Review: Swansea City – Manchester United

6

V dnešním ligovém utkání se představil Manchester United na hřišti Swansea, kde bylo rozhodně o co hrát. Pojďme se spolu nyní podívat na „sestřih“ tohoto utkání.

Button - Před zápasemPoslední zápas se hráčům United velice nepovedl, neboť si nedokázali poradit s Fenerbahce a po špatném výkonu prohráli 1:2. V dnešním zápase nešlo tedy jen o důležité body, ale také o zvednutí sebevědomí a navrácení sebedůvěry. Náš soupeř Swansea se zatím nachází za očekáváním a bojuje o každý bod, který by je vytáhl ze sestupových pozic. Nečekal se ale jednoduchý zápas, nicméně výhra byla nutná.

Button - První poločasNěkteří diváci se možná nestihli ani usadit a už tu byla první velká příležitost ke skórování. Míč z autu se dostal k Rooneymu, který si dokázal dobře obhodit obránce a vystřelit. Jeho točená střela ale těsně minula tyč. V další části utkání jsme byli svědky spíše úvodního oťukávání, kdy zpočátku držela míč spíše Swansea, poté jsme začali přebírat otěže zápasu my. Ani jeden celek si ale nevytvořil příležitost ke vstřelení gólu. Oba naši krajní obránci se v této části hry pokusili o centr do vápna, ten byl ale buď nepřesný, nebo zblokován soupeřem. To se změnilo v 15. minutě. K míči se dostal Pogba a svým již typickým obloučkem za obranu přesně našel Rooneyho, který se snažil prvním dotykem sklepnout balon na Ibrahimoviće. V souboji s ním byl ale úspěšnější soupeř, který dokázal odhlavičkovat míč pryč.  Naštěstí pro nás to ale bylo pouze do míst, kam si nabíhal Pogba, který krásnou střelou poslal míč za záda Fabiańskiho – 1:0. Netrvalo dlouho a dokázali jsme si vypracovat další šanci. Ibra prostrčil míč na Darmiana, jehož centr našel volného Fellainiho. Střela z hranice pokutového kopu ale mířila vedle. Nemuseli jsme ale smutnit. Ve 21. minutě totiž dokázal zvýšit náskok na 2:0 Ibrahimović, s jehož střelou zpoza šestnáctky si nedokázal brankář poradit a která tak skončila v jeho síti. Na gól asistoval kapitán Rooney. Další šance přišla ve 33. minutě a opět to byla šance gólová. Rooney se dostal s míčem až před vápno soupeře, kde přihrál Zlatanovi. Ten s trochou štěstí míč podržel a dokázal prostřelit brankáře domácích – 3:0. Další minuty utkání můžeme označit tak trochu za nezáživné. Po většinu času jsme drželi míč, nedokázali jsme si ale vytvořit žádnou větší příležitost k navýšení skóre. Za zmínku stojí snad jen střela Darmiana, ke které se dostal po dobrém uvolnění ve vápně, nedokázal ale přesně usměrnit míč a bránu přestřelil. To byla také poslední šance první části hry. Ačkoli se nejednalo o žádné ofenzivní galapředstavení, dokázali jsme vstřelit tři branky a do šaten jsme tak odcházeli s pohodlným náskokem.

