Hodnotenie: Manchester United – Feyenoord

46

Červení diabli sa predstavili na domácom Old Trafforde proti holandskému Feyenoordu Rotterdam v „zápase o všetko“. Prípadná prehra by znamenala istotu, že United by na jarnú časť Európskej ligy mohli zabudnúť. Našťastie, nič podobné hráči nepripustili a po výhre 4:0 majú pred posledným zápasom skupiny všetko vo vlastných rukách. Prinášame hodnotenie hráčov, ktorí dnes zasiahli do tohto víťazného zápasu.

Romero 2015Sergio Romero –
 Romero dnes dostal šancu namiesto De Geu a počínal si dobre, aj keď Feyenoord ho veľmi nezamestnal a veľa práce teda nemal. Raz sa ale naozaj vyznamenal, keď chytil veľkú šancu Kuytovi (ten dorážal), ktorá by ale neprišla, ak by prvú strelu chytil do rukavíc. V celkovom hodnotení ale určite nesklamal – 6,5/10.

Antonio Valencia 2016 hodnotenieAntonio Valencia – Po zlomenine ruky sa bleskovo dokázal vrátiť do zostavy a po zápase v lige nastúpil aj dnes. Proti Arsenalu sa ale prezentoval lepším výkonom, dnes, hlavne v prvom polčase, veľmi nechodil dopredu, aj keď svoje si už tradične odpracoval. V druhom polčase šiel ale jeho výkon hore a pripísal si aj asistenciu na gól Jesseho Lingarda. Aj vy ste si všimli center ľavačkou? 😉 6,5/10

Phil Jones 2016 hodnoteniePhil Jones – Pri momentálnom zranení Smallinga a Baillyho sa Phil udomácnil v zostave United, a to teda parádne. Už aj v lige proti Arsenalu hral dobre, no dnes bol perfektný. Nevšimol som si jedinú chybu, žiadnu hlúposť alebo nedorozumenie s brankárom, či iným spoluhráčom. Hral čisto, loptu odoberal v rámci pravidiel a hráčov Feyenoordu nepustil prakticky do žiadnej šance. Dnes ho hodnotím veľmi pozitívne. 8/10.

Daley Blind 2016Daley Blind – Nastúpil na CB, kde odohral najviac zápasov, hlavne v minulej sezóne a určite nehral zle. Oproti Jonesovi podal ale slabší výkon. Často ho bolo vidieť na útočnej polovici, kde vyrobil aj jeden-dva fauly pri tom, ako sa nestíhal vracať. V prvom polčase pôsobil trochu rozpačito, no po prestávke bol v defenzíve výborný. 6,5/10.

Luke Shaw 2016 hodnotenieLuke Shaw – Podobne ako jeho parťák na pravej strane, ani on nejak výrazne nevyčnieval, nehrnul sa do podporovania ofenzívy tak, ako sme uňho väčšinou zvyknutí. Ak sa aj objavil vpredu, väčšinou si iba vymieňal loptu s Mkhitaryanom/Rooneym. V obrane si ale počínal dobre (veľa práce ale nemal). Trochu asi zaostal za očakávaniami. U mňa rozhodne. 5,5/10

Michael Carrick hodnotenieMichael Carrick – Michael klasicky odviedol v strede ihriska kopec čiernej roboty. Perfektne pristupoval k hráčom, loptu odoberal chirurgicky presne a dokázal ju podržať vtedy, keď to bolo potrebné. Po rohu v 1. polčase sa dokonca dostal aj do zakončenia, no to bolo zblokované. Klasický kvalitný výkon v podaní nášho veterána – 7,5/10.

Paul Pogba 2016 hodnoteniePaul Pogba – Pogba dnes nastúpil v strede poľa s hráčom, s ktorým ho chceme vidieť hrávať asi viacerí. Na jeho výkone to je vidieť vždy a nebolo tomu inak ani dnes. Jasné, mal niekoľko zbytočných strát lôpt a hlúpych faulov (po dvoch z nich zahrával súper štandardku), no snažil sa, ponúkal nám svoje parádičky a rozdal niekoľko krásnych pasov. Niekoľkokrát sa pokúsil aj o zakončenie, a hoci si musel často plniť aj defenzívne povinnosti, ponúkol niekoľko možností aj do ofenzívy. K úplnému top výkonu ale čosi ešte chýbalo. 7/10.

Juan Mata 2016 hodnotenieJuan Mata – Za prvý polčas som ho chcel najprv kritizovať. Bol nevýrazný (v porovnaní s Mkhitaryanom rozhodne), predviedol niekoľko lacných strát lôpt a jeho centre väčšinou nenašli adresáta v červenom. Behom prvého polčasu sa ale postupne prebral a dostal sa do niekoľkých zakončení – lob, ktorý skoro Jonesa prekvapil, no hlavne gól, ktorým zvyšoval na 2:0. Bol vystriedaný Rashfordom v 70. minúte. 7/10.

