25/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
United_youngsters
Mediálne správy

Akademie United vede před rivaly

Akademie Manchesteru United vyprodukovala více hráčů prvního týmu, než kterýkoli jiný anglický klub. Uvádí to poslední studie publikovaná CIES Football Observatory.

Zveřejněná statistika ukazuje čísla založená na klubech, kteří zaměstnávali nejméně 3 roky hráče ve věku od 15 do 21 let. Počítají se, pokud nastoupili v prvním týmu od 1. října (októbra) 2016.

Pokud se jedná o produkci hráčů v klubech z pěti předních evropských lig (Anglie, Francie, Německo, Itálie a Španělsko), United, kteří vychovali celkově 34 hráčů, se umístili třetí za Realem Madrid a Barcelonou. 6 z oněch 34 jsou stále hráči United (Sam Johnstone, Tim Fosu-Mensah, Axel Tuanzebe, Jesse Lingard, Paul Pogba a Marcus Rashford).

Další anglické týmy, které se umístili níže, jsou Arsenal (dělené 8. místo), Tottenham Hotspur (dělené 23. místo), následované Chelsea a Southamptonem (dělené 37. místo).

Dále se studie zabývala produkcí fotbalistů po celé Evropě. První místo v tabulce obsadil Ajax, nicméně Manchester United je zde opět nejvýše umístěný anglický klub (dělené 13. místo). Jediné další anglické týmy v nejlepší padesátce jsou pouze Arsenal (dělené 25. místo) a Manchester City (dělené 46. místo).

Celou studii můžete nalézt ZDE.

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!