15/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Mourinho sdílí své obavy

Jose Mourinho věří, že vlna zranění, která postihla především obrannou linii United, je limitující, jelikož ho to nutí stavět tři levonohé hráče, což velmi ovlivňuje stabilitu týmu.

Přestože Daley Blind a Marcos Rojo dělají, co umí za daných okolností a také pomohli udržet čistý štít v zápasech s Manchesterem City a Burnley, zranění Erica Baillyho, Chrise Smallinga a Antonia Valencii jsou velkou ztrátou.

Po porážce s Fenerbahce byl Mourinho tázán na pozápasové konferenci, proč je jeho tým tak nečekaně zranitelný v úvodu utkání – brzká branka do sítě United padla také na Stamford Bridge.

Popravdě, nikdy byste neviděli hrát tým Joseho Mourinha se dvěma levonohými stopery. Daleyho a Marcose nemohu kritizovat, snaží se, jak to jen jde. Pro Daleyho je to ještě těžší, když musí hrát na pravé straně. Vůbec se tam necítí dobře, navíc tam nemůže pomáhat tvořit hru, což je jedna z jeho předností. Marcos se také velmi snaží a vede si dobře, ale je velmi důležité, aby měl tým dobrou stabilitu.

Tu jsme neměli dokonce ani v zápasech proti City a Burnley, v nichž jsme neobdrželi žádnou branku. Oba to byly domácí zápasy a hráli jsme s vysokým držením míče a s defenzivní lajnou skoro na půlce hřiště.

Manažer také vysvětlil nedostatek sebedůvěry útočníků, ale doufá, že poslední střela Waynea Rooneyho v Turecku mu přidá odvahu před nedělní návštěvou Swansea City.

Také by se dalo hovořit o počtu gólů, které jsme nedali. Někdy týmy nestřílí branky, protože to je důsledek filosofie nebo nejsou dostatečně agresivní a neriskují.

To však není náš případ. Je vidět, že někteří naši útoční hráči si momentálně nevěří; nejsou kliničtí a neproměňují šance, jak by mohli. Pravděpodobně jedna z mála dobrých věcí byla, že Rooney konečně skóroval. To by mohl být klíčový zvrat pro jeho sebedůvěru.

zdroj: manutd.com

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!