnem. Nedostal se k žádnému dobrému míči, který by ho vybízel k souboji jeden na jednoho, nebo k centru a s konečným skorem 1:1 už nic udělat nestihl. NEHODNOCEN

Marouane Fellaini 2016 hodnotenie

Marouane Fellaini – Tomuto hráči po dnešku nemohu přijít na jméno. Byť byla penalta přísná a domácí hráč padal ještě než došlo ke kontaktu, tak podstatné je, že k němu nemělo vůbec dojít. Naivita, nekoncentrace, přemotivovanost. Tohle vše vedlo k tomuto nepochopitelnému zákroku ve vápně, který nám pokazil konečný výsledek a zapříčinil remízu 1:1. Má štěstí, že byl na hřišti tak krátkou dobu, takže nemůže být hodnocen. Nicméně, věřím, že jej fanoušci ohodnotí tak jak si, za to co předvedl, zaslouží. NEHODNOCEN

Týmový výkon: Velká škoda nezískat z tohoto zápasu tři body. Nebyl to úchvatný výkon a to z žádné strany. Prvních pět minut patřilo Evertonu, ale jakmile jsme se dostali k míči a zachovali klid, soupeře jsme přehrávali a postupně se tlačili blíže k domácí bráně. Dali jsme gol a kombinací jsme zkoušeli najít nějakou skulinku v obraně domácích, kterou by jsme přetavili v gol. Škoda šanci Andera. Kdyby ta střela skončila v síti, věřím, že by jsme vyhráli. Hru jsme kontrolovali do zhruba 70. minuty, i když nás jednou musel David opravdu podržet. Pak se nám nedařilo podržet míč vepředu a i když Everton neměl kdovíjaký drtivý tlak, nakonec jsme jim vítězství úplně darovali. Rozhodla stupidita jednoho hráče. Na druhou stranu, střídání se nepovedla, ani jedno a jeden z dvojice Micky/Martial měl na hřišti určitě zůstat. Tohle už jde na vrub našeho manažera. Týmový výkon tedy hodnotím známkou 7/10.