Wayne Rooney 2016 hodnotenie

Wayne Rooney – Ani Rooney nezačal zápas úplne najlepšie, aj keď dnes vyzeral na ihrisku celkovo oveľa živšie a odhodlanejšie, než sme na to boli posledné mesiace zvyknutí. Napádal (pokiaľ vládal), behal, bojoval, po Ibrahimovićovej prihrávke strelil náš 1. gól a na druhý prihral. V 82. minúte ho na ihrisku nahradil Memphis Depay. Podal jeden z najlepších výkonov v tejto sezóne a pre mňa je Wazza MOTM. 8,5/10.

Henrikh Mkhitaryan hodnotenieHenrikh Mkhitaryan – To, že sa Henrikh dnes na ihrisku objaví, sme vedeli všetci. Som rád, že mu Mourinho dal šancu. Mkhitaryan sa jej teda chopil poriadne. Hral skvelo. Predviedol naozaj kvalitný výkon, dostal sa do niekoľkých šancí, z ktorých, bohužiaľ, nedokázal skórovať. Vytvoril tiež niekoľko príležitostí pre spoluhráčov, veľmi dobre si rozumel s Rooneym, Matom a Ibrahimovićom. Hral, okrem hrotu, na všetkých ofenzívnych postoch. Celkovo LW, AM a RW dnes fungovali veľmi dobre a často si to striedali. Vystriedal ho Jesse Lingard v 83. minúte. Myslím si, že Mkhitaryan je pripravený aj na ligové predstavenie. 8/10.

Zlatan Ibrahimovič hodnotenieZlatan Ibrahimović – Ibra sa po vynútenej pauze v lige vrátil do základnej zostavy. Pripadalo mi, že viac ako na hrote, sa objavoval medzi Rooneym, Matom, či Mkhitaryanom. Chodil si po loptu hlboko do poľa, pri centroch a pasoch ju sklepával na spoluhráčov a dokázal im vytvoriť niekoľko sľubných šancí. Sám sa ocitol v 3 dobrých pozíciách, pričom z jednej v 2. polčase mal jednoznačne zvyšovať, no nestalo sa. Postaral sa ale o náš 3. gól, keď loptu napálil pred bránu od bránkovej čiary a brankár Jones si loptu (ne)šťastne zrazil do vlastnej siete. Jeho výkonu, aj napriek častým stratám lôpt a tomu, že nedal gól, nie je veľmi čo vytýkať. 7/10.

Striedajúci hráči

Marcus Rashford 2016 hodnotenie

Marcus Rashford – Prišiel namiesto Matu a postavil sa na ľavé krídlo. Hru sa mu podarilo celkom zaujímavo oživiť, ponúkol niekoľko rýchlych nábehov a práve on prihrával Ibrahimovićovi na jeho „gól“. Dostal sa aj do zakončenia po rohovom kope v poslednej desaťminútovke. 6,5/10

Memphis Depay 2016 hodnotenie

Memphis Depay – Na ihrisku pobudol cca 10 minút. Jeho účasť nemala na hru prakticky žiadny výraznejší vplyv. Nehodnotený

Jesse Lingard 2016

Jesse Lingard – Prišiel namiesto Mkhitaryana a aj keď bol na ihrisku rovnako dlho ako Memphis, prezentoval sa diametrálne odlišným futbalom. Ocitol sa hneď v niekoľkých šanciach, jednu mu vychytal Jones v bráne Feyenoordu, no v nadstavenom čase sa postaral krásnou obaľovačkou o konečný stav 4:0 – 7/10.

Tímový výkon – Po veľmi dobrých výkonoch (ibaže neodmenených aj bodovo) v zápasoch so Stoke, Burnley, či Arsenalom, Old Trafford konečne oslavoval zisk troch bodov. Hráči United rozhodne nadviazali na tieto kvalitné výkony a ani dnes neostali nič dlžní tvrdeniu, že kvalita hry pomaly ide hore. Touto výhrou si United zabezpečili 2. miesto v tabuľke skupiny A a sú v dobrej pozícii pred posledným zápasom, ktorý sa odohrá na Ukrajine proti Zoryi Luhansk. Hráči, ktorí dnes dostali šancu, určite nesklamali. Veľmi pozitívny je určite výkon Henrikha Mkhitaryana a my môžme len dúfať, že presvedčil aj Josého Mourinha. 7,5/10.

Predchádzajúci článokReview: Manchester United – Feyenoord