31/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Manažéra zklamal přístup některých hráčů

Fotbalisté Manchesteru United zvládli s přehledem zápas 11. kola na hřišti předposledního týmu soutěže Swansea. Manažera potěšila jak dominantní hra, tak i skvělý výsledek, méně již přístup některých hráčů.

Portugalský manažer Jose Mourinho nařkl dvojici anglických obránců Luke Shawa a Chrise Smallinga, že neudělali vše potřebné, aby mohli nastoupit na hřiště při vítězném zápase ve Walesu na hřišti Swansea. Podle kouče musejí jít hráči „až za hranici svých možností“.

Mourinho byl potěšen s dominancí svého týmu na hřišti předposledního týmu tabulky, ačkoli se musel obejít bez několika zraněných a vykartovaných hráčů. Nicméně, duo anglických obránců Smalling – Shaw oznámilo svému trenérovi, že se necítí stoprocentně fit k odehrání zápasu, což manažera velmi zarmoutilo a oba hráče ze zápasové sestavy nakonec vynechal.

V rozhovoru pro klubou televizi MUTV se kouč vyjádřil na adresu Smallinga a Shawa:

Necítil se dostatečně fit, aby mohl se svou bolestí odehrát zápas na 100%. Luke Shaw mi dnes ráno pověděl, že není fyzicky plně připraven, tak jsme museli sestavit novou defenzivní řadu.

 V pozápasovém vyjádření Mourinho zmínil, že mentalita některých hráčů se musí rapidně zlepšit, pokud chtějí být úspěšní.

Je tu rozpor mezi těmi odvážnými, kteří chtějí být na hřišti za každou cenu, a jinými u kterých i trocha bolesti může udělat velký rozdíl.

Kdybych měl mluvit za spoustu skvělý fotbalistů toho klubu, řekli by mi, že mnohokrát nastoupili, aniž by se cítili kompletně fit. Pro tým musíte udělat úplně vše. Takový je můj pohled na věc   

Máme hráče s problémy. V soutěži musíte jít až na svou vlastní hranici. Pro některé je to otázkou mentality – stejně jak pro mě. Víc než pro mě, pro Manchester United

S pomocí hráčů jako Phil Jones, který nastoupil k zápasu bez většího tréninku, Ashleyho Younga a Wayna Rooney, se zápas stal z nesplnitelné mise misí splnitelnou.

Krásný gól Paula Pogby a dvě přesné trefy švédského bombéra Zlatana Ibrahimoviče zajistili Manchesteru důležité tři body. Zda se v manažerových očích zlepší přístup především anglických reprezentantů, se ukáže až v následujících zápasech.

zdroj: 90min.com

Tento článok si pre vás pripravil redaktor Kempes9.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!