Hodnotenie: Manchester United – West Ham

45

Hráči Manchestru United sa stretli v štvrťfinále EFL Cupu so svojim posledným ligovým súperom West Hamom. Na domácom Old Trafforde vyhrali Diabli v pomere 4:1. Poďme sa spolu pozrieť na výkony hráčov United.

David De Gea

David De Gea – Do vyrovnávacieho gólu a ani po ňom nemal prakticky žiadnu prácu. Payetovu strelu nemal vyraziť, aj keď toho nevidel veľa. Na konečný výsledok to však nemalo žiaden vplyv. 4/10

Antonio Valencia 2016 hodnotenie
Antonio Valencia

Antonio Valencia – Pri góle mal byť Payet bránený tesnejšie, pretože to je jediný nebezpečný hráč West Hamu. Ale to je všetko čo sa dá Antoniovi vyčítať.Predviedol svoj klasický bojovný výkon a nabehal obrovské kvantum metrov. Podielal sa na druhom a treťom góle. Najskôr našiel pätičkou Mkhitaryana, ktorý asistoval Martialovi a potom sám nahral na gól taktiež Martialovi. 7/10

Phil Jones 2016 hodnotenie
Phil Jones

Phil Jones –  Phil si plnil svoje obranné povinnosti na jednotku a častokrát sa snažil vyviezť loptu na súperovu polovicu, no svojou rozohrávkou pár krát založil protiútok. Celkovo odohral dobrý zápas a pri góle toho moc spraviť nemohol. 6,5/10

Marcos Rojo
Marcos Rojo

Marcos Rojo – Marcos predviedol veľmi zodpovedný výkon v obrane a bol lepší z dvojice stopérov. Nebál sa ísť do súboja a väčšinou z neho vychádzal úspešne. Hral jednoducho a rozohrávku dopredu radšej prenechával Carrickovi. 7/10

Luke Shaw 2016 hodnotenie
Luke Shaw

Luke Shaw – Zahral si len prvý polčas, v ktorom mu nie je čo vytknúť. V Obrannej fáze bol stopercentný a neurobil žiadnu chybu, treba však podotknúť, že West Ham bol v prvom polčase dva krát pri domácej 16tke a tak moc práce nemal. Smerom dopredu sa snažil podporovať útok, ale videli sme od neho aj lepšie ofenzívne predstavenia. 6/10

Michael Carrick hodnotenie
Michael Carrick

Michael Carrick – Hral s veľkým kľudom ako vždy a jeho prihrávky mali ako sa hovorí „oči“. Manchester United v tejto sezóne strelil 3 a viac gólov v siedmych zápasoch, z toho v 6tich nastúpil tento nestarnúci Angličan. Michael je nesmierne dôležitý pre obrannú aj útočnú hru United svojimi skúsenosťami, kľudom na lopte a prihrávkami ala Paul Scholes. 7/10

Ander Herrera

Ander Herrera – Podobne ako jeho kolega zo stredu ihriska kontroloval hru. Opäť veľa nabehal a svojim pohybom sa ponúkal spoluhráčom do voľných miest. Tak tomu bolo aj v úplnom závere zápasu, kedy si perfektne zbehol do voľného priestoru, ustál súboj s jedným hráčom, následne obišiel druhého a presne prihral na voľného Ibrahimoviča, ktorý nemal problém skórovať. Herrera sa postupne usadzuje v strede ihriska, čo je len dobré pre celkovú hru United. 7/10

Anthony Martial

Anthony Martial – Mali sme možnosť vidieť starého dobrého Martiala z predošlej sezóny. Práve takýto zápas Martial potreboval. Vychádzali mu súboje 1na 1, hral s ľahkosťou, strelil dva góly a mohol pridať ešte minimálne jeden. Dúfajme, že Anthony naviaže na tieto výkony aj v lige a začne mu to tam sypať. 8/10

