Hodnocení hráčů: Manchester United – Arsenal

68

Přinášíme Vám hodnocení hráčů po zápase s Arsenalem.

David De Gea

David De Gea – Byl bez práce. Hráči Arsenalu ho nijak neohrozili, protože si za celý zápas připsali jedinou střelu na bránu. Bohužel pro nás, tato střela znamenala vyrovnání na 1:1 a připravila tak Davida o čistý štít. 6/10

Antonio Valencia

Antonio Valencia – Předvedl svůj standardní výkon a opět patřil k nejlepším hráčům. Bezchybný v defenzivě,  velmi aktivní v ofenzivě. Až na jedno nedorozumění v druhé půli, kdy lacino přišel o míč, mu nemám co vytknout. 7/10

Phil Jones
Phil Jones

Phil Jones – Phil dnes odehrál velmi dobrý zápas. Dostupoval a předskakoval protihráče. Dobře si rozuměl se svým kolegou ze stoperské dvojice. Při inkasované brance možná trošku uklouzl, ale podle mě byl hlavně faulován Koscielnym. V první půli při jedné standardce zaváhal a narušil naši ofsajdovou past. Branka z toho naštěstí nebyla a můžeme říct, že celkově podal solidní výkon. 6/10

Marcos Rojo
Marcos Rojo

Marcos Rojo – Stejně jako Jones. Dobře dostupoval a předskakoval protihráče, nebál se rozehrávky, i když dvakrát namazal soupeři. Připadal mi o něco jistější než Phil. V prvním poločase šlo do našeho vápna pár přízemních centrů z pravé strany, ale Marcos byl vždy dobře postavený. Ve druhé půli po Blindově centru zakončoval hlavou úplně mimo hostující bránu. Pokud na tento výkon naváže v dalších zápasech, bude pro Smallinga slušnou konkurencí. 6,5/10

Matteo Darmian

Matteo Darmian – Taky nehrál špatně, ale do Valencii má daleko. Snažil se podporovat útok, i když v menší míře než jeho kolega na druhé straně hřiště. Neprávem dostal kartu po Walcottově simulování. Na druhou stranu mohl být rád, že mu rozhodčí neudělil žlutou kartu při úplně zbytečném ataku Jenkinsona někde u lajny, kde takový zákrok nic neřeší. Vzadu žádnou chybu neudělal, ale celkově byl z obránců ten nejslabší. Byl střídán Blindem v 64. minutě. 5/10

Michael Carrick

Michael Carrick © – Odehrál si to svoje, na co jsme u něj zvyklí. Dobře s Herrerou vykrývali střed pole, hlavně pak v druhé půli a i díky tomu byl Ozil celý zápas neviditelný. Jednou zkusil z dálky vystřelit, ale jeho střela nebyla přesná a chyběla jí i razance. Klasický výkon tohoto středopolaře. 6,5/10

Ander Herrera

Ander Herrera – Ander odehrál velmi dobrý zápas a když o tom tak přemýšlím, nenapadá mě nikdo kdo byl lepší než on. Dobře spolupracoval se spoluhráči, předskakoval soupeře při odražených míčích, udělal standardku před vápnem soupeře v prvním poločase, znepříjemňoval soupeřům pobyt na hřišti a jednou se taky pokusil o zakončení při odraženém míči z rohu. Párkrát to sice přežene a protihráče zbytečně fauluje, ale jeho zaujetí je příkladem pro ostatní. Připsal si asistenci, když výborně přihrál Matovi do vápna na gol. 7/10 MOTM

Anthony Martial

Anthony Martial – Dnes hrál dobře, i když jsem čekal z jeho strany o něco víc, obzvlášť proti Jenkinsonovi. Dobře si v první půli naběhl na Rashfordův centr a těsně jej minul. Dvakrát střílel do prostoru Čechovi brány, ale pokaždé šla střela jen doprostřed brány. Ve druhé půli se postupem času vytrácel a střídání bylo na místě. Ze hřiště odešel v 63. minutě, kdy ho nahradil Rooney. 6/10

Paul Pogba 2016 hodnotenie

Paul Pogba – Jako na houpačce. Tak bych označil jeho situace v zápase, ať už na míči, tak v soubojích o míč a vlastně ve všem. Dokáže uhrát velmi těžký míč, přesně otočit hru, pěkně prostrčit míč do volného prostoru, tak jak to ukázal při Matově šanci v první půli. Dokáže se sám individuálně prosadit a vytvořit zajímavou situaci pro své spoluhráče. To je to pozitivní. To negativní je, že taky dokáže lacino přijít o míč. Často to přehání a jakoby se snažil najít to nejgeniálnější řešení, které je ale často až zbytečně složité a nakonec nevede k ničemu. Někdy by mu prospělo hrát jednodušeji. Nemůžu říct, že hrál špatně, to určitě ne, ale stále to není to TOP co předváděl v Juventusu. Bez něj je ale, co se týče ofenzívy, náš střed pole poloviční. Možná mohl při inkasované brance Rashforda zajistit, když stál nejblíže. 6,5/10

