24/07/2021

U18: Liverpool – United 3:3

Manchester United U18 dokázal v 13. kole Premier League U18 vybojovat bod za remízu 3:3 na půdě Liverpoolu U18.

Manchester United se dostal do vedení v 14. minutě utkání, když střelu DJ Buffonge ještě brankář Dan Atherton vyrazil, ale míč do sítě dopravil Callum Gribbin0:1. Domácímu Liverpoolu se podařilo vyrovnat o pouhé dvě minuty později. Střelou z dálky se prosadil Rhian Brewster1:1. V 19. minutě se Liverpool dostal do vedení a to zásluhou Glena McAuleyho2:1. Liverpool mohl navýšit své vedení v 34. minutě utkání, Yan Dhanda nicméně neproměnil nařízený pokutový kop. United dokázali srovnat krok se svým soupeřem v 39. minutě, když se po přihrávce Indy Boonena opět střelecky prosadil Callum Gribbin2:2. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

V 57. minutě Yan Dhanda napravil své zaváhání z prvního poločasu a nádhernou střelou překonal Moutha-Sebtaoui v brance United – 3:2. O několik okamžiků později mohl vyrovnat střídající Tahith Chong, ale střílel vedle. V 84. minutě fauloval Jake Kenyon v pokutovém území domácího Brewstera a rozhodčí nařídil pokutový kop. Kenyon navíc za svůj zákrok dostal druhou žlutou kartu a musel tak předčasně do šaten. Ani tento pokutový kop však Liverpool nedokázal proměnit a to když Brewstera skvělým zákrokem vychytal Moutha-Sebtaoui. Manchesteru United se v závěru utkání podařilo vyrovnat. V 89. minutě Kris Owens fauloval v pokutovém území Angela Gomese a nařízený pokutový kop proměnil Callum Gribbin, který tak završil svůj hattrick – 3:3.