Wayne Rooney

Wayne Rooney © – Kapitán sa vrátil do základnej zostavy na jeho najlepšiu pozíciu a to pod hrotového útočníka. Rooney nechal zabudnúť na toho tak kritizovaného hráča na začiatku sezóny. Vynikajúco našiel Mkhitaryana pri prvom góle a počas celého zápasu bolo vidieť aký má prehľad v hre. Hral s veľkou chuťou a snažil sa vytvoriť šance pre svojich spoluhráčov. Žltú kartu dostal skôr za protesty ako za faul. Pokiaľ bude Rooney pokračovať v podobných výkonoch, Mourinho bude mať veľký problém vybrať toho najlepšieho na post #10. 7,5/10

Henrikh Mkhitaryan hodnotenie
Henrikh Mkhitaryan

Henrikh Mkhitaryan –  Armén nedostáva priestor v Premier League, ale Mourinho ho pomaly zapracováva do zostavy v pohárových zápasoch. Tak ako aj kapitán aj Miki má skvelý prehľad v hre. Dôkazom je úžasná pätička na gól Ibrahimoviča a prihrávka „pod seba“ na gól Martiala. Henrikh vytvoril množstvo šancí a bol neustále v pohybe a to je presne to, čo sa od neho očakáva. Na konci si vychutnal zaslúžený potlesk. 8/10

Zlatan Ibrahimovič

Zlatan Ibrahimovič – V 2. minúte poslal Diablov do vedenia, keď čelil zoči voči brankárovi West Hamu. O pár minút neskôr mohol pridať druhý gól. Bil sa o každú loptu a tlačil sa do zakončenia. Škoda jeho priameho kopu, ktorý skoro skončil v Adrianovej sieti. Tak ako jeho kolegovia z útoku aj Zlatan má výborný prehľad a cit pre prihrávku, ktorý uplatil pri treťom góle. Zlatan sa často sťahuje bližšie k svojej bráne a vypomáha tímu s rozohrávkou a práve v situáciách ako je táto je platnejší ako na hrote. Svoj výborný výkon zavŕšil gólom v nadstavenom čase. 8/10 MOTM

Striedajúci hráči

Daley Blind 2016
Daley Blind

Daley Blind – Blind prišiel do druhého polčase namiesto Shawa a podobne ako Luke nemal v obrane moc práce. Smerom dopredu toho takisto moc nepredviedol, pretože mal pred sebou skvele hrajúceho Martiala. Jeho výkon sa dá porovnať so Shawom – nič nepokazil, ale na druhú stranu ani nič podstatné nevymyslel. 6/10

Bastian Schweinsteiger

Bastian Schwienteiger – Prišiel v záverečných minútach namiesto Martiala. Pri striedaní ako ja pri každom jeho dotyku bol vytlieskaný skvelými fanúšikmi. Dobre zareágoval na Rooneyho pohotový out a pekne prihral Herrerovi, ktorý následne asistoval na gól. Určite si všetci prajeme, aby Basti dostal viac priestoru na ihrisku a dúfajme, že toto neboli jeho posledné minúty v červenom drese. Nehodnotený

Marcus Rashford

Marcus Rashford – Prišiel v 90. minúte namiesto Mikiho. V jeho prípade nie je čo hodnotiť. Nehodnotený

josé mourinhoJose Mourinho – Tento krát sme neboli svedkami búrlivých emócii, pretože Mourinho nebol na lavičke, ale na tribúne. Zostava bola podľa môjho názoru silnejšia ako v Premier League proti rovnakému súperovi a zároveň vyvážená tak, že absencia Pogbu ani Matu nebola vôbec poznať. Ako plus hodnotím, že dal priestor Bastimu, ale naopak Depay sa nedostal ani na lavičku náhradníkov. Pre Mourinha je to 5 zápas v rade bez prehry.

Tímový výkon – United sa prezentoval priamočiarymi  rýchlymi akciami, ktoré väčšinou dospeli do zakončenia. Hráči hrali občas najmä pred bránou súpera na 1 dotyk a rýchlo si menili miesta, čo malo za dôsledok otvorenie obrany West Hamu. Postupom ku koncu prvého polčasu sa tempo vytrácalo, ale hráči si to vynahradili v druhom polčase, kedy jednoznačne dominovali a určovali tempo zápasu. Všetci 4 ofenzívni hráči podali skvelý výkon, čoho dôsledkom je konečný stav 4:1. Celkovo sa na hru pekne pozeralo a zaobišla bez zbytočných faulov. 8/10