Review: Manchester United – West Ham United

50

Manchester United dostal šancu na reparát po nepodarenom ligovom zápase, tentokrát v EFL Cupe. Stretli sme sa opäť s West Hamom, ktorému sa podarilo cez víkend ukradnúť domácim United 2 body za remízu 1:1. Domáci futbalisti boli hladní po odvete.

Button - Před zápasem

José Mourinho a spol museli pred zápasom riešiť absencie viacerých hráčov. Paul Pogba mal stopku po 5tich žltých kartách, Marouane Fellaini mal problémy so zranením, stále medzi zranenými figuruje dvojica Smalling – Bailly. V základnej zostave sa tak objavil Carrick, ktorý sa dal zdravotne do poriadku, na LW sa opäť ukázal Anthony Martial, na hrote, už klasicky, Zlatan Ibrahimović a a spolu s Waynom Rooneym si zahral aj Henrikh Mkhitaryan. Na ľavej strane obrany brúsil lajnu Luke Shaw, vpravo zase Antonio Valencia. V bráne dostal prednosť Španiel De Gea. Zápas mal výkop o 21:00 SEČ, hlavným rozhodcom bol Mike Jones.

Button - První poločas

O výkop sa postaral domáci tím. Zápas sme odštartovali najlepšie, ako sa len dalo. Hneď v 2. minúte skóroval Ibrahimovič po peknej prihrávke Rooneyho na Mkhitaryana, ktorý pätičkou ponúkol loptu strelcovi gólu. Zlatan si loptu posunul a zakončil, no pri tom sa ešte zrazil s brankárom Adrianom, našťastie bol ale po krátkom ošetrení v poriadku – 1:0. Ďalšiu šancu sme videli v 7. minúte, keď loptu stredom ihriska viedol Ibrahimović, no neprihral voľnému Martialovi naľavo a po niekoľkých snahách o dorážku z toho nebolo nakoniec nič. Martial bol faulovaný na hranici 16tky v 15. minúte a k lopte sa postavil kapitán Wayne Rooney. Zo štandardky poslal loptu k vzdialenejšej tyči, no Adrián pre istotu vyrazil na roh. V 18. minúte sa k protiútoku dostali domáci – loptu naviezol pred brankára hostí Martial, no jeho zakončenie ohrozilo cca 30. rad za bránkou West Hamu. Po závare v 16tke a po prihrávke Mkhitaryana sa v 23. minúte dostal k strele aj Herrera, no jeho pokus skončil na obetavo brániacom obrancovi hostí. V 30. minúte opäť loptu smerom k bráne nasmeroval Ibrahimović, no opäť neprihrával (tentokrát mal po ľavici Rooneyho), vystrelil sám a jeho zblokovaná strela sa odrazila k Martialovi. Ten ale Adriánovi skôr prihral ako vystrelil. Rooney peknou kolmicou ponúkol zakončenie Ibrahimovićovi v 34. minúte, ten si loptu púšťal, no dobre ho dostúpil hosťujúci obranca a nedovolil mu zakončiť. Nasledujúca šanca sa zrodila na druhej strane a hneď znamenala aj vyrovnanie. V 35. minúte sa k lopte na našej pravej strane dostal Payet a jeho štipľavú strelu De Gea nedokázal udržať. Táto odrazená lopta sa dostala k Ashleymu Fletcherovi, ktorý zblízka poslal loptu za De Geu – 1:1Po góle sa už nič zaujímavé neudialo a do šatní sa v polčase išlo za priebežného stavu 1:1

Button - Druhý poločas

Do druhého polčasu už nenastúpil Luke Shaw, ktorého nahradil Daley Blind. Aj druhý polčas sme začali rovnako dobre ako ten prvý. Už v 48. minúte dobre zapracoval Herrera, lopta sa dostala k Valenciovi, ktorý ju okamžite poslal na nabiehajúceho Mkhitaryana. Ten prihral Martialovi a Francúz umiestnil loptu krásne do horného rohu Adriánovej bránky – 2:1. Henrikh si tak pripísal už svoju 2. asistenciu v tomto zápase. V 54. minúte sa k ojedinelej šanci dostali aj hostia, keď Jones netrafil center z pravej strany od Masuakua a k pokusu o zakončenie sa ešte predral Feghouli. Všetko sa to ale udialo v ofsajde. Rooney v 56. minúte vyslal do obrovskej šance Martiala, no ten zoči-voči Adriánovi nepochodil. V 61. minúte zahrával priamy kop Zlatan Ibrahimović, no jeho prízemný pokus si brankár hostí postrážil. V 62. minúte sme sa opäť radovali – všetko to začal Ibra, keď prihral nabiehajúcemu Valenciovi, a ten prízemnou loptou ponúkol gól voľnému Martialovi, ktorý zvýšil na 3:1Na prelome 74. a 75. minúty sme opäť v 16tke hostí videli niekoľko situácií zaváňajúcich penaltou – či už krvavý kopanec do tváre Rooneyho, alebo zákrok na Blinda. Z týchto skrumáží ale nebol ani gól, ani penalta. V 81. minúte sa po Mkhitaryanovom centri dostal z uhla k zakončeniu Ibrahimović, no Adrián ho vychytal. V 87. minúte odišiel dvojgólový Martial a na jeho miesto nastúpil za veľkých ovácií domáceho publika Bastian Schweinsteiger. V nadstavenom čase sa ešte k ohrozeniu De Geu hostia dostali, a to 2x, no nepochodili, keďže sa im nepodarilo ani trafiť bránu. Basti sa zapojil hneď do najbližšej akcie a dokonca mohol aj skórovať, keď jeho strela z 90. minúty len tesne minula roh Adriánovej brány. To ale nebolo od domácich všetko. V 94. minúte sa práve po akcii Schweinsteigera dostal k lopte Herrera, ktorý naservíroval loptu Ibrahimovićovi pred odkrytú bránu. Švéd s prehľadom zvýšil na konečných 4:1. Týmto gólom sa zápas aj skončil už spomínaným skóre 4:1

Button - Závěr

Hráči domácich United si s prehľadom zabezpečili postup do semifinále EFL Cupu, kde sa stretnú s Hullom City. Tento zápas priniesol hneď niekoľko dobrých správ a jednou z nich je určite aj Bastian Schweinsteiger, ktorý bol prijatý Old Traffordom naozaj srdečne. Verme, že hráči na tento výsledok nadviažu aj v lige – už by bolo načase.

Manchester United: De Gea – Valencia, Jones, Rojo, Shaw (46´ Blind) – Carrick, Herrera – Mkhitaryan (90´ Rashford), Rooney, Martial (87´ Schweinsteiger) – Ibrahimović

Lavička: Romero, Blind, Schneiderlin, Schweinsteiger, Lingard, Mata, Rashford

ŽK: 39´ Valencia, 53´ Rooney

West Ham United: Adrian, Kouyaté, Reid, Ogbonna – Antonio (58´ Lanzini), Obiang, Fernandes, Cresswell (45´ Masuaku) – Ferghouli, Fletcher, Payet (76´ Zaza)

Button - Náš další soupeř

Najbližšie sa Manchester United opäť predstaví v ligovom zápase. Hráči pocestujú do Liverpoolu, konkrétne na Goodison Park, kde ich privíta domáci Everton. Zápas sa odohrá v nedeľu, 4. decembra o 17:00 SEČ

Zdroje: manutd.com, whoscored.com, int.soccerway.com

Predchádzajúci článokHodnotenie: Manchester United – West Ham