Mourinhov pohľad na pohárovú výhru

7

José Mourinho, ktorý včerajší zápas sledoval len z tribúny, je šťastný po výhre nad West Hamom a postupe do semifinále EFL Cupu, kde sa hráči United stretnú s Hullom City.

Červeným diablom sa podarilo odčiniť ligovú remízu 1-1 a v druhom meraní síl, v rámci jedného týždňa, dokázali West Ham poraziť presvedčivo 4-1. Po zápase odpovedal José Mourinho na otázky novinárov.

Potešujúci výkon…

Bolo to pohodlné víťazstvo. Ukázali sme pekný, útočný futbal. Výkon a aj góly ma skutočne potešili. Tento raz som spokojný aj s výsledkom, lebo dobrý výkon sme ukázali aj v iných zápasoch. Doma hráme veľmi dobre a tento zápas to potvrdil. Myslím si, že po ich góle sme to mali asi 10 minút v hlavách. Hráči to cítili, lebo West Ham zase skóroval z prvej strely. Ale v druhom polčase ukázal tím sebavedomie a predviedol dobrý výkon.

Útočný futbal…

Útočný futbal predvádzame v každom zápase, ale teraz sme k tomu pridali aj góly, ako proti Feyenoordu. Jedna z vecí, ktorú som chcel, bolo prísť do klubu ako Manchestru United, ktorý vždy predvádzal taký druh futbalu, ktorý je atraktívny pre fanúšikov. Je to tradícia Manchestru United, takže som rád, že sa nám to darí.

Povzbudivé slová…

Cez polčas som povedal hráčom: „Zabudnite na gól West Hamu, hráme naozaj dobre.“ Musíme byť sebavedomí a nemyslieť na gól, ktorý strelili, nemyslieť na to, že by sme mali vyhrávať. Chcel som, aby hráči hrali sebavedomo aj v druhom polčase a podarilo sa nám dať góly.

Starosti so zostavou…

Bolí ma to. Mrzí ma, že som musel nechať Depaya a Younga doma. Takisto ma to mrzelo aj minulý týždeň, keď som musel vynechať Martiala a také isté to bude ďalší týždeň, keď budem musieť zase niekoho vynechať. Na tieto pozície máme veľa hráčov a pre mňa je to dobré, ale pre hráčov nie. Sú to futbalisti a chcú hrať, lenže nedokážem ich všetkých poslať na ihrisko naraz. Mrzí ma to.

Semifinále…

Semifinále sa hrá na dva zápasy, takže pri žrebe som bol kľudný. Ak sa nejaký tím dostane do tohto štádia súťaže, je to preto, že kladie na tento pohár dôraz. Dvojzápasový formát vlastne ruší výhodu domáceho prostredia, lebo musíte nastúpiť doma aj vonku. Som si istý, že Hull má z poslednej sezóny pekné spomienky na Wembley a spravia všetko preto, aby tam mohli znova hrať. My sme tam hrali minulú sezónu a takisto v auguste/srpnu a klub ako je Manchester United je zvyknutý na takéto zápasy vo Wembley. Pokúsime sa tam dostať znovu. Tento zápas je až v januári/lednu, takže teraz sa ešte nad tým nezamýšľame. Ale verím, že sa dokážeme dostať do finále.

„Krásny“ tím…

Nikdy som ešte netrénoval tím, ktorý by mal takéto držanie lopty, toľko kreativity a nikdy som nemal tím, ktorý by si vytváral v zápasoch toľko príležitostí na skórovanie. Takisto som ale nemal tím, s ktorým by som mal toľko remízových výsledkov. Chcem aby toto krásne mužstvo vyhrávalo viac zápasov a nato potrebujeme góly, ako sme to predviedli v tomto zápase. Takto sa snažíme hrať celú sezónu. Každý manažér má svoje nápady a takisto hráči môžu, alebo aj nemusia, dopomôcť k tomu, že klub sa prezentuje určitým štýlom futbalu. Toto je smer, ktorým sa chceme uberať v Manchestri United. V útoku máme výborných hráčov, takže keď sú v rozohrávke dostatočne podporovaní hráčmi z hlbších pozícií, dokážu byť veľmi kreatívni. Ale samozrejme, musíme strielať viac gólov.

Predchádzajúci článokReview: Manchester United – West Ham United