05/08/2021

PL2: Reading – United 2:2

Manchester United U23 remizoval v 11. kole Premier League 2 s Readingem U23 na jeho hřišti 2:2.

Jak už bývá tento rok zvykem, v základní sestavě Manchesteru United se neobjevil žádný hráč z prvního týmu United. Do první vážnější šance se dostali domácí, konkrétně Callum Harriott, jehož střelu na poslední chvíli zablokoval obránce Regan Poole. Na druhé straně se dostal ke střele Callum Gribbin, ale i jeho pokus byl obránci Readingu na poslední chvíli zblokován. V 21. minutě musel za hřiště kvůli zranění Joe Riley, kterého nahradil Sadiq El Fitouri. O další čtyři minuty později se měnilo skóre utkání. Po centru Barretta se k míči dostal Mendes, jeho střela ještě byla zblokována, ale k odraženému míči se dostal Dominic Hyam a ten už mířil přesně – 1:0. V 29. minutě Gribbin obral o míč obránce Julese, následně obešel i brankáře Southwooda, který jej však fauloval, a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten proměnil Josh Harrop střelou k pravé tyči branky – 1:1. Ihned po rozehrávce domácích ze středového kruhu Harrop svým napadáním obral o míč jednoho z obránců Readingu, dostal se až před brankáře, kterého překonal podruhé – 1:2. V závěru poločasu pak ještě nepřesně stříleli Novakovich a Goss, zatímco se střelou Liama Kellyho z přímého kopu si poradil brankář United Kieran O’Hara.

V úvodu druhého poločasu mohl Harrop zkompletovat svůj hattrick, nicméně po přihrávce El Fitouriho střílel vedle. V 52. minutě Reading zahrával rohový kop, Hyam hlavičkou posunul míč na Mendese a ten překonal O’Haru – 2:2. Méně úspěšnější byl Novakovich, který střílel z dobré pozice vedle, zatímco se střelou Harropa z voleje si bez větších problémů poradil brankář Southwood. V 87. minutě RoShaun Williams vystihl přihrávku domácích, naservíroval míč pro Seana Gosse, který střelou z první orazítkoval břevno branky Readingu. Goss neuspěl ani o chvíli později, když se pokoušel přelobovat domácího brankáře. Blízko vítězství však byli domácí hráči a to když v nastaveném čase utkání Sam Smith obešel brankáře O’Haru, ale míč netrefil ideálně a trefil pouze tyč hostující branky. Zápas tak nakonec skončil remízou 2:2.