Review: Manchester United – Arsenal

32

Po poslednej reprezentačnej pauze v tomto roku sa na Old Trafford opäť vrátila Premier League, a to hneď šlágrom kola. Hráči Manchestru United privítali londýnsky Arsenal.

Button - Před zápasemHráči United sa vrátili z reprezentačných zrazov a pripojili sa k Josému Mourinhovi, aby sa čo najlepšie pripravili na Arsenal. Pred zápasom sa veľa špekulovalo o hráčoch a zraneniach z oboch tímov. Prepieraný médiami bol aj kapitán Wayne Rooney, ktorý to roztočil na svadbe a na verejnosť unikli aj fotky, ktoré ho zachytili vo veselej nálade. Rooney sa každopádne dnes objavil iba na lavičke (mal aj zdravotné problémy), Mkhitaryan sa tentokrát neukázal ani tam, v nominácii chýbal aj Luke Shaw. Do zostavy sa po zlomenine ruky ale bleskurýchlo dokázal vrátiť Antonio Valencia a na ľavej strane operoval Talian Darmian. Kapitánske céčko si navliekol Michael Carrick, na hrote sa predstavil Marcus Rashford. Výkop bol naplánovaný na 13:30 SEČ. Rozhodcom bol Andre Marriner.

Button - První poločasZápas začali lepšie domáci, boli aktívnejší a lepší na lopte, a to sa ukázalo aj v 5. minúte po faule na Herreru. K lopte sa postavil Mata a strelou zo štandardky sa pokúsil prekvapiť Petra Čecha na vzdialenejšej žrdi, no netrafil bránu. Arsenal vzápätí odpovedal, keď sa po zblokovanej strele v 6. minúte dostal k zahrávaniu rohu. Po jeho zahraní sa v 7. minúte a centri Monreala dostal k hlavičke nestrážený Sánchez, no z malého vápna bránu netrafil. V 13. minúte sa o slovo prihlásil Özil, keď prestrčil loptu do 16tky, no v jeho ďalších snahách mu zabránil Jones. Kombinácia Valenciu a Pogbu v 15. minúte znamenala prízemný center od Francúza pred bránu Čecha, no spoluhráčov Pogba nenašiel. Marcus Rashford sa prezentoval pekným centorm v 19. minúte, no ani Pogba (stojaci v offside), ani Martial nedokázali zakončiť. Arsenal, presnejšie Coquelin sa v 23. minúte dostal k voleju, no ten De Geu neohrozil. V 30. minúte sa pokúsil presne o to isté na druhej strane Herrera – dopadol rovnako, ako Coquelin. V 35. minúte sa udialo niečo, čo bude diskutované minimálne niekoľko dní – Martial peknou kolmicou posunul loptu na Valenciu, ten sa na hranici 16tky krásne uvoľnil a v 16tke ho (podľa mňa úplne jasne) stiahol Monreal k zemi. Rozhodca, aj napriek hnevu Mourinha a celého Old Traffordu (s výnimkou hostí) penaltu neodpískal. Znechutenie Josého Mourinha bolo vidieť celkom jasne. Na krivdu sme chceli okamžite odpovedať a takmer to vyšlo Matovi, ktorý v 36. minúte po kolmici od Pogbu parádne prihrávku spracoval a aj vystrelil po zemi k vzdialenejšej tyči – Čech bol však na mieste. 41. minúta priniesla technický pokus od Martiala, no ten opäť zlikvidoval Čech. Po rohu v tej istej minúte (41. minúta) opäť strieľal Martial – a opäť zasahoval Čech. Viac sa toho v prvom polčase neudialo, a tak sa tímy rozišli zmierne so stavom 0:0

Button - Druhý poločasDruhý polčas, tak ako prvý, sme lepšie začali my, a to konkrétne v podaní Martiala, ktorý v 49. minúte loptu z krídla naviezol stredom pred Čecha, no pri koncovke zakopol. V 53. minúte to z diaľky skúsil Carrick, no šla mimo + so slabou razanciou. Arsenal niečo málo ukázal až v 55. minúte, keď z kraja 16tky centroval po zemi Walcott a vybojoval roh. Ten rozohral Özil, no dobre si počínal Jones. Ďalšia akcia už ale znamenala náš zaslúžený gól – v 68./69. minúte po vhadzovaní dostal loptu Pogba, ten si počkal na nabiehajúceho Herreru, ktorý v 16tke spätnou prihrávkou našiel nikým nestráženého Matu, ktorý otvoril skóre dnešného zápas – 1:0. Za búrlivú oslavu mu muž 1. polčasu ukázal aj žltú kartu. V 71. minúte sa opäť domáci tlačili do zakončenia, konkrétne po centri Pogbu sa ešte k lopte dostal Rashford, ktorý vybojoval roh. Strelecký pokus si pripísal aj Marcos Rojo, ktorého centrom z ľavej strany v 80. minúte našiel Blind – Rojo ale bránu hlavou netrafil. V 89. minúte ale prišlo to, čo sme si rozhodne neželali – na našej ľavej strane sa k lopte dostal striedajúci Oxlade-Chamberlain, ktorého nedokázal unavený Rashford ustrážiť. Ox sa prehnal okolo neho a pekným centrom našiel pred De Geom striedajúceho Girouda, od ktorého brániaci Jones len odletel a Francúz hlavou zakončil presne – 1:1. V závere to bolo veľmi nervózne, videli sme žlté karty pre Rooneyho za diskusie a karta sa tiež ušla aj hosťujúcemu Xhakovi. Po našom veľmi dobrom výkone, no s obrovským šťastím Arsenalu, sa tento zápas skončil remízou 1:1.

Button - ZávěrFrustrácia. Asi takto by som pomenoval dojmy po tomto zápase. 3. zápas v rade na domácom trávniku boli United minimálne o triedu lepší ako súper, no je z toho 3. remíza v rade. Arsenal si okrem gólu nevytvoril absolútne nič a aj preto nás táto strata môže mrzieť o to viac. Londýnčania sa teda vracajú domov vysmiati od ucha k uchu, zatiaľ čo my (a rozhodca) môžeme spytovať svedomie kvôli nepremeneným šanciam.