Button - Druhý poločasDo druhé poloviny zápasu udělal trenér Swansea, Bob Bradley, hned dvě změny. Na hřiště se již nevrátili Routledge a Llorente, kteří byli nahrazeni Barrowem a Monterem. Herní projev se ale příliš nezměnil a druhý poločas začal víceméně tak, jak první skončil. Drželi jsme míč, přihrávali si, výsledek naší snahy se ale rovnal nule. Na první náznak šance jsme tak museli čekat do 54. minuty. K míči se v hloubce pole dostal Mata a svým přesným centrem našel Ibrahimoviće, který hlavou přihrál na nabíhajícího Fellainiho. Fella se snažil okamžitě střílet, jeho střela byla ale zblokována. Stav utkání se tedy neměnil. V 66. minutě se dostal ke střele také domácí tým. Na hranici pokutového území se dokázal uvolnit Montero, jeho střela byla ale tečovaná, takže z této šance byl nakonec jen nevyužitý rohový kop. Uběhly necelé tři minuty a byli jsme svědky další změny skóre. Tentokráte dokázali ale vstřelit gól domácí a snížit tak na 1:3. Po Rojově chybě se dopustil faulu Darmian a nabídl tak volný přímý kop pro soupeře, jehož zahrání se ujal Sigurdsson. Dokázal poslat přesný centr do vápna a van der Hoorn bez problému usměrnit míč za záda našeho brankáře. Ihned po góle následovalo další střídání na straně Swansea. Dolů šel Britton, opačným směrem Fer. A právě ten byl tím, kdo byl v 74. minutě faulován Ibrahimovićem. Bohužel pro nás ohodnotil sudí Swarbrick tento faul žlutým kartonkem, což znamená, že švédský kanonýr v příštím zápase (vs. Arsenal) nenastoupí.  Od inkasovaného gólu se nám nedařilo získat zpět převahu a kontrolu nad zápasem a místo toho, abychom se opět tlačili dopředu, tak jsme si spíše koledovali o další gól v naší bráně. V 78. minutě ale paradoxně přišla velká šance na naší straně. Rooney se dostal k odraženému balonu, zpracoval si ho do vápna a ještě přihrál na Matu, který byl v dobré pozici. Mířil do okryté strany brány, střela mu ale úplně nesedla a míč o kousek minul pravou tyč. Běžela 80. minuta a sudí byl nucen vytáhnout z kapsičky další žlutý trest pro hráče Manchesteru. Tentokrát se proti pravidlům provinil Juan Mata. Uběhla další minuta a Rui Faria, potažmo José Mourinho využil prvního střídání. Pro dnešek dohrál Mata, který byl nahrazen Lingardem. V 82. minutě byla Swansea blízko k dalšímu snížení, když se nikým nehlídaný Barrow ocitl úplně sám v pokutovém území. Jeho střela z první mu ale naštěstí úplně nesedl a de Gea jí dokázal zastavit. Zanedlouho musela být hra přerušena, neboť na zemi zůstal ležet Darmian. Nejednalo se o žádný tvrdý souboj, Matteo se snažil pouze vypíchnout míč a svalil se na zem a držel se za koleno. Vypadalo to na problém s vazy, což by bylo velmi nepříjemné.  Naštěstí se ale do hry vrátil a zápas dohrál, můžeme tedy doufat, že bude v pořádku. V 87. minutě jsme dokázali vstřelit čtvrtý gól, když přesně zamířil Rooney. Čárový rozhodčí ale zvedl svůj praporek a gól tedy nebyl uznán. Nedlouho po této akci přišlo na řadu další střídání. Svých pár minut na hřišti dostal Schneiderlin, jenž nahradil Rooneyho. Nic dalšího se již do konce utkání nestalo, za zmínku snad stojí pouze poslední střídání, kdy Pogbu nahradil Fosu-Mensah. Na hřišti se ale příliš neohřál, odehrál necelou minutu. Z tohoto utkání jsme tedy dokázali vytěžit všechny tři body. Na hřišti soupeře jsme zvítězili 3:1.

Button - ZávěrPřesvědčivý výsledek, nepřesvědčivý výkon. Tak bych shrnul dnešní utkání. Druhý poločas jsme zbytečně polevili a spíše drželi výsledek. Nicméně důležité body jsme urvaly a to je nejdůležitější. Do dalších zápasů budeme muset ale určitě přidat, pokud chceme konkurovat předním týmům Premier League a zasáhnout do bojů o TOP4. Největším pozitivem jsou góly Ibrahimoviće. Doufejme, že mu to tam začne zase padat a tento stroj na góly bude opět fungovat tak, jak všichni očekáme.

Manchester United: de Gea – Young, Jones, Rojo, Darmian – Fellaini, Carrick, Pogba (93‘ Fosu-Mensah) – Mata (81‘ Lingard), Ibrahimović, Rooney (89‘ Schneiderlin)

Nevyužití hráči:Blind, Martial, Rashford, Romero

Swansea City: Fabianski – Rangel, van der Hoorn, Mawson, Kingsley – Routledge (46‘ Barrow), Ki, Britton (70‘ Fer), Sigurdsson – Borja, Llorente (46‘ Montero)

2

Button - Náš další soupeřNa další utkání našeho oblíbeného týmu si budeme muset počkat až do 19. 11. 2016. Ve 12. kole Premier League nás rozhodně nebude čekat nic jednoduchého, neboť své síly poměříme s Arsenalem. Zápas je naplánovaný na 13:30 a odehraje se na krásném stadionu Old Trafford.