Juan Mata 2016 hodnotenie

Juan Mata – V prvním poločase hrál velmi dobře. Kopal standardku přímo na hostující bránu, ale střela byla nepřesná. Snažil se kombinovat, neustále se nabízel pro přihrávku a zodpovědně se vracel pomáhat do defenzívy. Pěkně se uvolnil po Pogbově přihrávce a prověřil pěknou střelou Čecha, který jeho pokus vytěsnil na roh. Ve druhé půli se už trošku vytrácel, ale nakonec vstřelil branku, když si naběhl do vápna na Herrerovu přihrávku a uklidil míč do odkryté brány. Za svou oslavu s fanoušky dostal žlutou kartu. Byl střídán v 85. minutě Schneiderlinem. 7/10

Marcus Rashford

Marcus Rashford – Marcus dnes při absenci Zlatana dostal šanci na hrotu. Čekal jsem od něj více náběhů za obranu, více soubojů jeden na jednoho. Ve vzduchu neměl proti stoperům hostí šanci a do zakončení se nedostal. To samozřejmě souvisí i s celkovou hrou týmu. Párkrát byl v těžké situaci, ale svou rychlostí a driblingem z ní dokázal vyjet. Poslal výborný centr na Pogbu, který stál v ofsajdu. Ve druhém poločase mě připadlo, že mu přesunutí na kraj hřiště prospělo. Vybojoval faul u brankové čáry, nějaký ten roh. Bohužel se při bránění jednou zachoval velmi naivně a výsledkem toho byla vyrovnávací branka Girouda. 5,5/10

Wayne Rooney 2016 hodnotenie

Wayne Rooney – Přišel na hřiště v 63. minutě a postavil se na hrot. Celkem dobře si nabíhal a neztrácel lacino míče, tak jak je u něj zvykem. Snažil se kombinací se svými spoluhráči něco vytvořit. Dobře kopal rohy. Dostal žlutou kartu za protesty vůči rozhodnutí rozhodčího. Do žádné šance se ale jako útočník nedostal a vývoj utkání nijak nezměnil. 5,5/10

Daley Blind
Daley Blind

Daley Blind – Přišel na hřiště v 64. minutě a zařadil se na levý kraj obrany. Poslal výborný centr do vápna, na který si naskočil Rojo. Chybu neudělal, ale při inkasované brance byl(i když to z části chápu) daleko od Rashforda, aby ho mohl zajistit. 5,5/10

Morgan Schneiderlin

Morgan Schneiderlin – Přišel na hřiště v 85. minutě vyztužit střed pole. To se mu vlastně podařilo, nicméně na výhru to nakonec nestačilo. NEHODNOCEN.

Týmový výkon: Velká škoda nezískat z tohoto zápasu tři body. Nebyl to úchvatný výkon a to z žádné strany. Začali jsme dobře a prvních pět minut patřilo nám. Arsenal pak měl v průběhu první půle místy převahu, když jsme nedokázali sbírat odražené míče, ale nic moc si vlastně nevytvořil. Naopak my jsme měli lepší situace pro vstřelení branky, ať už v prvním, tak i druhém poločase. Hráli jsme zodpovědně vzadu a drželi se taktiky, která byla jasná. Držet střed pole a nedat prostor dvou nejnebezpečnějším hráčům Arsenalu, což se nám dařilo. Ve druhé půli jsme je už nepustili vůbec do ničeho. Kromě jedné situace, která se nám stala osudnou. Další laciná ztráta bodů. Je téměř třetina soutěže za námi a už vážně není na co čekat. Musíme začít pravidelně sbírat body, jinak budeme mít velké problémy dostat se vůbec do TOP4. O nějakém titulu už snad nemluví ani ten nejoptimističtější fanoušek. Dnešní týmový výkon hodnotím, i přes remízu, pozitivní známkou 7/10.

Predchádzajúci článokMourinho po zápase s Arsenalom
Ďalší článokMatu mrzí remíza s Arsenalom
jujinek77
Pracuji jako operátor CNC stroje a Manchesteru United jsem začal fandit kvůli vysoké výhře nad AS Řím 7:1. Od té doby jsem začal pravidelně sledovat zápasy United a úplně jsem si klub zamiloval. Mezi mé nejoblíbenější hráče klubu patří Ferdinand, Scholes, Carrick a Ronaldo. A samozřejmě Fergie, to je pro mě boss, leader, winner!