Review: Manchester United – West Ham

16

Dnes na Old Trafford pricestoval trápiaci sa West Ham, ktorý zažíva katastrofálny vstup do sezóny. United podobne ako v predchádzajúcich domácich zápasoch dominovali, no dnes nedokázali využiť svoje šance a zápas sa skončíl remízou 1-1.

Button - Před zápasem

Do zápasu mohli hráči vstúpiť s oveľa lepšou náladou, nakoľko v poslednom zápase prevalcovali Feyenoord a podali naozaj výborný výkon. Aj napriek vysokému víťazstvu sa však Mourinho rozhodol pre mnohé zmeny v základnej zostave. Na lavičke zostali hráči ako Mkhitaryan, či Rooney a ich miesto zaujali mladíci Lingard a Rashford. Blinda a Shawa nahradili Rojo s Darmianom, Carricka vymenil Herrera a do brány sa vrátil De Gea.

Button - První poločas

Vstup do zápasu zvládli lepšie hostia, ktorí sa už v druhej minúte zápasu ujali vedenia, keď Ibra neustrážil Sakha a ten hlavičkou otvoril skóre: 0-1. Diabli však nezostali zaskočený a ihneď po rozohratí prebrali iniciatívu. Uzavreli West Ham na vlastnej polovici a hostia sa s defenzívnou hrou očividne uspokojili. Väčšina streleckých pokusov však bola nepresná a zvyšné brankárovi príliš veľké problémy nenarobili. V 20. minúte však Pogba krásnym pasom našiel Ibrahimovića a ten hlavičkou vyrovnal na 1-1. Nasledujúce momenty priniesli rozporuplné momenty na strane domácich, keď najprv Pogba videl žltú kartu za údajné simulovanie a následne Johnatan Moss vykázal Mourinha na tribúnu. Hráči West Hamu sa snažili hroziť z brejkov a štandardiek, no tie im až na úvodný center Payeta nevychádzali. Vedenie na svoju stranu mohli strhnúť United, ale Rashford obrovskú šancu zoči-voči Randolphovi nevyužil a brankár hostí si dokázal poradiť aj s Lingardovou strelou.

Button - Druhý poločas

Druhý polčas sa začal bez zmien na oboch stranách a West Ham si v úvodných minútach vypracoval niekoľko sľubných štandardiek, no tie sa končili neúspechom, či už kvôli nepresnosti alebo výbornému zákroku De Geu. Manchester tak pokračoval v nátlaku a vysokom napádaní, ktorým sa prezentoval počas celého priebehu duelu. V 65. minúte sa na ihrisko dostali Rooney a Henrikh, ktorí nahradili Matu s Rashfordom. Po zhruba desiatich minútach na ihrisku sa k lopte v šestnástke dostal práve Mkhitaryan, no trafil len tyč a Lingardova dorážka nebola uznaná z dôvodu postavenia mimo hry. Ofenzívnu snahu sa nepodarilo do gólu pretaviť ani Pogbovi, ktorého peknú strelu Randolph vyrazil na roh. Neuspel ani Ibra po centri od Rooneyho a čas už pomaly dochádzal. Vtedy prišlo k podľa mňa nezmyselnému striedaniu, keď aktívneho Lingarda vystriedal Fellaini a v závere sa hrdinom zápasu takmer stal bývalý hráč akadémie United Ashley Fletcher, ktorého strelu na šťastie De Gea vykryl. Obrovský tlak Diablov sa napokon skončil neúspechom a skóre sa nemenilo.

Button - Závěr

Je to už štvrtý zápas v rade, čo sa Diablom nepodarilo vyhrať na domácom štadióne a zápas sa skončil len remízou. Vo všetkých z nich však hráči United na ihrisku jednoznačne dominovali, no hrdinami týchto duelov sa nakoniec stali brankári hostí. Herný prejav sa neustále zlepšuje a môžeme s ním byť do výraznej miery spokojní, no veľké množstvo zahodených šancí nás stojí kopu dôležitých bodov. Nepovedal by som ale že sa jedná o mizériu hráčov United, skôr sa mi zdá, že sa brankári prichádzajúci do Divadla Snov dokážu vyhecovať k priam neskutočným výkonom.

Button - SestavyManchester United: De Gea; Valencia, Jones, Rojo, Darmian; Herrera; Pogba, Mata (Mkhitaryan 65), Rashford (Rooney 65); Lingard (Fellaini 85), Ibrahimovic.

Nestriedaní hráči: Romero, Blind, Schweinsteiger, Young.

Žlté karty: Pogba, Valencia.

West Ham: Randolph, Cresswell, Kouyate, Lanzini (Ayew 74), Obiang, Sakho (Fletcher 65), Noble, Collins, Ogbonna, Payet (Feghouli 90+4), Antonio.

Nestriedaní hráči: Adrian, Nordtveit, Zaza, Fernandes.

Button - Náš další soupeř

Ďalší zápas nás čaká už o tri dni a na Old Trafford sa znovu predstaví West Ham. Tentokrát ale pôjde o súboj Anglického Ligového pohára. Šancu na reparát budú mať Diabli v stredu 30.11. o 21:00 SEČ.