Hodnocení: Swansea City – Manchester United

49

Přinášíme Vám hodnocení hráčů po vítězném zápase se Swansea City.

David De Gea

David de Gea – Moc práce neměl. Jednou se při svém vyběhnutí nedomluvil s Youngem. Ve druhé půli ho po centru ,,ohrozil‘‘ Barrow svým nedůrazným zakončením k tyči. Za inkasovanou branku nemohl. 6,5/10

Ashley Young

Ashley Young – Směrem dozadu si svoje splnil, i když se přes něj v druhé půli dvakrát uvolnil Montero. Směrem dopředu už to tak slavné nebylo. Ashley se jen sporadicky snažil podpořit ofenzívu. Jednou se v ošemetné situaci nedomluvil s de Geou a nakonec míč raději odkopl. Nemám mu moc co vytknout a ani ho za něco nějak moc pochválit. 6/10

Phil Jones
Phil Jones

Phil Jones – Phil nastoupil po dlouhé době a prezentoval se sympatickým výkonem. Působil celkem jistě na míči a souhra s Rojem fungovala. V první půli se nebál rozehrávky a i když byl pod tlakem, snažil se řešit situaci fotbalově. Kaňkou na jeho výkonu je inkasovaný gol, když neuhlídal domácího hráče, který skoroval. 6/10

Marcos Rojo
Marcos Rojo

Marcos Rojo – Podobně jako jeho kolega ze stoperské dvojice. Nebál se rozehrávky, jistý na míči. Spolupráce s Jonesem fungovala dobře. Po jeho nepovedeném odkopu následoval faul Darmiana a standardka, po které jsme inkasovali. 6,5/10

Matteo Darmian

Matteo Darmian – Po jeho faulu následovala standardka, po které jsme inkasovali. Směrem dozadu si odehrál svoje a směrem dopředu byl určitě aktivnější než jeho kolega na druhé straně hřiště. Bohužel, svou aktivitu nedokázal přetavit v kvalitní centr či přihrávku do vápna. Vyjma tedy jedné situace, kdy po jeho centru zakončoval Fellaini těsně vedle levé tyče. 6,5/10

Michael Carrick

Michael Carrick – Znovu ukázal, že nepatří do starého železa. Odehrál výborný zápas. Klasicky klidný na míči, staral se o rozehrávku a když to šlo, opět předvedl své zrychlení hry průnikovou přihrávkou na spoluhráče v ofenzívě. Právě díky jeho pohybu mohli naši stopeři řešit těžké situace fotbalově, protože Michael se jim vždy nabízel do ideální pozice na přihrávku. Zkrátka využívá svoji inteligenci, přehled ve hře a obrovské zkušenosti. 7,5/10

Marouane Fellaini 2016 hodnotenie

Marouane Fellaini – Nejhorší hráč zápasu. Zní to asi tvrdě, ale nijak výrazně se nepodílel na naší hře a ve srovnání s ostatními hráči byl nejméně vidět. Jednou velmi hloupě fauloval a nabídl domácím standardku. Nemám ho za co kritizovat, ani ho za co chválit. Pro mě byl prakticky neviditelný. Dostal se do zakončení po centru z levé strany, ale střílel těsně mimo levou tyč Fabianskiho brány. 5,5/10

Paul Pogba 2016 hodnotenie

Paul Pogba – Dnes podal výborný výkon. Rozjel akci při první brance, když našel Rooneyho a následně se dostal k odraženému míči, který nekompromisně poslal do Fabianskiho brány. Tato branka bude nejspíše aspirovat na gol roku. Na míči byl dnes výborný a souhra s Rooneym, Ibrou a Matou fungovala skvěle. Nepouštěl se do nějakých naivních soubojů proti přesile, ale hrál jednoduše a také pomáhal Carrickovi s rozehrávkou. Snažil se neustále něco vytvořit a na jeho hru bylo radost pohledět. Byl, stejně jako Jones, blízko hráči, který nám po standardce vstřelil branku. Připadne mi, že v posledních zápasech šel nahoru a snad bude jeho forma i po repre pauze jen stoupat. Byl střídán v 93. minutě Mensahem. 8/10

