15/05/2021

PL2: United – Sunderland 0:2

Manchester United U23 prohrál v 10. kole Premier League 2 na domácí půdě se Sunderlandem U23 0:2.

Pro Manchester United U23 to bylo první utkání od doby, co tým opustil hlavní manažer Warren Joyce, jenž zamířil do Wiganu. Dosavadním manažerem týmu U23 byl jmenován Nicky Butt, který si tak odbyl premiéru v této pozici. Zatímco v domácím dresu se neobjevil žádný fotbalista z prvního týmu, v sestavě Sunderlandu nastoupili Sebastian Larsson a Jan Kirchoff.

Do první vážnější šance utkání se dostal Larsson, který v 13. minutě tvrdou střelou mířil nad. O čtyři minuty později se ke střele dostal Lynden Gooch a jen o pár decimetrů minul levou tyč branky Kierana O’Hary. V 30. minutě se do obrovské šance dostal po odraženém míči domácí obránce Regan Poole, ale trefil pouze brankáře Mika. Skóre utkání se poprvé měnilo těsně před koncem prvního poločasu. V 43. minutě Poole míč odkopl pouze na kopačky Larssona, jehož střelu tečoval do sítě obránce Axel Tuanzebe – 0:1.

V úvodu druhého poločasu se Manchester United snažil o vyrovnání, ale do žádné vážnější šance se nedostal. Naopak v 60. minutě utkání udeřili opět hosté. George Honeyman zpětnou přihrávkou našel Jana Kirchhoffa a ten prostřelil domácího brankáře – 0:2. Na druhé straně mohl snížit Matty Willock, z dálky bohužel střílel těsně nad břevno. V 68. minutě se vytáhl brankář O’Hara, který skvělým zákrokem vytěsnil nebezpečnou střelu Goocha. V 77. minutě McTominay hrudí přiťukl míč pro Devonte Redmonda, ale ani mu nebylo souzeno a v dobré pozici přestřelil. V závěru utkání ještě United měli kopat pokutový kop po faulu na Redmonda, ale rozhodčí odpískal pouze rohový kop.

Zápas tak nakonec skončil zaslouženým vítězstvím Sunderlandu v poměru 2:0.