Herrera: Môj debutový dres si zarámujem

9
ander herrera

Stredopoliar Manchesteru United Ander Herrera si plánuje zarámovať reprezentačný dres Španielska, ktorý mal na sebe oblečený počas svojho debutu vo Wembley, kde domáci výber Anglicka hostil práve španielsky národný tím.

Dvadsaťsedemročný stredopoliar reprezentoval každý vekový výber reprezentácie, aby nakoniec v utorok debutoval aj za seniorsky tím, keď v 56. minúte nahradil z lavičky Thiaga Alcantaru.

Španielsko prehrávalo v tomto priateľskom stretnutí už 2:0 po góle Adama Lallanu z pokutového kopu a hlavičke Jamieho Vardyho z druhého polčasu, avšak Španieli sa obdivuhodne vrátili späť do zápasu a nakoniec vyrovnali na 2:2 vďaka gólom bývalého útočníka Liverpoolu Iaga Aspasa a záložníka Realu Madrid Isca.

Povaha nepravdepodobného návratu len okorenila celý tento výnimočný okamih pre bývalého hráča Realu Zaragoza a Athletic Clubu.

Wembley je najlepšie miesto na debut. Bolo to veľmi vzrušujúce a pre mňa to bola česť reprezentovať svoju krajinu. Svoj dres z tohto stretnutia si zarámujem.

Na adresu výkonu a tímového ducha Ander dodal:

Na tento výkon a zvrátenie zápasu budeme právom hrdí. Ukázali sme naše futbalové schopnosti a charakter. Tento zápas sme ukončili vo veľkom štýle a kým poraziť Macedónsko predstavovalo pre nás prioritu, dnes večer sme ukázali nášho bojového ducha.

Iné mužstvá by sa vzdali, avšak to nebol náš prípad, čím sme ukázali kvalitu a súdržnosť nášho tímu.

zdroj: manutd.com

Predchádzajúci článokCarrick: Môžeme sa dotiahnuť na našich rivalov
Ďalší článokGary Neville: Rooney má ešte stále čo ponúknuť
HaniF
Volám sa Michal Kačur a som študentom Univerzity Komenského. Manchester United som začal sledovať pravdepodobne kvôli Cristianovi Ronaldovi. V tom čase som začal poctivo sledovať zápasy United a aj po jeho odchode som zachoval obrovskú vášeň pre tento klub. Medzi moje idoly patrí spomínaný Cristiano Ronaldo, Nemanja Vidić, David Beckham, či nenapodobiteľný sir Alex Ferguson.