U18: United – Blackburn Rovers 4:1

0

Manchester United v 11. kole Premier League U18 porazil na domácím hřišti Blackburn Rovers U18 4:1 a v ligové tabulce drží druhé místo.

V úvodu utkání byli aktivnější hosté a brankář Ilias Moutha-Sebtaoui musel zasahovat proti nepříjemné akrobatické střele Tre Pembertona. V 19. minutě se však do vedení dostali hráči United. Rohový kop Indy Boonena brankář Ben Ascroft vyrazil k Ethanu Hamiltonovi, který přízemní přihrávkou našel před brankou volného Lee O’Connora, který vstřelil první branku v dresu Rudých ďáblů – 1:0. O chvíli později střílel nad DJ Buffonge a neuspěl ani Angel Gomes, jehož střelecký pokus na bližší tyč vyrazil hostující brankář na rohový kop. V 33. minutě utkání z pravé strany centroval O’Connor a hlavičkující Tyrell Warren se nemýlil – 2:0. V 38. minutě si Angel Gomes narazil míč s Buffongem a překonal brankáře Blackburnu potřetí – 3:0. V závěru poločasu ještě musel Moutha-Sebtaoui zasahovat proti střele Jacka Evanse z dálky.

V úvodu druhého poločasu nejprve Gomes střílel těsně vedle hostující branky, na druhé straně pak Moutha-Sebtaoui musel zasahovat proti střele Daniela Butterwortha. Následně nedokázal střílenou přihrávku Jake Kenyona usměrnit hlavičkou do branky střídající Nishan Burkart. Neuspěl ani další střídající hráč Callum Gribbin, který se objevil na hřišti po tříměsíční pauze vynucené zraněním. V 64. minutě utkání už ale United mohli slavit. Rohový kop Calluma Whelana dokázal za záda hostujícího brankáře usměrnit Aidan Barlow4:0. Konečnou podobu výsledku dal Ethan Hamilton, který tečoval rohový kop Masona Fawnsona do vlastní sítě – 4:1.

19. O’Connor, 33. Warren, 38. Gomes, 64. Barlow – 83. Hamilton (vlastní)