Juan Mata 2016 hodnotenie

Juan Mata – V ofenzívě druhý nejméně výrazný hráč(po Fellainim). To ale neznamená, že podal špatný výkon, jen si nepřipsal žádný kanadský bodík. Po Rooneyho přihrávce se dostal do zakončení, ale střílel mimo bránu. Jinak jeho klasický výkon. Hodně běhal, nabízel se, kombinoval a snažil se něco vytvořit. Dostal žlutou kartu za faul u půlící čáry. Vystřídal ho Lingard v 79.minutě. 7/10

Wayne Rooney 2016 hodnotenie

Wayne Rooney © – Jeden z nejlepších na hřišti a pro mě úplně ten nejlepší. Nečekal bych, že ještě tohle někdy řeknu, když budu mluvit o jeho výkonu. Měl tam opět asi tři, možná čtyři ztráty míče a hned v první minutě přihrál před vápno Sigurdssonovi téměř do šance. Už o minutu později přošel ve vápně domácích přes hráče a jeho obstřel skončil těsně mimo bránu. Sprintem s míčem u nohy se sám dostal do šance, ale jeho střela levou nohou byla velmi nepřesná. Výborně kombinoval s Ibrou a Pogbou. Především prvně jmenovanému byl vždy na blízku a nabízel se mu na přihrávku. Výsledkem této spolupráce byli dvě vstřelené branky v prvním poločase, když Rooney dvakrát asistoval a Ibra dvakrát zakončoval. Ve druhé půli si to prohodili. Wayne dostal výbornou přihrávku od Ibry, udělal kličku brankáři a zakončil do odkryté brány. Bohužel, rozhodčí tuto branku neuznali kvůli neexistujícímu ofsajdu a připravili tak Wayna o vstřelený gol. Ve druhé půli pak ještě dostal svou přihrávkou do šance Matu. Byl výborný a můžeme jen doufat, že na svůj výkon naváže v dalším zápase. Vystřídal ho Schneiderlin v 87. minutě. MOTM 8,5/10

Zlatan Ibrahimovič

Zlatan Ibrahimovic – Skvělý výkon tohoto útočníka. Výborně kombinoval se svými spoluhráči, sklepával míče, uvolňoval se od obránců a rozjížděl útočné akce. Vstřelil dvě branky, nahrál na gol Rooneymu, který rozhodčí chybně neuznali. Menší kaňkou na jeho výkonu je zbytečná a hodně přísně udělená žlutá karta, díky které si nezahraje další ligový zápas. Je na zvážení, jestli se proti tomuto nešťastnému rozhodnutí neodvolat. 8,5/10

Jesse Lingard

Jesse Lingard – Nahradil Matu v 79.minutě. Zapojoval se do kombinace, ale nějaký výrazný vliv na hru neměl. 6/10

Morgan Schneiderlin

Morgan Schneiderlin – Nahradil Rooneyho v 87. minutě. NEHODNOCEN

Timothy Fosu-Mensah

Timothy Fosu-Mensah – Nahradil Pogbu v 93. minutě. NEHODNOCEN

Hodnocení týmového výkonu: Nechci nějak snižovat náš výkon, ale všichni víme proti komu jsme dnes hráli a vyhrát minimálně o dvě branky byla povinnost. Přemýšlím, jestli jsme letos vůbec nastoupili proti tragičtějšímu soupeři, ať už po stránce herní nebo organizační a nakonec výsledky Swansea hovoří jasně. Na druhou stranu dnešní pohyb hráčů, zaujetí, chuť hrát, to bylo to nejdůležitější, co rozhodlo o výsledku tohoto zápasu. Takže jsem rád, že mohu hráče pochválit za tuto reakci na otřesný zápas v Turecku. A ať už byl soupeř jakékoliv kvality, na známky a hodnocení výkonu hráčů by to nemělo mít výrazný vliv. Teď nás čeká repre pauza a tak můžeme jen doufat, že se nikdo nezraní a na tento výkon navážeme i v dalších zápasech. 8/10

Predchádzajúci článokZlatan: Vedel som, že góly prídu
Ďalší článokAgent: Martial bol sklamaný z prístupu United
jujinek77
Pracuji jako operátor CNC stroje a Manchesteru United jsem začal fandit kvůli vysoké výhře nad AS Řím 7:1. Od té doby jsem začal pravidelně sledovat zápasy United a úplně jsem si klub zamiloval. Mezi mé nejoblíbenější hráče klubu patří Ferdinand, Scholes, Carrick a Ronaldo. A samozřejmě Fergie, to je pro mě boss, leader, winner!