25/02/2021

U18: United – Derby County 4:0

Manchester United U18 ve 14. kole Premier League U18 porazil na domácím hřišti Derby County s přehledem 4:0 a vyhoupl se na první místo ligové tabulky.

Manchester United do utkání vstoupil velmi aktivně a už v 10. minutě utkání se dostal do vedení poté, co Angel Gomes proměnil pokutový kop po faulu na Joshua Bohuie – 1:0. O chvíli později mohl Gomes po přihrávce Jake Kenyona přidat druhou branku, ale naštěstí pro hosty pálil vedle branky. V 29. minutě utkání se už ale skóre měnilo. Tahith Chong využil přesné přihrávky Kenyona a technickou střelou překonal Matthewa Yatese v brance Derby – 2:0. O sedm minut později, v 36. minutě utkání, Kenyon další pěknou přihrávkou našel Bohuie, který překonal Yatese potřetí – 3:0.

V druhém poločase již domácí United trochu sešlápli nohu z plynu, přesto se jim v 53. minutě podařilo ještě jednou skórovat. Na 4:0 zvýšil DJ Buffonge. Manchester United tak nakonec zvítězil po hladkém průběhu utkání 4:0 a vyhoupl se na první místo v tabulce. Nutno podotknout, že druhý Manchester City má však o tři odehrané zápasy méně.